سامانه اطلاعاتی آمریکا که سقوط هواپیمای اوکراینی بر اثر پرتاب موشک را تشخیص داد

صدای آمریکا :رسانه های آمریکایی گزارش داده اند که در تاریخ هشت ژانویه، ۱۸ دی ماه، ایالات متحده با استفاده از «سامانه مادون قرمز مستقر در فضا» یا SBIRS شلیک یک موشک کوتاه برد روسی در ایران را شناسایی کرد.
 
این سامانه شامل چهار ماهواره و سه حسگر مادون قرمز و دوربین هایی است که در فضا، دور زمین می گردند و با مراکز کنترل در زمین در ارتباط هستند.
 
«سامانه مادون قرمز مستقر در فضا» هر ۱۰ ثانیه سطح زمین را اسکن می کند و به دنبال نشانه های حرارتی مادون قرمز روی سطح زمین است که پس از پرتاب موشک، به جا می ماند.
 
دستگاه اطلاعاتی آمریکا بعد تر نیز توانست با شنود مکالمات در ایران، اطلاعاتی را به دست آورد که تایید می کرد یک موشک، به هواپیمای پرواز PS752 شرکت هواپیمایی بین المللی اوکراین اصابت کرده است.
 
«سامانه مادون قرمز مستقر در فضا» همچنین می تواند به عنوان یک سامانه هشداردهنده اولیه برای تشخیص خطرهای موشکی علیه نیروهای آمریکایی مورد استفاده قرار بگیرد.
+174
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  Hatef - پاریس، فرانسه

  همین چند وقت پیش بود، پوتین مانند فروشنده هاى دوره گرد راه افتاده بود که این اجناس بنجل را به کشورهاى حاشیه خلیج فارس بفروشد! این واقعه همه رشته هایش را پنبه میکند. بدبخت ایران و ترکیه که روى دستشان میماند! بگیریم از اینکه بخاطر همین خریدها، ترکیه بخش زیادى از حمایت غرب و ناتو را از دست داد!
  3
  53
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  حالًا این عرزشی ها و جاعشی ها بیان زر بزنن. گوساله ها شماها فکر میکنین پ.. هستین. شلیک موشک رو از روی ماهواره تا لحظه اصابت به هواپیما ثبت کردن و برای همین هم بود که ترودو با صراحت گفت گند خودتون بوده. گزارش شده حال بیابونهای عراق بعد از موشک پرانی وخیم است
  2
  43
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::Hatef - پاریس، فرانسه::]. حالًا اینها رو داشته باش که از روی اون بنجل ها کپی هم کردن!
  2
  41
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳
  نظر شما چیست؟