فال روز دوشنبه ۶ ژانویه - ۱۶ دی

فروردین
 
انسان لجبازی هستید و مرغ شما همیشه یک پا دارد، این روحیه باعث دوری اطرافیان از شما شده و مدتی است که دوستان‌تان مانند قدیم‌ شما را تحویل نمی‌گیرند. این روحیه را کنار بگذارید و به جای لجبازی، تعامل با دیگران را در پیش بگیرید. امروز با فرد سرشناسی ملاقات خواهید کرد، این ملاقات به نفع شما است و افزایش درآمدتان را به دنبال دارد. همسر یا عشق‌زندگی‌تان از تلاشی که می‌کنید کاملاً باخبر است و امروز به شما ثابت خواهد کرد که قدر زحمت‌های‌تان را می‌داند. مدتی است که زمانی را با اعضای خانواده سپری نکرده‌اید، امروز زمان فراغتی فراهم می‌شود تا دست اهل منزل را بگیرید و برای گردش و تفریح بیرون بروید.
گر ز دست زلف مشکینت خطایی رفت رفت***ور ز هندوی شما بر ما جفایی رفت رفت
برق عشق ار خرمن پشمینه پوشی سوخت سوخت***جور شاه کامران گر بر گدایی رفت رفت
تعبیر: از اینکه همیشه سلامت و تندرست هستی خدا را شکر نمی کنی. با اینکه ظاهرا" خشن هستی اما باطنی بس لطیف داری. از چشم زخم ایمن هستی. رقیب نداری از طعنه ی اطرافیان نرنج. کار خودت را انجام بده. حاجت تو برآورده می شود.

اردیبهشت
 
امروز از صبح با خلق‌تنگ و اعصاب ناراحت از خواب بلند‌شده‌اید و برای زمین و زمان اشکال می‌تراشید. این روحیه را کنار بگذارید و اجازه ندهید نارحتی‌ و نگرانی، روز شما را خراب کند. به همسر یا عشق‌زندگی‌تان مانند سابق اعتماد ندارید و فاصله عمیقی میان شما افتاده است. امروز زمان خوبی است که با عشق‌زندگی‌تان صحبت کنید و دلیل رفتارش را جویا شوید. به مشکلی در زندگی برخورده‌اید و راه چاره این مشکل را پیدا نمی‌کنید. برای حل این مشکل با فردی که تجربه بیشتری از شما دارد مشورت کنید و مطمئن باشید این فرد راه چاره‌ای پیش‌روی شما قرار خواهد داد. روز خوبی را به لحاظ مالی سپری نمی‌کنید و عقدقراردادهای مالی و تجاری را به روزهای آینده موکول کنید، در غیر‌این‌صورت، ضرر هنگفتی را متقبل خواهید شد.
کنون که بر کف گل جام باده صاف است***به صد هزار زبان بلبلش در اوصاف است
بخواه دفتر اشعار و راه صحرا گیر***چه وقت مدرسه و بحث کشف کشاف است
تعبیر:با خیال او زندگی می کنی. مدعی هستی که عاشق شده ای اما می دانی که برای رسیدن به وصال یار باید صبر داشته باشی. با گوشه نشینی کار به جایی نمی بری. تلاش کن، هر چند که سال ها طول بکشد. ولی عاقبت به مراد خودت می رسی.

