نامه کروبی به خامنه‌ای: شرایط رهبری را ندارید

 آقای کروبی اعلام کرد که از مدتی پیش در حال نوشتن یک نامه «مفصل و جامع» به رهبر جمهوری اسلامی استرادیو فردا :مهدی کروبی در نامه‌ای به آیت الله علی خامنه‌ای درباره شلیک موشک سپاه به هواپیمای مسافری نوشت که «هیچ یک از شرایط و صفات احراز مسئولیت رهبری را بر اساس قانون اساسی ندارید».
 
آقای کروبی در ابتدای این نامه اعلام کرد که از مدتی پیش در حال نوشتن یک نامه «مفصل و جامع» به رهبر جمهوری اسلامی «در ارتباط با وضعیت اسف بار کشور»است.
 
وی در این نامه تاکید کرد که این وضعیت «نتیجه سوء مدیریت و دخالت های بی‌جای» رهبر جمهوری اسلامی «در تمامی امور کشور است».
 
آقای کروبی نوشت که پس از «انکار و فریب وقیحانه خبر شلیک موشک خودی و سرنگون شدن هواپیمای مسافربری» تصمیم گرفته این نامه را به رهبر جمهوری اسلامی بنویسد.
 
مقامات رسمی و رسانه‌های حکومتی نزدیک به سه روز اصابت موشک به این هواپیما را تکذیب و حاشا کرده و به تئوری‌های توطئه چون دست داشتن کمپانی بوئینگ در آن دامن زدند.
 
روز پنج‌شنبه ۱۹ دی‌ماه در پی گزارش رسانه‌های غربی بر اساس اطلاعات چند مقام آمریکایی پرونده سقوط این هواپیما به مسیر دیگری افتاد.
 
در همین حال رئیس سابق مجلس ایران خطاب به رهبر جمهوری اسلامی نوشت که به عنوان فرمانده کل قوا «مسئولیت مستقیم» این واقعه بر عهده او است.
 
او از آیت الله خامنه‌ای پرسیده که آیا از صبحگاه چهارشنبه در جریان این «فاجعه» بوده یا روز جمعه در جریان این موضوع قرار گرفته است.
 
برخی از رسانه‌های وابسته به سپاه پاسداران مدعی شده بودند که رهبر جمهوری اسلامی تا روز جمعه از شلیک موشک سپاه به هواپیمای مسافری اطلاع نداشته است.
 
در همین حال مهدی کروبی خطاب به آقای خامنه‌ای نوشت: «اگر در جریان بودید و با علم به موضوع به مسئولان نظامی و امنیتی و تبلیغاتی اجازه فریب مردم را دادید پس بدا به حال شما که بدون شک هیچ یک از شرایط و صفات احراز مسئولیت رهبری را بر اساس قانون اساسی ندارید».
 
وی تاکید کرد: «پس بفرمایید چه فرمانده کل قوایی هستید که آنان اینچنین شما و کشور را به بازی می گیرند؟ در این حالت هم مشخص است که فاقد شرط تدبیر، شجاعت، مدیریت و قدرت کافى براى رهبرى هستید».
 
به گفته آقای کروبی، این موضوع تنها موردی نیست که مسئولیت مستقیم آن به آیت الله خامنه‌ای بر می‌گردد.
 
وی تاکید کرد که مسئولیت مستقیم اتفاقات دیگر از جمله «فقدان رسیدگی دقیق به ماجرای قتل های زنجیره ای، تقلب در انتخابات و سرکوب خونین معترضین۸۸ ، سرکوب معترضین ۹۶ و نهایتاً مردم به ستوه آمده در ماجرای افزایش قیمت بنزین در آبان ۹۸» برعهده رهبر آیت الله خامنه‌ای است.
 
آقای کروبی در سال ۹۶ نیز در نامه‌ای سرگشاده به رهبر جمهوری اسلامی، او را مسئول وضعیت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی امروز ایران دانسته و خواستار آن شده بود که «زمینه را برای اصلاح ساختاری نظام فراهم آورد».
+100
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  تو یکی خفه تو هم در زمان ریاست و قدرت کم جنایت نکردی بیشرف تو هم ملا هستی و جنایتکار و دزد امیدوارم خبر مرگت را در حصر بشنویم هم تو هم اون موسوی با اون زن بیشرف تر از خودش
  22
  86
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۶
  ۴۲
  Salabat - تهران، ایران

  ملت به خامنه‌ای: شرایط "انسان بودن" را ندارید!
  32
  83
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۳
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  به ملا و آخوند و دینشون اعتماد نکنید. همگی شیاد و حقه باز و قاتل هستند
  45
  77
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۸
  ۴۳
  یه شب مهتاب - استکهلم ، سوئد

