سردار حاجی‌زاده در واکنش به شلیک به هواپیمای اوکراینی: بعد از شنیدن این خبر آرزوی مرگ کردم

فرارو:  فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: موقعی که اطمینان پیدا کردم این اتفاق افتاده واقعا آرزوی مرگ برای خود کردم که ای کاش می‌مردم و چنین حادثه‌ای را شاهد نبودم.
 
سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست خبری به منظور تشریح ابعاد حادثه هدف قرار گرفتن هواپیمای مسافربری شرکت اوکراینی، اظهار داشت: حادثه دلخراش سرنگونی هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین را بنده در غرب کشور بعد از اجرای عملیات ضربات موشکی بر علیه پایگاه های آمریکا شنیدم و موقعی که اطمینان پیدا کردم این اتفاق افتاده واقعا آرزوی مرگ برای خود کردم که ای کاش می‌مردم و چنین حادثه‌ای را شاهد نبودم.
 
وی افزود: ما یک عمر خود را پیشمرگ مردم کردیم و امروز هم آبروی مان را با خداوند متعال معامله می کنیم و در این شرایط سخت حاضر شدیم تا توضیح دهیم.
 
سردار حاجی‌زاده ادامه داد: در ابتدا عرض می کنم که بررسی و ارزیابی های این حادثه توسط ستادهای بالاتر و مجموعه قوه قضائیه انجام خواهد شد و اطلاعات تکمیل می‌شود، و همین ابتدای صحبت عرض می‌کنم که ما گردنمان از مو باریک‌تر است و همه مسئولیت این کار را می‌پذیریم و هرگونه تصمیمی که مسئولین بگیرند، مطیع به اجرای آن هستیم.
 
فرمانده نیروی هوافضای سپاه در تشریح جزئیات این حادثه، گفت: مطلع هستید که بیش از یک هفته شرایط منطقه و التهابات منطقه و احتمال درگیری نسبت به سال‌های گذشته و حتی سالهای ابتدایی انقلاب شاهد چنین شرایطی نبودیم و احتمال درگیری بسیار بالا بود چراکه هم آمریکایی‌ها و هم نیروهای مسلح ما در آماده‌باش صددرصد بودند.
 
وی ادامه داد: آمریکایی ها تهدید کرده بودند که ۵۲ نقطه از ایران را می‌زنند و به همین دلیل تمام یگان های آفندی و پدافندی در آماده باش ۱۰۰ درصد بودند و طبیعتا سامانه‌های پدافندی مستقر در تهران در همین شرایط بودند، آنچه در بررسی‌های انجام شده مشخص شد این است که در شب حادثه و حتی از غروب، وضعیت آمادگی را در شرایط جنگی و بالاترین سطح آماده باش توسط شبکه یکپارچه پدافند به سامانه‌ها ابلاغ می‌شود، در این شرایط تعدادی سامانه پدافندی به رینگ پدافند هوایی تهران اضافه شد.
 
سردار حاجی زاده تاکید کرد: اولین سامانه‌ای که در محدوده غرب تهران مستقر می‌شود که این حادثه توسط آن رقم خورده، در اطراف بیدگنه مستقر می‌شود و در چندین مرحله این آماده باش ۳-۳ که بالاترین سطح آماده باش است، به همه شبکه ابلاغ می‌شود.
 
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه در مراحل مختلف به این سامانه‌ها از جمله همین سامانه‌ای که درگیر شده است توسط شبکه یکپارچه اعلام می‌شود که موشک های کروزی به سمت کشور شلیک شده است، خاطرنشان کرد: در یک یا دو مرحله تاکید می‌شود که این موشک‌های کروز در مسیر هستند و آمادگی داشته باشید، یعنی سامانه ها در بالاترین سطح آمادگی قرار دارند و فقط کافی است شاسی را فشار دهید، این سامانه‌ای که درگیر شده و شلیک موشک داشته و پیش‌بینی کردیم مصاحبه‌ای با خود اپراتور صورت بگیرد، اپراتور اظهار می‌کند چندین بار درخواست کردیم فضای کشور از پرواز خالی شود و اصطلاحا آسمان Clear شود، که این در شرایط ۳-۳ طبیعی است که به خاطر برخی ملاحظات عزیزان این کار را دنبال نمی‌کنند، در همان لحظه این سامانه در فاصله ۱۹ کیلومتر با هدفی که کروز تشخیص داده شده، مواجه می‌شود.
 
وی گفت: سامانه پدافندی ساعت ۱۲ شب در این منطقه مستقر شده است و هواپیما پس از بلند شدن با توجه به اطلاعاتی که به اپراتور داده بودند که وضعیت جنگی است و کروز شلیک شده است، او این هدف را کروز تشخیص داده است، او موظف بوده که در این شرایط تماس بگیرد و تاییدیه بگیرد و خبط او از همین نقطه است، منتهی ظاهرا سیستم ارتباطی او با اختلال مواجه بوده است و نتوانسته ارتباط برقرار کند که ممکن است به دلیل سامانه های جمینگ یا شلوغی شبکه بوده و تنها 10 ثانیه فرصت برای تصمیم گیری داشته که منجر به تصمیم بد او در هدف گیری می شود.
 