خرداد
 
به لحاظ مالی روز بسیار خوبی را شروع کرده‌اید و پول هنگفتی به دست شما خواهد رسید. از آنجایی که در همیشه روی یک پاشنه نمی‌چرخد، تمام این پول را خرج نکنید و قسمتی از آن را برای روز مبادا کنار بگذارید. امروز به اعضای خانواده قول داده‌اید که دستی به سروروی خانه بکشید و تغییراتی را در منزل اعمال کنید، این تغییرات را انجام دهید و مطمئن باشید تأثیر مثبتی در بهبود روحیه شما و دیگر اعضای خانواده دارد. امروز مهمان ناخوانده‌ای به منزل شما خواهد آمد، از آنجایی که کارهای دیگری برای انجام دادن دارید، پذیرایی از این مهمان وقت شما را خواهد گرفت، اما در عوض از هم‌صحبتی با این مهمان لذت خواهید برد. همسر یا عشق‌زندگی‌تان قدر تلاش‌های شما را می‌داند و امروز کاری خواهد کرد تا خستگی‌ها را فراموش کنید و از همیشه بیشتر عاشق او شوید.
صبحدم مرغ چمن با گل نوخاسته گفت***ناز کم کن که در این باغ بسی چون تو شکفت
گل بخندید که از راست نرنجیم ولی***هیچ عاشق سخن سخت به معشوق نگفت
تعبیر:حوادث زیادی در آینده برایت اتفاق می افتد پس بیدار و هوشیار باش. برای رسیدن به خوشی آینده، روزگار امروزت را خراب نکن. از اینکه بعضی ها همه چیز دارند و تو نداری ناراحت نباش زیرا تو گوهری داری که بقیه از داشتن آن محرومند. دنیا سرابی بیش نیست حتی سبزه و گل و دشت چند صباحی می مانند. تکیه بر این عالم فانی نکن.

تیر
 
به لحاظ جسمی و روحی مواظب خودتان نیستید و این رویکرد باعث شده تا امروز بیمار و افسرده باشید. اجازه ندهید بیماری به شما غلبه کند و از امروز تصمیم بگیرید که اهمیت بیشتری به سلامت جسم و روح خود بدهید. انسان هوشمندی هستید و همیشه برای انجام کارها با عقل‌سلیم تصمیم می‌گیرید، به لطف این روحیه، امروز پول خوبی بدست خواهید آورد، اما تمام این پول را خرج نکنید و قسمتی از آن را برای آینده کنار بگذارید. امروز با افراد سرشناس و مهمی ملاقات دارید، اما احتمال می‌رود که در این ملاقات حرف‌های ناخوشایندی از دهان شما خارج شود. با این حساب جانب احتیاط را در این ملاقات نگه دارید و تا می‌توانید حواس‌تان به کلام‌تان باشد. امروز احتمال ایجاد مشاجره‌ای میان شما و یکی از بزرگترهای فامیل وجود دارد، در نتیجه تسلط بیشتری بر اعصاب خود داشته باشید و کاری نکنید که از رفتار خود با این بزرگ‌تر پشیمان و ناراحت شوید.
روزه یک سو شد و عید آمد و دل‌ها برخاست***می ز خمخانه به جوش آمد و می باید خواست
نوبه زهدفروشان گران جان بگذشت***وقت رندی و طرب کردن رندان پیداست
تعبیر:در کمک و خدمت به دیگران از هیچ چیزی مضایقه نمی کنید. برای دوست خوب جان خود را هم فدا می کنید اما انتظار نداشته باشید دوستانتان هم مثل شما رفتار کنند، زیرااینخصلت شماست. کمی در خدمت دل خودتان باشید و فکری برای درد خودتان بکنید.

مرداد
 
امروز احتمال دارد میان شما و همسر یا عشق‌زندگی‌تان بر سر امور مالی مشاجره‌ای در بگیرد، اجازه چنین مشاجره‌ای را در زندگی ندهید و به عشق‌زندگی‌تان ثابت کنید که مال دنیا هیچ ارزشی برای شما در برابر آسایش ایشان ندارد. انسان دمدمی مزاجی هستید و دائم تغییر عقیده می‌دهید. این روحیه شما را در میان دوستان و آشنایان به فردی بی‌اراده تبدیل کرده است. اجازه ندهید اعتبارتان زیر سؤال برود و از امروز با ثبات رأی و تصمیم، به اطرافیان ثابت کنید که حاضرید سرتان برود، اما حرف‌تان پابرجا باقی بماند. معجزه خنده را فراموش کرده‌اید و رویکردی جدی و غمگینانه به زندگی دارید. این روحیه را کنار بگذارید و فراموش نکنید که خنده بر هر درد بی‌درمان دوا است. وقت زیادی به دیگران اختصاص می‌دهید و این قضیه باعث شده تا همیشه برای خودتان وقت کم بیاورید. از امروز تصمیم بگیرید که در کنار اهمیت به نیازهای دیگران، وقتی را برای خودتان کنار بگذارید.
آخر به چه گویم هست از خود خبرم چون نیست***وز بهر چه گویم نیست با وی نظرم چون هست
شمع دل دمسازم بنشست چو او برخاست***و افغان ز نظربازان برخاست چو او بنشست
تعبیر:از خواب غفلت بیدار شو. دوباره شروع کن و ناامید نباش. دلت را با یاد خدا جلا بده تا شیطان از تو دور شود. کاری را می خواهی انجام بدهی که نتیجه ی بسیار خوبی دارد. لطف دیگران شامل حالت می شود و ابرهای تیره را از آسمان دلت کنار می زند.

