تائید۱۷۰ کشته در آبان و جلسه با رهبر ایران برای سرکوب

ایران بریفینگ : سعدالله زارعی، کارشناس سیاسی نزدیک به خامنه ای که در نشریات عمدتا حکومتی و زیر نظر دفتر رهبر جمهوری اسلامی  می نویسد، در نوشتاری در ماهنامه «پاسدار اسلام»، وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم  اظهار داشته که در اعتراضات آبان ۱۷۰ تن کشته شده اند.
 
 وی همچنین با مقایسه اعتراضات سراسری آبان و دیگر حوادث جمهوری اسلامی همچون خرداد ۱۳۶۰ و یا غائله های گنبد، آمل و کردستان و… در اوایل انقلاب رقم ۱۷۰ کشته را ناچیز و نشانه درایت و اقتدار جمهوری اسلامی می داند.
 
اما آنچه مهم است این مقاله خواسته یا ناخواسته گزارش اخیر رویترز را تایید کرده و نویسنده به جلسه ای اشاره می کند که رهبر جمهوری اسلامی در آن فرمان برخورد با معترضان را داده و می نویسد :«  اگر آن دستور رهبری نبود، خسارت‌های بسیار سنگین‌تری به مردم و کشور وارد می‌شد. تلاش اشرار آشوب‌طلب و گروهک‌های مسلح برای به آتش کشیدن انبار بزرگ شهر بهارستان واقع در حومه غربی تهران که ذخیره غذایی شش ماه استان تهران را در خود جای داده بود، حمله به تأسیسات عظیم مخابراتی کشور در شیراز و اصفهان که دفع شد ، بستن بسیاری از جاده‌های اصلی ورودی به تهران، شیراز، اهواز و اصفهان و ده‌ها اقدام بزرگ دیگری که اکثراً بعد از جلسه روز یکشنبه رهبری خنثی شد.
+4
رأی دهید
-44

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان

  هر چیزی که پیش بیاید هر جا منفجر شود هر چند نفر ترور شوند زلزله سیل خلاصه هر واقعه ای که پیش بیاید خود رژیم ح... ها انجام میدهد
  1
  43
  ‌سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.