سردار حاجی زاده تاکید کرد: عزیزان هواپیمایی کشوری تا قبل از اعلام نیروهای مسلح محکم اعلام کردند که این موضوع اصابت موشک نیست و تحت بررسی است؛ اولا آنها بر اساس دانسته‌های خود عمل کردند و از این حادثه خبر نداشتند. بنده زمانی که مطلع شدم در صبح چهارشنبه بلافاصله به مسئولین اطلاع دادم این موضوع را به من گفتند هدفی را زده ایم اما تقارن آن با این موضوع من را به شک انداخت.
 
فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: بلافاصله به تهران حرکت کردم اما در بین راه به مسئولین اطلاع دادم که این اتفاق افتاده است و احتمال بالا می دهم که هواپیمای خودی را زده‌ایم. زمانی که به تهران رسیدم دیدم که ستادکل نیروهای مسلح یک تیم بررسی سانحه تشکیل داده است و تمام این تیم و افراد دخیل در این قضیه را کاملا قرنطینه کرده بودند و ما اجازه نداشتیم اطلاعرسانی کنیم.
 
وی تاکید کرد: تاخیر در اطلاع‌رسانی به این دلیل نبود که کسی بخواهد موضوعی را کتمان کند، بلکه روال همین است که ستادکل باید این موضوع را بررسی کند که پس از بررسی صبح جمعه همه اطلاعات جمع شد و مشخص شد که واقعه چه بوده است.
 
سردار حاجی زاده: باز تکرار می کنم که بنده در اولین ساعتی که مطلع شدم به مقامات اطلاع دادم، آنها به واسطه اینکه باید این موضوع را بررسی و ارزیابی می کردند مربوط به ستادکل است که واقعا هم سریع این کار را ظرف 48 ساعت انجام دادند.
 
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به رد قاطع موضوع سرنگونی توسط هواپیمایی کشوری، گفت: آنها بر اساس دانسته های خود عمل می کردند و اعلام می کنم که آنها هیچ گناهی ندارند و تقصیری ندارند، هم هواپیما در مسیر بوده و هم خطایی نداشته و هم هواپیمایی کشوری و شرکت کشوری همه درست عمل کرده اند و اگر خبط و خطایی بوده از جانب عناصر ما است و چون از نیروهای تحت امر ما است، ما باید جوابگو باشیم.
 
وی تاکید کرد: عزیزان هواپیمایی کشوری بر این اساس که اگر موشکی به هواپیما بخورد، هواپیما منفجر می‌شود می گفتند این هواپیما منهدم نشده است، این هواپیما در ارتفاع کم و توسط یک موشک کوتاه برد که سر جنگی کوچک و مجاورتی دارد مورد اصابت قرار گرفته و این هواپیما فرصت پیدا کرده روی هوا متلاشی نشود و روی زمین متلاشی شود.
 
سردار حاجی زاده با بیان اینکه نه نیروهای مسلح و نه سپاه بنایی برای پنهانکاری نداشتند، گفت: ما هم مثل خانواده این شهدا خود را غمزده و صاحب عزا می‌دانیم. اینها هزینه شیطنت ها و التهابات آمریکا در منطقه است که آن شب آمادگی درگیری همه جانبه را داشتیم، خود من که در غرب کشور بودم هر آن احتمال درگیری را می دادم چراکه پروازهای زیاد جنگی بر فراز منطقه بود. متاسفانه به دلیل تصمیم گیری عجولانه یک فرد چنین فاجعه بزرگی رقم خورد.
 
فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پاسخ به این سوال که آیا نباید فضای کشور چند ساعتی از پروازهای مسافری خالی می‌شد، خاطرنشان کرد: نمیخواهم کسی را متهم کنم، از دید من هروقت شرایط جنگی می‌شود باید این اتفاق توسط مسئولین ذیربط می‌افتاد اما به هر ترتیب نیافتاد. اگر خبط و خطایی وجود دارد در بخش نیروهای مسلح است و در بخش دولتی و کشوری و شرکت فرودگاه ها هیچ قصور و تقصیری وجود ندارد، اگر از آنها می‌خواستیم انجام می دادند، چون مسئول این کار ما نبودیم و کسان دیگری باید این کار را می کردند.
 
وی در پایان عنوان کرد: همانگونه که من آن شب در غرب کشور عملیات ضربات موشکی را فرماندهی می کردم، عزیزان دیگری در این بخش هم مسئول بودند و باید این کار را می کردند، اما زمینه ای ایجاد شد تا این فرد این خطای بزرگ را انجام دهد.
 