  احمق،مردم خودشون رهبر خودشونند.تا مردم جونشون رو کف دستشون میزارنو میان بیرون سر و کله امثال این کفتار پیدا میشه که موج سواری کنند.
  7
  56
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۲
  ۳۸
  Piotr - ورشو، لهستان

  پس کی شرایت رهبریو داره؟رزا پهلوی و نوه ابلهش که تو پیجش عکس سگ گزاشته؟خوده ت؟یا مجاهدین؟
  86
  52
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۱
  ۵۸
  lehrte - هانوفر، آلمان

  منفی نگر نیستم ولی کروبی و موسوی فعلا تو اب نمکن
  6
  52
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۴
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::lehrte - هانوفر، آلمان::]. دقیقا همین هست که شما میگی اینها در آب نمک خوابیده شده برای روز مبادا اینها سوپاپ اطمینان رژیم کثیف اسلامی هستند
  7
  33
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸
  ۵۱
  arya_japan - توکیو، ژاپن

  اگر تو الان فهمیدی مردک ،مردم سی ساله که این را فهمیده اند .
  2
  28
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۱
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  [::Piotr - ورشو، لهستان::]. تو یکی .. شو سواد مواد معلومه که نداری ازنوشتن معلومه
  24
  35
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۷
  ۵۳
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  [::Piotr - ورشو، لهستان::]. بیشعوری یعنی تجاوز آگاهانه به حقوق دیگران. مخلوط غریبی از حماقت و زرنگ‌ بازی و بی‌شرمی. دیگران را احمق فرض کردن و خود را به خریت زدن برای رسیدن به چیزی که شایسته‌اش نیستی. به قول قدیمی‌ها: خرمردِرندی. سواستفاده از موقعیت شغلی، اجتماعی، خانوادگی و عاطفی. تبدیل کردن موقعیت، رابطه و تخصص به ابزاری برای دوشیدن دیگران یا تحقیرشان یا تجاوز به حق‌شان، در حالی که می‌دانی کارت اشتباه است. بیشعورها اتفاقا احمق نیستند. آدم احمق نمی‌فهمد و رفتار ناخوشایندش ناشی از کمبودِ آگاهی، تخصص و سواد است. آدم بیشعور معمولا اینها را به اندازه کافی، و گاهی بیش از اندازه دارد، اما او کمبود شعور دارد. نمی‌توان گفت پزشک متخصصی که در مطب خصوصی‌اش بیماران را سه تا سه تا ویزیت می‌کند و معمولا به حرف هیچکدام هم درست گوش نمی‌دهد؛ نمی‌فهمد، بی‌سواد است و از حقوق حداقلی بیماران و وظایف خودش آگاهی ندارد. همینطور در نظر بگیر سیاستمدارها را، روحانیون را، اساتید دانشگاه را، روزنامه‌نگاران را، مهندسان را، وکلا را، نظامیان را… و همه را !.
  16
  15
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  اون موقع که بدنت هنوز کار میکرد و صیغه میکردی میزدی تو رگ چطور شرایط داشت حالا که مهدی کوچولو دیگه لالایی کرده شرایط نداره؟
  17
  11
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۱
  ۳۸
  Piotr - ورشو، لهستان
  [::vg2000 - اسلو، نروژ::]. سواد ندارم ولی مواد رو خودت مسرف میکنی اونم چی ؟تو نروژ خخخخخ چ ه جای عتیقه یی ششماه روزو نمیبینی ششماهم شبو نمی بینی ششماه شبو مواد بزن ششماه روزو از قارت بیا بیرون آفتاب بخور خخخ
  15
  1
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۶
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  [::Piotr - ورشو، لهستان::]. همون سگش صد شرف داره به تو مزدور آدمکش پیتر جون . حتم دارم اسم خودتم بلد نبودی بنویسی بس که بیسواد و سبک مغزی.
  7
  10
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۶
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::Piotr - ورشو، لهستان::]. سگ بیشتر از رهبرت ارزش داره
  13
  16
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۳
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  تو و تمام عمامه به سرها شرایط هیچی را ندارید . یک مشت جانور دو پا بی خاصیت.
  2
  14
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۱
  ۵۵
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  ملا لاشخور مفتخور بی خاصیت هذیان پرور دروغ ساز بار دوش جامعه فقط پمیر!. من یکی اصلا رهبر نمیخوام که توی موذی میگی باید صلاحیت داشته باشه!. بمیر و عمامه و عبات رو با خودت ببر!. فقط جنازه انگلتو کجا بندازیم که طبیعت رو کثیف نکنه!
  4
  7
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۹
  ۴۴
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  این لاشخور پوفیوز که هنوز نفس میکشه، همین چند روز پیش نبود که علیه بچه های مردم که از گرسنگی صداشون در امده بود همراه اون عصاره دوران طلایی امام گور به .....موسوی شغالامسلمین به ملت توپیدند.
  2
  4
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۳:۲۷
  نظر شما چیست؟