واکنش مایک پمپئو به دور تازه اعتراضات: مردم ایران از خامنه‌ای و سپاه به تنگ آمده‌اند

 کنفرانس خبری مایک پمپئو پس از اعتراضات آبان ماه - آرشیو صدای آمریکا :وزیر خارجه ایالات متحده با انتشار ویدئویی از اعتراضات مردم ایران در پی پذیرش رسوایی سرنگونی هواپیمای مسافربری با موشک سپاه تاکید کرد که آمریکا در کنار مردم ایران ایستاده است.
 
مایک پمپئو شنبه ۲۱ دی در توییتر خود نوشت: صدای مردم ایران واضح است. آنها از دروغ های رژیم ، فساد ، بی‌عرضگی و وحشیگری سپاه تحت فرمان دزدسالاری خامنه‌ای به تنگ آمده‌اند.»
 
آقای پمپئو تاکید کرد: ما در کنار مردم ایران ایستاده‌ایم که شایسته آینده بهتری هستند.
 
در ویدئویی که وزیر خارجه آمریکا منتشر کرده معترضان در تهران شعار می‌دهند: «به من نگو فتنه‌گر؛ فتنه تویی ستمگر»
 
همچنین یک مقام ارشد دولتی به صدای آمریکا گفت، ایالات متحده از مردم ایران حمایت می‌کند، مانند سایر نقاط جهان، که می خواهند رهبرانشان پول و منابع با ارزش آنها را برای تروریسم و جاه طلبی‌های هسته‌ای هزینه نکند.
 
وی گفت، ایالات متحده از رژیم می خواهد در برابر معترضان به خشونت متوسل نشود یا دست به قطع ارتباطات نزند، آنچنانکه قبلا بارها آن را تکرار کرده‌اند.
 
او گفت، مردم ایران شایسته بهتر از این هستند و ما در کنار آنها هستیم.
 
ساعاتی پس از آن که مقامات جمهوری اسلامی ناچار به اعتراف شدند که هواپیمای مسافربری اوکراین بر اثر شلیک موشک سپاه سرنگون شده است؛ مردم معترض به خیابان‌ها آمدند و در چند نقطه از جمله مقابل دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه شریف علیه رهبر جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران و سایر مقامات شعار دادند.
+97
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  دست شما هم برای مردم ایران رو شده لطفا خفه شوید و بگذارید مردم ایران خودشان تصمیم بگیرند هم تو و هم ترامپ هم باقی کشورهائی که خمینی را ساختند و به ایران فرستادند ننگ بر همه ی شما .این رژیم دست پرورده خود شماست
  15
  54
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۸
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  (آقای پمپئو تاکید کرد: ما در کنار مردم ایران ایستاده‌ایم ) . شماها هم یه پست فطرت بدتر از آخوندا. اگر شما تبانی نمیکردین الان اوضاع احوال مردم خیلی خیلی بهتر از اینی هست که میبینی . پس الکی نگو ما در کنارمردیم. لعنت به شما و آخوندا و سیاستهای پدرسوخته بازیتون .
  12
  43
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۸
  ۳۸
  Piotr - ورشو، لهستان
  عآدمهای گشادی مسل تو یا رزا پهلوی چتور میتونن به تنگ بیان ؟خخخخ
  62
  45
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۴
  ۴۰
  RESTART - تهران، ایران
  ولایت دیکتاتور ، تو کدوم سوراخی مفت خور. مرگ بر ستمگر ،چه شاه باشه چه رهبر
  29
  18
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۵
  ۳۶
  javadrezazadeh - ارومیه، ایران
  خدمتی که اون ترامپ حـ... به جمهوری اسلامی و مسئولای بیشرف و حرامزادش کرد تا حالا هیچ کشوری نکرده. تف به شرف نداشته همتون. نمیدونم این مردم کی بیدار میشن. فقط از یه چیز مطمئنم اونم اینکه وقتی بیدار میشن که دیگه چیزی از ایران نمونده.
  13
  15
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۵
  ۴۲
  رک و راست - لندن، انگلستان
  آمریکائیها رو هر چقد هم که بد و شیطان صفت توصیفشون کنید من باز هم به آخوندها ترجیحشون میدم هر کی موافق لایک خوشکل رو بزن..
  12
  30
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۸
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Piotr - ورشو، لهستان::]. معلومه سیبیل کلفتای لهستان تورو با گوشت استخون با واژه گشاد آشنا کردن.
  32
  14
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۴
  ۴۴
  samisan - توکیو، ژاپن
  قهرمان ملی رضا شاه کبیر بود قهرما ن ملی محمد رضا شاه بود که یک ملت بی سواد و منقلی وافوری را از دست اخوندها و قاجارها نجات دادن و به اوج سربلندی اقتصادی و اعتبار جهانی رساندن این پدر و پسر را میگن قهرمان بی چون چرای ملی اون هم همچین ملتی که چی بگم خودتون دارید میبینید ادم میمونه چی بگه چطور ادمهایی هستن خود اخوندها هم دهانشون باز مونده این همه دهن این ملت رو سرویس کردیم باز با یک کشته سازی از قهرمان پوشالی خودشون از همین ملت که البته نه از هشتاد میلیون که حداقل چند صد هزار نفر امدن بیرون و زدن تو سر خودشون و به دنیا نشون دادن که ببنید این ملت خر تر از اینهاست که فکر میکنید
  5
  16
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۶
  نظر شما چیست؟