ستاد کل نیرو های مسلح صبح امروز (شنبه) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای اوکراینی مورد اصابت قرار گرفته است.
+15
رأی دهید
-183

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  samisan - توکیو، ژاپن
  این هواپیما از قصد زده شده وکسانی که در هواپیما بودن با سلیمانی ارتباط داشتن و خود اخوندها سلیمانی را سر یک معامله با امریکا به کشتن دادن برای مسایلی هست و اون افراد در حال بیرون رفتن بودن و برای اینکه در خارج کار اخوندها را لو ندهند زدن هواپیما را ساقط کردن
  27
  45
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
  ۵۰
  13cyrus - لآهه، هلند

  خداوند شما سردار محترم رو به آرزوتون برسونه ،آمین.
  12
  107
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  درود بر سردار حاجی زاده
  126
  13
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  اخ که بمیرم برات با این ننه من غریبم بازی! مگر اخوند و یا سپاهی و بسیجی کشته شده که نگران باشی؟ امام حسین هم با هزاران سرباز ایرانی به جنگ یزید رفت. ایرانیان کشته شده پشه بودند و فراموش شدند و خون کثیف حسین و همراهان فقط رنگین تر بود تا تاریخی شود
  10
  49
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
  ۵۰
  shirzan - برلین، آلمان

  آرزوی مرگ نمیخواد همه با هم استعفا بدید.
  8
  68
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
  ۳۰
  tonny15152 - بیرمنگام، انگلستان

  لطفا با این همه استعداد پس بیخیال ساخت بمب اتم شید چون با یک خطای انسانی دیگر نصف کره زمین میره رو هوا
  8
  60
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
  ۳۵
  kadash - استکهلم، سوئد

  [::samisan - توکیو، ژاپن::]. چی زدی؟ چرا اینقدر مزخرف میبافی آخه.
  12
  40
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
  ۴۶
  Kumasi - کوماسی، غنا

  دقیق واسه همین دنیا نمیخواد شما اتمی داشته باشید ..شمایی که فعلا سیستم پدافند روس اونم درجه سوم دستتون هست ، انتقام از خودی میگیرید! ...پس اگربا اتمی خطای انسانی رخ بده اونوقت !!؟دستورشو تو دادی نظامی و سرباز بدون اجازه فرمانده که کاری نمیتونه بکند . جان 176 نفر را گرفتی بعد میای میگی گردن من از مو نازک تر است توف به شرفی که نداری الاغی که مثل توکیلوئی درجه میگیره وضعیت مملکت از این بهتر نمیشه
  7
  37
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
  ۴۴
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::kadash - استکهلم، سوئد::] من را نگو برو اربابت خامنه ای بگو و سپاهی ها بگو چی زدن مثل تو مزخرف که صد هفتاد چند نفر به کشتن دادن و سلیمانی رو کشتن برای دسیسه های خودشون ای نادان و ابلها .
  9
  18
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
  ۳۵
  kadash - استکهلم، سوئد
  [::samisan - توکیو، ژاپن::]. ارباب من؟؟ واقعا آی کیو در حد یا کریم.
  4
  13
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  *واقعا آرزوی مرگ برای خود کردم که ای کاش می‌مردم و چنین حادثه‌ای را شاهد نبودم.* شما مطمئناً به آرزوتون خواهید رسید دیر و زود داره سوخت و سوز نداره . بالاخره آه و ناله ی این دلسوخته ها میگیره همتونو میفرسته پیشه سردارتون .
  3
  22
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران

  شما احمق ها به عنوان مشاور نظامی خامنه ایی این نقشه ها را می کشید و‌خامنه ایی احمق هم مثل بز تاییدش میکنه. نگران نباش چند وقت دیگه همین خامنه ایی ضحاک زمان تو را هم به آرزوت میرسونه. صبح از خونه می‌زنی بیرون ‌بری سرکار ولی به فنا میری . نقشه خامنه ایی برای تو.
  5
  31
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
  ۱۰۳
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  اگر شرف داشتی اینکار را می کردی.
  4
  26
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::Kumasi - کوماسی، غنا::]. این کشورای همسایه با دشنیهاشون هیچ راهی بجز بمب اتمی برای ایران نذاشتن از جنوب که میخوان با پشتیبانی غرب جزایر و خوزستان رو بگیرند از غرب کردستان رو بگیرند ..نوکر جدید امریکا آذربایجان میخواد آذربایجان ما رو بگیره ببره برای خودش ..شما برو به اونا بگو دشمنی نکنن
  15
  7
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  اگه ژاپن بود همه تون باید میومدید توی میدون آزادی با شمشیر هاراگیری میکردید.وگرنه مردمش تیکه تیکه تون میکردن.....حیف که ما غیرت نداریم فقط فکر خودمون هستیم هموطنمون توی هوا پودر میشه صدامون درنمیاد
  1
  18
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
  ۳۸
  Piotr - ورشو، لهستان