شهریور
 
روزهای پرکاری را پشت‌سر گذرانده‌اید و امروز حسابی خسته و بی‌حوصله هستید، در نتیجه سعی کنید روزی بدون نگرانی و استرس را سپری کنید و فشارهای کاری را به فردا موکول نمایید. اهل پول‌خرج کردن نیستید و دست گشاده‌ای ندارید. در نتیجه اهالی منزل و اطرافیان از شما رانده‌ شده‌اند و دوستان و آشنایان، شما را به عنوان فردی خسیس می‌شناسند. این روحیه را کنار بگذارید و به اطرافیان ثابت کنید که حاضرید برای اعضای خانواده هر کاری انجام دهید. دستاوردهای زیادی در زندگی نداشته‌اید و احساس می‌کنید که همقطاران‌تان یک سروگردن بالاتر از شما هستند. اجازه ندهید این وضعیت ادامه پیدا کند و در اولین فرصت با شناسایی ضعف‌های‌تان، به فکر برطرف‌کردن آنها باشید. رفتار خودخواهانه‌ای با همسر یا عشق‌زندگی‌تان دارید و کاری که دل‌تان بخواهد را بدون اینکه نظر عشق‌زندگی‌تان را جویا شوید انجام می‌‌دهید. قبل از اینکه این رویکرد فاصله‌ای عمیق میان شما ایجاد کند، خودخواهی را کنار بگذارید و برای انجام هرکاری، نظر عشق‌زندگی‌تان را جویا شوید. امروز با فرد ناشناسی برخورد می‌کنید و این فرد موجبات مزاحمتی را برای شما فراهم می‌آورد. در نتیجه در برخورد با این فرد از هرگونه‌ حاشیه‌ای دور بمانید و بیش‌از‌حد سربه‌سرش نگذارید.
روشن از پرتو رویت نظری نیست که نیست***منت خاک درت بر بصری نیست که نیست
ناظر روی تو صاحب نظرانند آری***سر گیسوی تو در هیچ سری نیست که نیست
تعبیر:دوستی بهتو کمک می کند، دست او را پس نزن. به خاطر کاری که کرده ای تو را می بخشد. خود را پنهان نکن. سری در این کار است که با گفتگو و مشورت حل می شود. مطمئن باش پریشانی ات برطرف شده وحالت نیکو می گردد.

مهر
 
در این سال به لحاظ کاری و مالی افق‌های خوبی در پیش‌روی شما قرار دارد.  در جریان باشید که راز پیشرفت شما در مشورت با افراد متخصص و کاربلد نهفته است. در نتیجه با مشورت با افرادی که تجربه بیشتری از شما دارند، برنامه کاری دقیقی برای سال تان آماده کنید و به این برنامه پایبند باشید.  رویکردی همراه با صبر و تلاش به مشکلات داشته باشید، چرا که این مشکلات دوام چندانی نمی‌‌آورند.ایده‌های جدیدی به ذهن شما خواهد رسید، اما به تنهایی توان انجام این ایده‌ها را ندارید، در نتیجه ایده‌های خود را با دوستان و آشنایان درمیان بگذارید و از آنها درخواست کمک کنید.
دارم امید عاطفتی از جانب دوست***کردم جنایتی و امیدم به عفو اوست
دانم که بگذرد ز سر جرم من که او***گر چه پریوش است ولیکن فرشته خوست
تعبیر:چرا ناامید شده ای هزاران راه چاره وجود دارد. برای رسیدن به آرزویت تلاش کن. مبنای عشق را هوس نگذار چه بسا که شیطان راهبر تو باشد. اگر برای رسیدن به معشوق عاشق نباشی و با جمال ظاهر وصال طلبی جز دردسر عایدت نخواهد شد.

