مذاکرات پنهانی ایران و آمریکا پس از ترور قاسم سلیمانی

مشخص شده است که پس از ترور ژنرال قاسم سلیمانی، ایران و آمریکا مذاکرات پنهانی داشته اند.
 
به گزارش اسپوتنیک به نقل از وال استریت ژورنال، پس از ترور قاسم سلیمانی، ایران و آمریکا اطلاعات را از طریق سفارت سوئیس در ایران رد و بدل می کردند. مقامات آمریکایی میگویند که این گفتگوها بر خلاف اظهارات رسمی، متعادل بوده است. منابع همچنین افزودند که اولین پیام چند ساعت پس از ترور سلیمانی به ایالات متحده ارسال شده است. دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از ایران خواست تا از تشدید درگیری خودداری کند، ایرانیان از همین کانالها در سفارت سوئیس در این کشور استفاده کردند تا به کاخ سفید جواب دهند. فقط تعداد معدودی از افراد از محتوای این پیام ها اطلاع داشتند.
پیش از این مشخص شد که ایالات متحده در تلاش برای ترور یکی دیگراز فرماندهان سپاه، عبدالرضا شهلایی بوده است، اما این عملیات ناموفق بود. ایالات متحده عملیاتی مشابه در یمن را در روز حمله به سلیمانی انجام داد، اما تلاش برای ترور یک فرمانده دیگر سپاه را اعلام نکرد.
 
در ادامه تنش ها میان ایالات متحده آمریکا و جمهوری اسلامی ایران، آمریکا در بامداد سوم ژانویه سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران را به همراه ابومهدی‌ المهندس معاون سازمان حشد الشعبی عراق در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف قرار داده و ترور کرد. ایران نیز در پاسخ به این اقدام آمریکا، بامداد هشتم ژانویه در عملیاتی با نام "شهید سلیمانی" برای انتقام گیری از ترور فرمانده نیروهای قدس سپاه ایران، به دو پایگاه نظامی آمریکایی در عراق حملات موشکی انجام داد.
+151
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  باید این فرقه را سرنگون کنیم
  2
  134
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۱
  ۱۰۳
  vikingoslo - اسلو ، نروژ

  ج اسلامی پست ترین و خائن ترین حکومتی ست که ایران به خود دیده فقط بهت من از طرفداران و پست و بی غیرت ان ست
  2
  102
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  از قبل معلوم بود که رژیم مکار جمهوری اسلامی ایران کاملا از امریکا میترسد و برای همین از طریق سفارت سویس پرچم سفید فرستاده بود و این موضوع حتی آندرس برزینس، فرمانده نیروهای لتونیایی در پایگاه عین‌ الاسد تائید کرده بوده و گفته بود که از قبل از حمله موشکی به پایگاهشان اطلاع دقیق داشتند که کسی کشته نشد و رژیم فقط خواسته با موشک پرانی بسوی پایگاه عین الاسد ساندیس خورهای خودش را فریب بدهد و راضی نگه دارد
  1
  60
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  امریکا چنان تهدیدی ایران را میکند که ظریف میگوید توهین امیز بود و وقتی ماست ها را کیسه میکنند مسخره بازی ارسال 30 موشک را انجام میدهند بطوریکه خون از دماغ کسی در نیاید! یک مشت گاگول مذهبی به تمام معنا!
  1
  64
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
  ۴۱
  sahandoglu - لندن، انگلستان

  گشتن سلیمانی بازی را به نفع آمریکا تغییر داد و ایران را ناچار به تسلیم. و ایران فهمید توان جنگ با امریکا را ندارد و تمام هستش به باد می رود. این مذاکره یعنی قبول شکست و ادم شدن.
  1
  45
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
  ۴۶
  Kumasi - کوماسی، غنا

  آخوند نمیدونم چه موجودیه !! ولی هرچی هست واقعا ریشه کن کننده نسل هر ملتیه...این هم از بدبختی والبته بی عرضگی وسیاست چند کشور خاصه که این موجود رو ول کردن عین طاعون تو ایران ، انصافا هم تا الان خوب تونسته به وظیفش که نابودی ایرانه عمل کنه. آخوند عین خوک همه چیزخواره...البته خوک ها الان دیگه پرورشی شدن ولی تو هنوزانسان میخوری. ..تو دیگه چه موجودکثیفی هستی آخوند !کثافت تو هواپیما بچه بود بعلاوه کلی دانشجو که سرمایه های کشور بودن که بخاطر موشک بازی الکی شما پودر شدن . .فقط موندم کجا آموزش دیده این جانورخطرناک....
  1
  43
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  دروغ بزرگ
  67
  2
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
  ۴۴
  شمرالله - مونیخ، آلمان

  [::sahandoglu - لندن، انگلستان::]. کشتن سلیمانی نجات رژیم از تنگنای بین المللی کشته ۱۵۰۰ نفر ادم بیگناه و اسرارت ۸۰۰۰ نفر بیگناه دیگر و نجات ترامپ از خطر استیضا بود. یک روز قبل از اوراق کردن قاسم کوفته پوتین به سوریه رفت و بر خلاف همیشه به شهر روسی لاتکیه در سوریه و پایگاه روسها رفت و اسد را احضار کرد که اجازه ندن اتروریستهای صادراتی اخوندها و باند حسن خرص الله در سوریه جم بخورند و علیه اسرایل غلطی بکنند.بعد هم دیدیم سلیمانی اوراق شد، سپاه فش فشه بازی کرد و کنارش هم یک هواپیمای مسافربری انهم با مسافر ایرانی زد که کشورهای خارجی به اخوندها بخاطر اتباعشون گیر ندن و به این ترتیب ۴ پاهای سپاه هم با این تبلیغات من نبودی< پس کی بوده ملت را سر کار گذاشتند مثل این ۴۰ سال گذشته
  1
  38
  شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
  نظر شما چیست؟