  [::freedom of the press - تهران، ایران::]. بز اون نوه خاندان پهلویه که تو این شرایت عکس سگ گزاشته تو پیج اینستاگرامش
  28
  2
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
  ۴۶
  Kumasi - کوماسی، غنا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. آذری ...دشمن ؟ تو هم که حرف رهبر رو میزنی؟ یه غول فرضی که شده مایه چاپیدن ایران ..چرا باقی دنیا از این غولا ندارن ؟ همه چرا باید با ایران فقط دشمن باشن؟؟ تو کجایی، پاهات مگه رو زمین نیست؟ پس ۲ پا هستی مگه نه؟ عقل هم داری چون کامنت میزاری، پس چی تو مغزت روزانه میگذره؟ ببخش اینطوری میگم ولی ذوب مزخرفات و بسیج و...اینا که نیستی؟ پس از مغزت کاربکش، نذار همینطور راکت بخوابه ...آره عزیز آذری نذار محمل گویی بشه تفریح جمجمه و کاسه سرت
  5
  6
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  یه دنیا دائما برای شما غربتی های پاسدار و آخوند آرزوی مرگ میکنن. چیز تازه ای نیست.
  3
  10
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. میدونید چرا غیرت نداریم؟ چون متاسفانبه مملکت با امثال تو شد ۸۰ میلیون که هر دقیقه ۶۰ بار تغییر جهت میدی ،کومنتهاتو کنار هم بگذار و ببین این افکار مالیخولیایی هستند رو اظهار شدن.یک روز نوکر رژیم، یک روز ضد رژیم.من نمیدونم تو کدوم حسینه یا مسجد فلان ملای لبنانی یا افغانی تو گوشت خونده، اذر بایجان یا کردستان یاخوزستان باید جدا بشه.اگر سنت اجازه بده همین کردها و اذریها و خوزها بودند که ۸ سال برای ایران و ایرانی جنگیدند نه خوکزادهها و اخوندها
  8
  7
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۰
  ۱۰۳
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  «سردار حاجی‌زاده : بعد از شنیدن این خبر آرزوی مرگ کردم.» آرزویت برآورده خواهد شد، شما هم به حاج قاسم خواهی پیوست.
  2
  9
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۵
  ۴۴
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  [::Kefli Iskender - مریخ، وانواتو::]. اینها بایس سقت بشن نه بمیرن مثل قاسم قرمه
  2
  5
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۷
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::Nagonsar - مونیخ ، آلمان::]. من تغییر جهت نمیدم ..تو عادت کردی که بچسبی به یه جریانی و اطاعت کنی وقتی میبینی یکی مستقل فکر میکن بنظرت میاد که همش داره تغییر جهت میده درصورتیکه اون کارش درسته و تابع کسی نیست و داره حرف خودش رو میگهً
  5
  6
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۱
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::Kumasi - کوماسی، غنا::]. ههه 8 سال عربا حمله کرده بودن خوزستان رو بگیرند ببرند الان هم 30 ساله میگن جزایر رو باید بدید. 40 ساله میخوان کردستان رو ببرن مستقل بکنن اینهمه شهید توی کردستان دادیم ..اینا به آخوندا مربوط نیستش و ضد آخوند هم بیاد این داستانها هست من خودم آذربایجان شوروی بودم اونا میگن باید بیائیم تبریز رو بگیریم ...قبر پیشه وری ملعون توی همون باکو براشون یه زیارتگاه هست.
  5
  6
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. هیچکس جز خودتان توهم توطئه ندارد و دشمن ساز نیست. اینکه چه میگویند مهم نیست. مهم این هست چگونه عمل میکنند. شما تمام کشورهای دنیا را به جز بورکینافاسو با خودتان دشمن کرده اید. ضمنا من به سلامت برگشتم امریکا. نزد ادمیانی مهربان که 200 ملیت و مذهب در کنار همدیگر زندگی میکنند و منتظر خرناس یک بچه ی 6 ساله هم از ته چاه بلاهت نیستند
  5
  8
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۸
  ۴۶
  Kumasi - کوماسی، غنا
  الان وقتشه ایرانی ، اگرغیرت داری پشت این جماعت مصیبت زده رو بگیر...تکیه به کمک انگلیس و آمریکا یعنی دورباطل ،این بلا ممکن بود سرخودما هم می اومد اونوقت انتظارت چی بود؟.
  0
  2
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
  ۴۶
  Kumasi - کوماسی، غنا
  مردم ایران ، پشت خانواده های کشته شده رو بگیریم...حکومت دروغ میگه...این اتفاق ممکن بود واسه ما رخ بده یا حتی بدهد...اونوقت انتظارما از بقیه مردم چیه ؟؟
  0
  2