آبان
 
روز خوبی را در پیش‌رو ندارید و احتمال می‌رود در معامله‌‌ای ضرر هنگفتی کنید یا چیز گران‌قیمتی را از دست بدهید. در انجام کارها شکست می‌خورید و احساس می‌کنید انسان ضعیف و شکست‌خورده‌ای هستید. این روحیه را کنار بگذارید و دلیل موفق‌نشدن‌تان را در تلاش و استمرار در کارها جویا شوید. امروز با مشکلی روبرو خواهید شد اما غم به دل‌ خود را ندهید چرا که یکی از نزدیک‌ترین دوستان شما متوجه این مشکل می‌شود و دست یاری به سمت شما دراز خواهد کرد. مدتی است که صحبتی صیمیمی و دوستانه با همسر یا عشق‌زندگی‌تان نداشته‌اید، امروز فرصتی برای گفتگویی عاشقانه مهیا می‌شود. این فرصت را به فال نیک بگیرید و گوش شنوایی برای عشق‌زندگی‌تان باشید. به یک رشته ورزشی خاص علاقه زیادی دارید اما تاکنون شرایط برای دنبال کردن علاقه‌های شما پیدا نشده است. امروز فرصتی برای شرکت در کلاس ورزشی فراهم خواهد شد، این فرصت را به فال نیک بگیرید و رشته‌ورزشی موردعلاقه خود را دنبال کنید.
روزه یک سو شد و عید آمد و دل‌ها برخاست***می ز خمخانه به جوش آمد و می باید خواست
نوبه زهدفروشان گران جان بگذشت***وقت رندی و طرب کردن رندان پیداست
تعبیر:به مراد دل خود می رسی و این از برای دعاهای سحریت می باشد. فکر نکن همه کارها را تنها انجام داده ای بلکه بقیه نیز سبب ساز بوده اند تا بتوانی به مقصود برسی. بر عهد خود وفادار بمان. روزگار بر وفق مراد توست پس رضای خداوند را هم در نظر بگیر و تو هم برای دیگران سبب ساز باش.

آذر
 
انسان تندخویی هستید و امروز موقعیتی برای افزایش درآمد شما مهیا می‌شود اما اگر مواظب رفتارتان نباشید، تندخویی شما کار دست‌تان می‌دهد و موقعیت افزایش درآمد را از دست خواهید داد. به جای اینکه راه خودتان را در زندگی در پیش بگیرید، نظر دیگران بیش‌ازحد برای شما مهم است و زندگی‌تان را بر اساس حرف‌های مردم ادامه می‌دهید. از همین امروز تصمیم بگیرید این روحیه را کنار بگذارید و در کنار اهمیت به حرف‌های دیگران، راه خود را در زندگی بروید و اجازه ندهید دیگران به جای شما تصمیم بگیرند. عازم سفری هستید، در این سفر در کنار اینکه به شما خوش خواهد گذشت، با افراد جدیدی نیز آشنا می‌شوید و این آشنایی زمینه رفاقتی دیرینه را فراهم می‌کند.
مردم دیده ما جز به رخت ناظر نیست***دل سرگشته ما غیر تو را ذاکر نیست
اشکم احرام طواف حرمت می‌بندد***گر چه از خون دل ریش دمی طاهر نیست
تعبیر: سخن کوتاه می کنیم و می گوییم که مرادت خیلی زود برآورده می شود. دلت دوباره جوان می شود. دشمنان شکست خوردند و این از لطف خدا بود. خستگی از تنت بیرون می رود و در کاری که مراد توست جز پیروزی و ثروت چیزی دیگری نیست و این همان اجابت دعاهایت می باشد.

