ردپای افغانستانی مقیم سوئد در قتل پسر ایرانی

با گذشت دو ماه از کشف جسد سوخته پسر جوان در اطراف امامزاده داوود، کارآگاهان پلیس با شناسایی ردپای یک دختر و مرد افغانستانی مقیم سوئد یک گام به حل این معمای جنایی نزدیک شدند.

به گزارش خبرنگار «ایران»، ساعت‌۱۶ روز جمعه دهم آبان‌ماه مأموران پلیس از کشف جسد سوخته شده پسر جوانی در ته دره‌ای حوالی جاده امامزاده داوود باخبر شدند.

مرد میانسالی که جسد را پیدا کرده بود به مأموران گفت: من کوهنورد هستم. امروز همراه دوستانم برای کوهنوردی به کوه‌های اطراف امامزاده داوود آمدم و در حال بالا رفتن از کوه بودم که جسد سوخته شده‌ای شبیه انسان در ته دره نظرم را به خودش جلب کرد و کنجکاو شدم. به ته دره رفتم و در نزدیکی سیل‌بند با جسد سوخته مرد جوانی روبه‌رو شدم.

نخستین بررسی‌ها نشان داد مقتول که کفش‌های مارک‌دار گرانقیمت به پا داشت با پنج ضربه چاقو به قتل رسیده است. مأموران همچنین در نزدیکی جسد بطری بنزینی را کشف کردند که حکایت از این داشت عامل یا عاملان حادثه پس از قتل جسد را با بنزین آتش زده تا ردپایی از خود به جا نگذارند.

در ادامه با شناسایی هویت مقتول مشخص شد وی روز 8 آبان با دوست‌دخترش قرار داشته و برای ملاقات با وی خانه را ترک کرده است، اما وقتی پس از ساعت‌ها به خانه برنگشت و تلفنش را نیز جواب نداد خانواده‌اش برای یافتن وی به اداره پلیس رفته و ناپدید شدن او را گزارش کرده بودند.

بدین ترتیب با این احتمال که دختر جوان از ماجرای قتل اطلاع داشته باشد ردیابی‌ها برای یافتن او که می‌توانست تنها سرنخ حل این معمای جنایی باشد آغاز شد. با شروع تحقیقات مشخص شد که این پسر از مدتی قبل با دوست‌دخترش اختلاف پیدا کرده بود و دختر جوان اصرار بر قطع این دوستی داشته است اما مقتول حاضر به جدایی نبوده و برای اینکه دختر جوان را به ادامه این ارتباط وادار کند اقدام به تهیه فیلم سیاه از وی کرده بود.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی همچنین در ادامه دریافتند دختر جوان همزمان با پسر دیگری که افغانستانی و مقیم سوئد بوده نیز ارتباط داشته و این پسر چند روز قبل از قتل به ایران آمده است.

بدین ترتیب با افشای این اطلاعات بازپرس محمد تقی شعبانی دستور بازداشت این دختر و مرد افغانستانی را صادر کرد، اما وقتی کارآگاهان موفق به یافتن نشانی خانه او شدند مشخص شد وی چند روز بعد از قتل به‌همراه مرد افغانستانی از کشور خارج شده و به ترکیه گریخته‌اند.

سرانجام با کنار هم چیدن این پازل فرضیه ارتکاب قتل از سوی دختر جوان و دوست مقیم سوئدش پررنگ‌تر شد و بازپرس شعبانی ضمن مکاتبه با پلیس اینترپل از آنها خواست این دختر و پسر را دستگیر و به کشور منتقل کنند تا راز قتل پسر جوان فاش شود.
+59
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  بیشترشون قاتل و متجاوزهای فراری هستن !
  18
  150
  ‌سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Zaall - اصفهان، ایران

  [::raha1984 - هامبورگ، آلمان::]. دقیقا آلمانی ها در مورد تو هم همین طور فکر می کنند
  134
  12
  ‌سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  alimazari2 - تل اویو، اسرائیل