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. مهربانی رو اگه سیاه بودی میبردم توی میشیگان بهت نشون میدادم. مهربانی بود که اورانیوم تضعیف شده رو ریخت توی عراق بچه های ناقص الخلقه هنوز بدنیا میان منتها چون اون بچه ها مال تو نیستن نوه تو نیستن اهمیت نمیدی. برای کسی که خصلت گداها رو داره و میره توی جای مناسب کز میکنه اکثر مردم مهربان هستن کافیه که چشماش رو تنگ کنه زیاد دور و بر رو نبینه.
  6
  5
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
  ۵۳
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. همچنان آرزوی سردار را برای شما داریم
  0
  2
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. میدانم که ساندیس خوری. من بیش از 8 سال هست که در مجتمع 200 واحدی زندگی میکنم که فقط دو نفر مثل من پوست روشن تر دارند و در 20 و چند سالی که اینجا هستم حتی یک مورد دعوا سر رنگ پوست ندیدم. امریکا تنها کشور دنیا با اکثریت سفید هست که یکنفر سیاه پوست رئیس جمهور شد. محال است مثلا تا 100 سال دیگر یکنفر سنی رئیس جمهور ایران شود و محال است بعد از 1000 سال یک نفر یهودی یا ارمنی با لیاقت در ایران به مقامی در حد وزیر برسد. اینقدر با اطلاعات کم برای خودتان نوشابه باز نکنید. پلیس مرزی که فقط با یک سئوال گفت بفرمائید داخل یکنفر سیاه پوست بود. در مملکت ایران غیر از اخوندها همه عنصر درجه سوم هستند. عنصر درجه دوم نوکرهای ولایت وقیح هستند
  5
  9
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. شما ید ندارید و هواپیمای حامل ایرانیان را زدید تا اگر جنگ بالا گرفت ننه من غریبم در اورید و گردن امریکا بیندازید. ملت هنوز داغدار کباب کردن 400 انسان زنده در یک سینما توسط شماست. شما اگر ید امریکا را داشتید تخم گنجشکی را هم روی زمین سالم باقی نمی گذاشتید. جای جای امریکا پر از قو و مرغابی و بوقلمون های وحشی هست. توی پارک ها تخم میگذارند و کسی حتی جلو نمیرود تا پریشان نشوند. شما به هموطنان خودتان هم رحم نمی کنید و بیش از 1500 نفر را از بالای ساختمان قصابی میکنید
  5
  12
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
  ۳۳
  علی-وین - وین، اتریش
  خوب سردار مرد عمل باش و به آرزوت برس. اگر هم فکر میکنی گناهه یا جرات اینکارو نداری حداقل کاری که میتونی بکنی اینه که استعفاء بدی. الان هم که مد شده میگن ازون قاسم ها زیاده و کیلویی پیدا میشه و صد تا قاسم تازه از زیر اون یه قاسم پیدا شده. خوب یکی از اونا میاد جای تو.
  0
  0
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۱
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. ادامه .. تا حالا سیستم پترودلار به گوشت خورده؟ بنویس اگه میدونی.. از این جهت خوب اون پولا رو بکار میندازه آموزش میده به مردمش حرفی نیست ولی آخه تو جهان سومی جاهل نادان این وسط چه مالکیتی روی اون فرهنگ داری؟ الکی از راه رسیدی فکر میکنی امریکاییی یه مزایایی مثل لارج بودن و خراج بودن و صداقت داره یعنی تو داری؟ بیا پایین عمو خجالت بکش تورو که ما میشناسیم اینجا نخونده خودت رو پرفسور میبینی راجع به عالم و آدم قضاوت میکنی انگاری خودت یه پیرمرد ... کی هستی!!
  6
  5
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۱
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. آخه بیسواد الدوله توهم کجا بود؟ دوروز پس از استقلال عراق در 1957 ژنرال عبدالکریم قاسم آمد توی رادیو اعلام کرد که محمره و الاهواز شهرهای عرب هستند و باید برگردند. آیا این توهم هست؟ بعدش هم که دیدی صدام بعداز 23 سال حمله کرد اونها رو پس بگیره. وقتی سواد نداری من چی بگم به تو؟.
  6
  5
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۴
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. چرا فکر میکنی که نظام اسلامی برای ایران ارزشی قایل است؟برای تامین منافع سران نظام، اسلام هم وسیله است
  3
  3
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۴