دی
 
سفری دسته‌جمعی را در پیش دارید و در این سفر حسابی به شما خوش خواهد گذشت. امروز فردی که احتمالاً از همسایه‌های شما است، از شما درخواست پول می‌کند، قبل از اینکه هرگونه پولی در اختیار این فرد قرار دهید، اعتبار ایشان را بررسی کنید،‌ چرا که احتمال دارد این فرد پولی از شما قرض بگیرید و خبری از بازگشت این پول در کار نباشد. به زندگی مردم سرک می‌کشید و می‌خواهید سر از کارهای بقیه درآورید. این روحیه آبروی شما را در نزد دیگران به خطر انداخته است و پیشنهاد می‌کنیم از امروز به بعد، سرتان در کار خودتان باشد. امروز احتمال ایجاد مشاجره‌ای میان شما و همسر یا عشق‌زندگی‌تان وجود دارد، این مشاجره سر چیزهای کوچک ایجاد خواهد شد، اما جرو‌بحث‌ میان شما حسابی بالا خواهد گرفت. در نتیجه بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع انجام دهید و امروز تا جایی که می‌توانید با ملایمت با همسر یا عشق‌زندگی‌تان صحبت نمایید.
روز وصل دوستداران یاد باد***یاد باد آن روزگاران یاد باد
کامم از تلخی غم چون زهر گشت***بانگ نوش شادخواران یاد باد
تعبیر:از حرف سنجیده و درست ناراحت نشو. بدان که مصلحت تو را می خواهند هر چند که فکر کنی کسی درکت نمی کند. کاری را که اصرار به انجام آن داری عاقبت خوشی ندارد. در افکارت تجدید نظر کن. مشورت با اهل فن به تو کمک می کند، خرد در کنار صبرنیازهای تو را نیز برطرف می سازد.

بهمن
 
خیال روی تو در هر طریق همره ماست***نسیم موی تو پیوند جان آگه ماست
به رغم مدعیانی که منع عشق کنند***جمال چهره تو حجت موجه ماست
تعبیر:با خیال او زندگی می کنی. مدعی هستی که عاشق شده ای اما می دانی که برای رسیدن به وصال یار باید صبر داشته باشی. با گوشه نشینی کار به جایی نمی بری. تلاش کن، هر چند که سال ها طول بکشد. ولی عاقبت به مراد خودت می رسی.

اسفند
 
انسان سخاوتمند و بخشنده‌ای هستید، اما کسی از این روحیه شما خبر ندارد و همیشه در خفا به دیگران کمک می‌کنید. امروز اطرافیان و آشنایان در جریان جوان‌مردی شما قرار می‌گیرند و حسابی از شما تعریف و تمجید می‌کنند. امروز از صبح که از خواب بلند‌شده‌اید دنیا را به رنگ عشق و محبت می‌بینید. این فرصت را غنیمت بگیرید و همسر یا عشق‌زندگی‌تان را غرق در محبت و عشق کنید. علاقه‌ای به حضور در میان دیگران ندارید و تنهایی را به هر چیزی ترجیح می‌دهید. امروز فرصتی برای تنهایی دست می‌دهد تا حسابی با خودتان خلوت کنید. اهل تقسیم شادی‌های زندگی هستید و همیشه دوست دارید دیگران را در شادی‌های خود سهیم کنید. این روحیه را ادامه دهید و به خاطر داشته باشید که اطرافیان این اخلاق خوش شما را هرگز فراموش نخواهند کرد.
حسن تو همیشه در فزون باد***رویت همه ساله لاله گون باد
اندر سر ما خیال عشقت***هر روز که باد در فزون باد
تعبیر:روشنایی و آفتاب خوبی ها در حال طلوع است و این طلعت بسیار مبارک است و سعادت به همراه دارد. اتفاقات شیرینی رخ خواهد داد . شما از در آشتی در می آیید. لحن کلامت را زیباتر کن. خاطرات دردآور را فراموش کن. کاری را که می خواهی انجام بده چون سود سرشاری برایت دارد.
+5
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