سفر به گذشته ممکن می‌شود؟

یک متخصص فیزیک نجومی ادعا کرد که نحوه ساخت ماشین زمان را می‌داند.
 
به گزارش خبرگزاری آنا، «ران مالیت» متخصص فیزیک نجومی است که باور دارد راهی برای بازگشت در زمان پیدا کرده است، با این حال بسیاری از همکاران وی معتقدند که این ایده عملی نیست. مالیت که استاد فیزیک دانشگاه کانکتیکات است و به تازگی اعلام کرده که معادله علمی نوشته که می‌تواند به عنوان پایه و اساس در ساخت یک ماشین زمان واقعی استفاده شود.
 
وی حتی نمونه اولیه‌ای از ماشین زمان را ساخته تا مؤلفه اصلی تئوری خود را به تصویر بکشد، با این حال بسیاری از همکاران مالیت باور نمی‌کنند که ماشین زمان وی کار کند. برای درک نظریه مالیت باید با نظریه نسبیت خاص البرت انیشتین آشنا بود. براساس نظریه نسبیت خاص، تسریع یا کند شدن زمان وابسته به سرعت چرخش یک شی است.
 
باتوجه به این نظریه، زمان برای فردی که در یک فضاپیما با سرعت نزدیک به نور در حال سفر است، بسیار کندتر از شخصی که روی زمین است، می‌گذرد. در نهایت فضانورد می‌تواند در کمتر از یک هفته در اطراف فضا بگردد اما وقتی به زمین بازگردد، متوجه می‌شود که این مدت برای افرادی که روی زمین باقی مانده‌اند ۱۰ سال گذشته است. بدین ترتیب فضانورد به آینده سفر کرده است.
 
بسیاری از متخصصان فیزیک پذیرفته‌اند که جلو رفتن در آینده بدین شکل ممکن است اما سفر به گذشته مبحث دیگری است و هیچ دانشمندی باور ندارد که مالیت با استفاده از لیزر بتواند این امر را تحقق بخشد. ایده این دانشمند برای سفر در زمان براساس نظریه نسبیت عام انیشتین است. براساس این نظریه، اشیای بزرگ در فضا زمان خمیده می‌شوند، تأثیری که به عنوان گرانش در نظر گرفته می‌شود، هر چه گرانش قوی‌تر باشد، زمان کندتر می‌گذرد.
 
به گفته مالیت، اگر بتوانید فضا را خمیده کنید، احتمال این وجود دارد که فضا نیز به چرخش و تابش بیفتد. در نظریه انیشتین، فضا شامل زمان نیز می‌شود و به همین دلیل فضا زمان خوانده می‌شود، به عبارت دیگر هر بلایی که سر فضا بیاورید بر سر زمان نیز می‌آید.
 
وی بر این باور است که به صورت نظری می‌توان زمان را خمیده کرد و به یک حلقه تبدیل کرد، این امر سفر در زمان به گذشته را امکان‌پذیر می‌کند. مالیت حتی یک نمونه اولیه از این دستگاه ساخته که به کمک لیزر سفر به گذشته را ممکن می‌کند.
+16
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  شماها کجارو دارین میبینین آخوندای دو زاریه ما کجاهارو . خاک تو سرشون که هنوز تو دنیایی که بحث از تسخیر فضاها و سیارات میشه اینا از رفتن داخل مستراح با پای چپ و راست و معجزه های خیالیه امامانه تو خالیشون لاف میزنن .
  1
  21
  جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۱
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  اینو به فرمانده نیروی هوافضای سپاه (ورژن جدید مموتی) بگو مغزش هنگ میکنه.
  1
  10
  جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  کار برای عزیز اشکال کار جایه دیگه است این خصلت ما آدمهاست هر راه راست را به بیراه مکشیم از ماست که بر ماست همه اگه سه چیزی که زرذتشت بما یاد داده مراعات کنیم بدون استثنا به نظر من میتونیم متحد ویک رنگ بشیم حتی نابغه هایی بودن مثل بودا که نه خدا را میشناخت اما آگاهی ذاتی داشت از محیط پیرامونش و مهمتر اراده کنترول .علم خوبه بشرته کمک مردم گشنه روی این کره خاکی دارن میمیرن از گشنگی وبی آبی و همه از هالیود گرفته تا ناسایه دروغگو هنوز این زمینی که روش زندگی میکنیم شناخته دروستو حسابی نداریم و میخواهیم تازه بریم همه این گندی که تو این زمین کوچولو بار آوردیم پخشش کنیم تو کرات دیگه کسایی که تو این فکرها هستند تویه همین خیال بمونن تا بمیرن از کجا نمی دونید که ما زندانی هستیم روی زمین یا تویه یک باغوهش این بیشتر میاد به ماها
  0
  2
  جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۲
  نظر شما چیست؟