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. ببین با توجه به بلاهایی که امریکا سر ایران آورده الان هم طرفدار کامل عربها برای گرفتن جزایر هست تو داری نون خیانت میخوری .. آخه چی بگم بهت کسی که نون خیانت میخوره حداقل باید ویلا داشته باشه نه یه لقمه نون خالی!! شماها خیانت رو هم بدنام میکنید در واقع به خیانت هم خیانت میکنید .. یاد کارو بخیر اگه بود یه فصل جدید به کتابش اضافه میکرد.. نمیخواستم به اینجا برسه اینا رو بهت بگم ولی سنبه پرزور میایی میکوبی کار به اینجاها میرسه خبرهایی بهت میرسه که سخت هست..
  3
  3
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۲
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::hassan5 - تهران، ایران::]. من کلا طرفدار حکومت دینی نیستم حالا میخواد اسلامی مسیحی یهودی زرتشتی هر جور دینی باشه
  4
  2
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. بدبخت حسود. اگر امریکا نبود حد اقل اذربایجان هم نبود و قسمتی از شوروی شده بود. امریکائیان دو بار اذربایجان را از بلعیده شدن نجات دادند ولی ذات حسود نمیتواند برتر از خودش را ببیند و در حالیکه اتش در درونش وجود دارد به هر چیز برتر از خودش "مرگ بر" حواله میدهد. دیگر همه فهمیده اند که ساندیس خور اسلام و حسین زده به شکل بنی صدر یار غار خمینی هستی و دیگر جوابت را نخواهم داد چون فاقد منطق و شخصیت ثابت هستی
  3
  7
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. چی شد راجع به سخنرانی رادیویی ژنرال قاسم نظر ندادی؟ راجع به ندانستن حتی اسم چارتا مورخ نظر ندادی؟ راجع به ریختن (که اصلا ضرورت جنگی نداشته و فقط آزمایش روی مردم بیگناه بوده) اورانیوم تضعیف شده بر سر مردم بدبخت عراق و ایجاد فاجعه زیست محیطی نظر ندادی؟ ..حالا فورا راجع به طرح ترومن برای مبارزه با کمونیسم که هیچ ربطی به ایراندوستی نداشته و صرفا جهت منافع امریکا بوده میایی خوشرقصی میکنی؟ از نظر حقوق قانونی تو حق داری جواب من رو ندی ولی بهت توصیه میکنم بخاطر شرافت انسانی اگر ذره ای در وجودت مونده جواب این چند مورد رو که خیلی وقت مکتسبه شده بدی بعد قطع رابطه کنی.
  2
  3
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. عقب افتاده. بخاطر حرص علی جنایتکارترین جلاد تاریخ، هر چقدر زور میزنی من را مضطرب و یا عصبانی کنی تیرت به سنگ میخورد. من گرگ باران دیده هستم و به شعور بچه گانه ی تو از ته دل می خندم که حد اقل راه مبارزه را هم بلد نیستی و فقط خودت را بیشتر مضحکه ی جمع میکنی. هر چقدر تو بیشتر به من فحش و گیر بدهی من بیشتر احساس قدرت میکنم که یک عقب افتاده ی مذهبی که مغز کپک زده اش هنوز دنبال ".. ناب محمدی" میگردد و از شدت خشم و حرص سر از پا نمی شناسد را بدجوری اتش زده ام
  1
  6
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۷
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. بابا عزیز -گرامی- هوشمند -دانا -نازنین- ناناز-...دیگه چی بنویسم که باور کنی دشمنی شخصی باهات ندارم؟ برو اون بالا فقط چند تا سوال مطرح کردم راجع به نابکاریهای امریکا تازه ویتنام و کره و 28 مرداد و هیروشیما و ناکازاکی و قتل عام سروخپوستها و قتل عام و برده کردن سیاهپوستها و نژادپرستی بر علیه اونها برای دو قرن رو بهت تخفیف دادم چون خیلی مطرح شدند. ضمنا هیچکدوم از سوالات من ربط به اسلام و مسیحیت نداره فقط انسانی هستش ...لطفا طفره نرو و از دین سو استفاده نکن برای جواب ندادن...جواب بنویس مرد ومردونه ...
  1
  1
  ‌سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. عزیز جان مگر من وکیل مدافع سلطنت طلب ها یا امریکائی ها هستم. من گرفتاری مملکت خودم را دارم. همین امریکائی را که چپول ها بعنوان ابلیس معرفی کرده اند حداقل دو بار اذربایجان را از دست روس ها نجات داده است و شعارهای تو شعارهای چپول ها هست که بی عرضگی خودشان را گردن امریکا می انداختند. چپول ها ورشکسته رفتند و شما جوال را ول نمی کنید. امریکا هر جنایتی در ویتنام کرد، ویتنامی ها با منطق از ان مهربانی و دوستی ساخته اند و شما از هر دوستی دشمن میسازید. علت هم اینست که کمونیست ها اندکی منطق دارند اما مذهبی ها کور مادرزاد هستند و مخصوصا نوع اسلامی اش جز به جنایت و جهاد فکر نمیکند. امریکا بهترین یا بدترین کشور دنیا! شما بروید خودتان را درست کنید که حداقل بعد از 1400 سال دندان پوسیده ی فرهنگ وحوش عرعری را دور بریزید و دائما یا با شریعتی یا مطهری یا بنی صدر بدنبال ماله کشی هستید. این بنای مخروبه ی موریانه خورده با ماله کشی درست نمیشود. هر جا اسلام باشد جنایت و نکبت و کذب و دروغ هم هست و همای رحمت شما هزار بار جنایتکارتر از خلخالی و سلیمانی بوده است