  [::raha1984 - هامبورگ، آلمان::]. جالب است شما المانی و این حرف را میگی. اوایل پاییز را یادت است دوتا ایرانی را از المان به صربستان تحویل دادن؟ چون این دوتا زده بود دوتا دختر صرب را بعد از تجاوز به قتل رسانده بود؟. مشکلتان این است فکر میکنید پیامبر خدا هستید و هیچوقت قتل انجام نمیدهید. به سازمانهای اماری کشور المان مراجعه کن. حاظرم باهات شرط ببندم ایرانیها بیشتر از افغانستانیها تجاوز و قتل کردن. مگر صربستان را یادتان رفت؟ طرف صربستانی بود میگفت بیست سال است مهاجرهای غیرقانونی بقیه کشورها میان صربستان بعد میرن غرب و هیچ ازاری نرساندند ولی وقتی قوم ایرانیها امدند همه جا را خراب کردند. دزدی کردن قتل کردن تجاوز کردن. حتی تو پارکها به زبان فارسی نوشتن روی چمن ننشینید. شما این چیزا را یادت رفت؟ یورونیوز یا فرانس ۲۴ بود گزارش پخش کرد. بعد هم ویزا را برای ایرانیها لغو کردن. مشکل شما ایرانیها همین است. دخالت در عراق را حق خودتان میدانید. رساندن اسلحه به فلسطین و لبنان را حق خودتان میدانید. رساندن پول و مین و بمب به طالبان را حق خودتان میدانید. اگر اعتراض کنیم ناراحت میشید.
  139
  18
  ‌سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  alimazari2 - تل اویو، اسرائیل

  [::raha1984 - هامبورگ، آلمان::]. بعد هم شما پست را خوب بخوان. شما ایرانیها همین هستید. فکر میکنید صاحب یک دختر هستید. انگار یک دختر یک کالای تجاری است. انگار که دختر را خریدید. اگر به خواسته های شوم شماها جواب رد بدهد سریعا فیلم سیاه میگیرید و پخش میکنید. شما المان زندگی میکنی و خیلی خوب میدانی بدتر از قتل به بردگی کشیدن زن به اسم های مختلف است. حکم تجاوز به یک زن بالاتر از قتل است. ان پسر ایرانی با تهدید به نظرت چقدر به دختر تجاوز کرده؟ . حالا بیا از فرهنگ حرف بزنیم
  133
  12
  ‌سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Pir00z - آخن، آلمان

  [::alimazari2 - تل اویو، اسرائیل::]. شما حالا زیاد خودشو ناراحت نکن.چرا اینقدر جمع میبندی؟۳ جمله گفتی ۴ بار "شما ایرانیا" توش گفتی،اگه دلت از کسی پره سر خودش خالی کن لازم نیست جمع بزنی
  5
  82
  ‌سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Liberte - ارومیه، ایران

  افغانی و بدون شرح بیشتر.
  8
  125
  ‌سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::Liberte - ارومیه، ایران::]. همشهری خودشون ناراحت نکن . از نظر یه آلمانی ایرانی افغانی پاکستانی عراقی .. همه یه چیز.......
  105
  8
  ‌چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  [::alimazari2 - تل اویو، اسرائیل::] علی خان غیر مسلمان و غیر ایرانی و با فرهنگ از تل اویو، اسرائیل !!!! از فرهنگ صحبت نکن که کامنت ها و نظرهات کاملا عقده حقارت و نفرت و نژادپرستیت رو به نمایش میکشه !!! اخبار چند سال اخیراروپا مشخص میکنه چه کسانی از روزی که مرزها رو به روشون باز کردن بیشتر تجاوز و خلاف کردن !!
  1
  96
  ‌چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  [::Zaall - اصفهان، ایران::] اره صدقه سر دین اسلام و حکومت تروریستی و خونخوار و حاکمان دیکتاتور زالوصفت ایران شاید در مورد ایرونی ها هم همچین تصوری رو بکنن .
  4
  107
  ‌چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. از نظر یک ضد خارجی تمام عیار فرقی بین ملیت ها و فرهنگ های غیر اروپایی نیست ، اما در کانون های آکادمیک ، هنری ، فرهنگی ایرانیان فعلا شاخص بوده اند ، در همین سوعد ۵ نماینده مجلس از نسل دوم ایرانیان ، وزیر ایرانی الاصل ، صد ها محقق ، پروفسور ، طبیب ، وکیل ایرانی داریم، در همین شهر ما بین ۵۰ تا ۱۰۰ رستوران توسط ایرانی ها مدیریت می‌شوند ، یکی از همین ایرانیان با برادرش ۱۱پیتزا فروشی و سه تا رستوران ایتالیایی/ فرانسوی داره ، بعد از چینی ها و ترک ها ، و یوگسلاو ها موفق ترین گروه رستوران داران ایرانی هستند ، تنها خارجی‌ های ایرانی در سوعد مجله تبلیغاتی صفحات زرد / یلو پیج دارند ، ما دهها کارگردان فیلم ایرانی در اروپا داریم ،در همین سوعد ۳ تا شاخص شدند . یا خواننده مطرح در سوعد به نام لاله ، میدونی علت چیه ، بخاطر اینکه ایرانیان به موفقیت فرزندانشان اهمیت می‌دهند ،‌ چند تا سومالیایی سراغ داری که بره مدرسه در جلسه اجباری گفتگو با معلم شرکت کنه ،
  1
  86
  ‌چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  علی-وین - وین، اتریش