  1
  2
  ‌سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  دیگر اینکه تصور کن که اسرائیل و امریکا ابلیس هستند اما کدامشان 400 نفر را در سینما کباب کرده اند؟ کدامشان روز عاشوار در حرم رضا بمب گذاشته اند تا تقصیر مخالفین بیندازند؟ کدامشان از بالای ساختمان مخ 1500 جوان ایرانی را نشانه گرفته اند؟ کدامشان هواپیمائی پر از نخبه را عمدی میزنند تا گردن امریکا بیندازند. اخوند محصول اسلام هست و مذهب اسلام هم پر از نکبت و قوانین قرون وسطائی و جهاد و جنایت هست. اسلام خوب فقط در دروغ های شریعتی وجود دارد. فکر میکنی با محکوم کردن اسرائیل و امریکا این جنایات اسلامی اخوندی مخدوش میشوند؟ 40 سال پشت اخوند سینه زدید و موش زائید. مثلا فکر میکنی اسلام چپولی بنی صدر بهتر از این هست؟ عیب از اخوند و بنی صدر و مجاهدین نیست. عیب از باورهای منحوس یک عده وحشی در 1400 سال پیش است که هر کجا تخمش را بریزند نکبت بار می اورد. مشکلت اینست که عیب ها را می بینی ولی نمیتوانی تعصبات موروثی اجدادی را دور بریزی
  0
  4
  ‌سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. فکر کنم شما بعد از 50 سال چسبیدی به شریعتی و مطهری و اینا ول نمیکنی. الان دیگه اوضاع توی ایران عوض شده مردم دنبال عدالت و انسانیت و اینا هستن فقط یه اقلیت مذهبی قشری هست که اونم هر کشوری بری میبینی هم توی امریکا هم اروپا گروههای مذهبی هستن ولی از نظر سیاسی مردم دنبال عدالت و اینا هستن هیچکس دیگه اجازه به آخوند نمیده که بیاد یه روضه ای بخونه الکی از زیر ببره بره مردم قشنگ چشماشون باز شده. در مورد امریکا باز یه جنایتهایی رو ذکر نکردی ببین عادلانه نیست..حالا کار ندارم اشغال عراق کلا دروغین بوده ولی اون اورانیوم که ریختن روی مردمش اینا جنایت جنگی هست که امثال تو نمیگن ...توی همون جنگ به صدام اطلاعات دادن که شیمیایی رو کجا بریزه اینا جنایت جنگی هست ...کار ندارم رفتی امریکایی شدی حداقل جنایت بر علیه بشریت رو محکوم کن اینو که دیگه هر امریکایی خودش میکنه !!! حالا بنویسم نوکر میایی سوز و گداز میکنی که ای هوار این با من دشمنی شخصی داره!! چه دشمنی شخصی؟ خوب هرکس نوکری رفتار کنه نوکر هست حتی فامیل خودم باشه
  5
  3
  ‌سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. عزیز من جنگ سر برای امریکا دلیل وجودی بود ...همه جای دنیا مبارزه علیه کمونیسم دلیل دخالتهاش بود نه اینکه تورو دوست داشته باشه.
  5
  1
  ‌سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. عزیز جان چه اصرار عجیبی داری که من را به سلطنت طلب ها و امریکائی ها بچسبانی!؟ دیگر می فرمائید ایرانیان عوض شده اند که من اینگونه نمی بینم. یادت رفته همین دو هفته قبل 59 نفر خودشان را برای دفن دست یکنفر جنایتکار هلاک کردند و در خیابا ها دفیله رفتند؟. البته هر ملتی عوض میشود. نصف این ها بعد 40 سال فهمیده اند که اخوند خبیث هست ولی هنوز 90 درصد سر مار را نمی توانند ببینند و وقتی اسم علی و حسین می اید باندازه ی یک انگشت رگ گردنشان بیرون میزند. تا اسلام هست مثل 1400 سال گذشته نکبت ادامه خواهد داشت. پهن خوشبو وجود ندارد
  2
  5
  ‌سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. این را هم عرض کنم که توده ای ها 28 مرداد را بعنوان واقعه ای منفی بزرگ کرده اند. چپول ها به امید ادامه ی حکومت مصدق بی عرضه بودند تا ایران به ورشکستگی کامل برسد و ایران را دودستی تقدیم استالین کنند. ماجرای 28 مرداد باعث شد که کشور ما ایرانستان نشود و چون چپول ها ناکام و بور شدند شروع به ریختن اشک تمساح کردند. 28 مرداد ایران را از ایرانستان شدن نجات داد
  0
  5
  ‌سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۷
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. نمیخوام به کسی شما رو بچسبونم فقط میگم انسان باید عادل باشه و خطاهای همه رو بگه هرکس جنایت بکنه جنایت هست فرقی نداره. یه امریکایی خودش میاد میگه چرا ما توی عراق اورانیوم ریختیم بعد تو حتی وقتی من سه بار سوال میکنم باهات دعوا میکنم باز نظری راجع بهش نمیدی. خوب معلومه عمد در کارت هست و اینرو در چند مورد دیدم. در مورد کشته شدن 59 نفر اشتباه میکنی این استمپید هست که توی کنسرتها و توی ورزشکاهها هم اتفاق میافته ربط به مذهبی بودن نداره مربوط به عدم مدیریت هست و اینرو هم بگم سلیمانی شخصیت دینی نیست توی ایران اینجوری اعلام شده که داعش رو امریکا و عربستان درست کردند که بعداز صدام روبروی ایران قرار بگیره و سلیمانی اونرو نابود کرد. درواقع ایران رو نجات داده برای همین مردم اینقدر اهمیت میددن. من هم اینرو تائید نمیکنم حالا گیر ندی که داره برای حکومت ایران تبلیغ میکنه من دارم توضیح میدم وضع چطوری هست که اونی هم که مذهبی نیست برای سلیمانی میره توی ازدهام قرار میگیره
  3
  1
  ‌سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. عزیز جان. گیرم امریکائی ها جنایتکارند اما مگر اخوندهای سراسر خباثت و جنایت متولی امریکائیان هستند!!! جنایتکارانی که سینما را با 400 نفر کباب میکنند متولی عدالت دنیا هستند؟ ام الخبائث ها می خواهند درس اخلاق به کسی بدهند؟یعنی امریکائی ها از شما و چینی ها و روس ها و انگلیس ها و فرانسوی های لاشخور بدترند!؟ چرا با ان ها کار ندارید؟ اگر گاندی بودید درس انسانیت میدادید اما شما که دوهزار برابر بدتر از امریکائیان هستید؟ کی و کجا امریکا جلوی ورود یک بی خدا یا بهائی را به دانشگاه میگیرد؟ مسئله تبلیغات چپول های ورشکسته و وامانده و درماند ه و حسادت شما به یهودیان و بهائیان بسیار موفق هست و گر نه کعبه ی امال تمام شما امریکاست. تحت مدیریت یهودیان کوروش بزرگ شد و امریکا به چنین مقامی رسیده و اگر امریکا اسلامی بود مثل پاکستان و اندونزی و ایران پر از نکبت و ذلیل میشد
  2
  8
  ‌چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  دیگر اینکه ابوبکر بغدادی چه کرده است که شما ده برابرش را نکرده اید!؟ چند ده هزار از جوانان ما را بعلت عدم تطابق با عقاید خودتان به اسم محارب با خدا کشته اید!؟ کجا و کی داعش از بالای ساختمان ها مغز جوانان یک مملکت را نشانه رفته است؟ در کجا داعش یک هواپیما را زده تا تقصیر کسان دیگری بیندازد؟ داعش یک نفر را اتش زد و شما 400 نفر را زنده کباب کردید. هر جا در خاورمیانه فتنه می بینی حزب الهی ها حضور دارند. بهائیان بی ازار با شما چه کرده اند!؟اسرائیل با شما چه کرده است که 40 سال هست قصد نابودی ان را دارید. داعش در خیلی مراحل و مسائل جلوی شما تطهیر میشود. در دیگ لجن تشیع غوطه خورده و فکر میکنی که متولی اخلاقیات هستید. اول کشور سراسر فساد ایران را درست کنید و بعد این همه به مردم دنیا راه و چاه نشان دهید. در قرن بیست و یکم فرهنگ سراسر جنایت تشیع خریدار ندارد و چون شما داخل گود هستید قادر به درک زشتی اعمال خود نیستید. داعش اگر عقب افتاده و جنایتکار بود شما دروغ و ریا و فساد را هم به ان افزوده اید. در مقایسه ابوبکر بغدادی در مقابل جنایتکاران شما رو سفید هست. هر اشغالی بود 40 سال دروغ تحویل نداد.
  1
  10
  ‌چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۴
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. دوست عزیز من میگم جنایت محکوم هست چه از طرف آخوند باشد چه از طرف مجاهدین یا صدام یا قذافی یا ژاپن یا امریکا ...برای اینکه در آینده وضع بهتر داشته باشیم باید همش رو بگیم نه فقط جنایت آخوند بلکه مال دیگران رو هم بگیم تا اینکه از دست یه جنایتکار بدست جنایتکار دیگه نیافتیم. ما زمان شاه هی گفتیم ساواک ناخن میکشد تجاوز میکنه شکنجه میکند ولی حواسمان نبود که هر گروه فاشیستی سر کار بیاید همین خواهد بود همون مجاهدین یا توده ایها هم میامدند همین یا بدتر میشد. حکومت دست نشانده خارجی هم بیاری باز بدتر میشود چون دست نشانده به مردم پاسخگو نخواهد بود ...فکر نکن حالا امریکا و اروپا بیاد اینارو برداره یکی که خودش میخواد بذاره وضع بهتر میشه مطمئن هم باش اگه امریکا یا هر کشوری بیاد اینا رو برداره نمیده دست مردم میده دست کسانی که خودش دوست داره و براش خدمات ارائه میدند...پس مردم باید تصمیم بگیرند و خودشون عمل بکنند منتها با چشم باز
  7
  2
  ‌چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۸
  نظر شما چیست؟