  با اولین نگاه به تعداد لایک کامنتها متوجه این میشی که خارجی ستیزی حتی در اینجا هم مخاطبان خودش رو داره و پدیده ای هست که حتی در بین مهاجرانی که در اروپا و غیره زندگی میکنند وجود داره. فهم و شعور واقعا ربطی به مدرک تحصیلی و مکان زندگی و سرمایه و پول نداره چنانکه در در اردوگاه های آلمان نازی هم دکترها آدم میکشتند.
  101
  4
  ‌پنجشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  علی-وین - وین، اتریش

  من نمیدانم چرا ایرانیها به یک میانه روی کلی نمیرسند. همیشه به یک همسایه یا همدین یا اینهایی که میشناسند به چشم حقارت نگاه میکنند و به آنهایی که نمیشناسند مثل غرب و غیره به چشم یک پدیده که در خود ایرانیها هم باعث حس حقارت میشود. کاش میشد همه را به یک اندازه دوست داشت و تنفر ورزید. افغانی هم در زنجیره حقارت و تنفر ایرانی درآخر صف قرار داده شده.
  102
  4
  ‌پنجشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. اولا خودت هم گفتی از نظر یه اروپایی ما همه خاورمیانه ای حساب میشیم حالا این آمارهایی که میدی باید مقایسه کنی که خیلی کار آماری میخواد ...باید آمار خلافکارها رو هم بگیری مقایسه بکنی ...تا اونجا که من میدونم ترکیه ایها و لبنانیها و پاکستانیها هم موفق هستند ...حرف من اینست که اون افغانی که میبینی از توی ایرانی عقب افتاده تر هست بخاطر این هست که از کشوری اومده که توش جنگ بیشتر از کشور تو انجام شده پدر و مادرش هم بفکر فرار از اون جنگ بودند تا بفکر اینکه بچشون خیلی تحصیل بکنه حالا نسل دومشون بهتر میشه و شاید بخاطر فشاری که بهش اومده از تو بهتر بشه ...در کل فرقی بین افغانی با کسی دیگه بعنوان یک فرد نیست این فرهنگ عقب افتاده ما ایرانیهاست که روش یه برچسب میزنیم توی ایران حتی بهش اجازه نمیدیم یه سیمکارت بخره و همین فرد میره در آلمان و سوئد و. که صد برابر کشورهای پیشرفته تر از ما هستند همه جور امکانات بهش میدند.
  106
  7
  ‌پنجشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::علی-وین - وین، اتریش::]. احسنت دوست عزیز. الان سی سال هست که میبینیم یه اروپایی فرقی بین آدمهای دیگه نمیذاره و میاره توی کشور خودش امکانات میده بیست سال اونجا زندگی میکنی ممکنه یکی دو بار بهت یه حرف نژادپرستی زده بشه ولی یه افغانی توی ایران روزی صدبار توسری میزنن بهش ...یارو عروسی گرفته بود میگفت توی خیابون ماشین عروس داشتیم میبردیم صدنفر بهمون چرت و پرت گفتند که ای افغانی فلان فلان برو کشورت و اینا...واقعا بی فرهنگ ترین هستیم توی دنیا.
  109
  7
  ‌پنجشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. گرامی ، شما آمار جنایت و خلافکاری را باید در مقیاس جمعیت بسنجی ، برای مثل ، من مطرح می‌کنم که قربانیان تصادفات در ایران زیاده ، در جواب کسی می‌گوید که خب در سوعد هم قربانی تصادفات وجود دارد ، اما فرقش در اینجاست که در سوعد سالی ۴۵۰ نفر قربانی داریم که به مقیاس جمعیت ۱۰ میلیونی ، برابر با مثلا ۳۵۰۰ نفر در کشور ۸۰ میلیونی است ، اما در عمل بحث ۳۰ تا ۵۰ هزار قربانی در ایران است، شما ۱۰۰ هزار ایرانی ساکن سوعد را با ۲۰ هزار افغانی مقایسه کن و بعد در مورد آمار تجاوز و جنایت نظر بده ، قبول دارم که افغان‌ها در شرایط سخت کشور شان ، مشکلات جنسی بیشتری دارند تا مثلا ایران و ترکیه ، اما در بیان آمار و واقعیت ها باید به نتایج توجه کرد ، چه بسا اگه جمهوری اسلامی ادامه پیدا کنه ، خشونت ایرانیان از کل منطقه شاخص تر بشه ؟؟؟ که البته امیدوارم این رژیم از بین بره و این روند ختم بشه
  1
  99
  ‌پنجشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. دوست عزیز اگه واقعیات آماری رو در نظربگیری اون سوئدی نباید هیچ ایرانی رو توی کشورش راه بده چون هر آماری رو هم در نظر بگیری هرگز فرهنگ ایرانیها از اروپایی مساوی یا بالاتر نیست . ما یه مردم جهان سومی هستیم و باید قبول کنیم و وقتی رفتیم به کشور پیشرفته نباید خودمون رو از کشورای جهان سومی دیگه بالاتر ببینیم . حداقل اینه که فاصله ما با اونها کمه و شباهت فرهنگیمون خیلی زیاده...شما بری خیلی جاهای خراسان که من رفتم طرفای سبزوار بجنورد داهاتش همه خیلی فرهنگشون با افغانیها شبیه هست ...سعی بکن مردم خودت رو تقسیم بندی نکنی هیچوقت یه اروپایی تورو از خودش نمیدونه و همیشه این فاصله ها خواهد بود
  71
  3
  ‌پنجشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. ببین گرامی ، کره جنوبی ، هم در کمی بیشتر از نیم قرن پیش یک کشور جهان سومی بود ، شدت فقر چنان بود که دختران یتیم را اروپا ییان به فرزندی قبول می‌کردند ، مثل فیلیپین و تایلند صادرات کلفت و زنان کارگر جنسی داشتند ، تولید ناخالص ملی از ایران زمان شاه کمتر بود ، در اوایل دهه ۶۰ و بعد هفتاد پایه های صنعت مونتاژ را ساختند ، که بعدها قول های مانند هیوندای از آن سرافراز شد ، یادمه یکی از دوستان موبایل سامسونگ خریده بود ، در زمانی که همه نوکیا و اریکسون میخریدند ، همه مسخره کردند که این اسباب بازی چیه ، بنابراین یک کشور جهان سومی میتونه صنعتی هم بشه ، اما در یک ساختار دمکراتیک ، با پشتکار ملی و خارج از خرافات و تو سر خود زدن . مشکل امثال شما اینه که عادت کردید که خودت را ، جامعه تا ن را و حتی نسل های بعدی را جهان سومی ببینی و تو سر خودت بزنی و غصه بخوری ، نه عزیز این راه حل نیست .
  3
  72
  جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. شما بحث رو عوض کردی. من میگم صحیح نیست که مردم رو تقسیم بندی بکنیم چون خودمون هم از اون درجه یکهای دنیا نیستیم . پس نباید فیس و افاده داشته باشیم شما میگی امکانش هست که ایران رده اول دنیا بشه؟ راجع به آینده حرف میزنی نه راجع به الان. یه چیزی رو شماها حداقل در نظر بگیرید. وقتی راجع به افغانیا اینجور حرف میزنید یه آلمانی و سوئدی اون اطراف باشه خدائیش خیلی آبرو بری میشه. حداقل بخاطر این رفتارتون با یه افغانی سعی کنید با رفتاری که آلمانی باهاش داره یکی باشه مخصوصا زمانی که دارید نون اون آلمانی رو میخورید!!!!! وقتی برگشتید به کشور با فرهنگ و گل و بلبل و جهان اولی خودتون چشم اون موقع برید با افغانیه بد رفتاری بکنید
  46
  3
  جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  علی-وین - وین، اتریش

  در ایران هم مثل همه جای دنیا درصدی از مردم به خارجی ستیزی دچار هستند و از آنجا که هیچ جهان اولی مثل آمریکایی و اروپایی یا حتی یک ترکیه ای حاضر به مهاجرت به ایران نیست تمام نفرت و خشم یک ایرانی به افغانیها سهمیه بندی میشه. تا ایرانی که خود را پرچم دار فرهنگ آریایی با اون فرهنگ پنج هزار ساله میدونه حداقل بتونه به یک نفر زور بگه که او یک نفر هم معمولا یک چشم بادومی شیعه افغانی تشریف داره که از هزاران سال در آسیای مرکزی سکونت داشته و قبل از اسلام به دین شریف بودا سجده گر بوده و کلا اهل خشونت نیست چون بودا در طول ۳ تا ۴ هزار سال بیشتر در وجودش ریشه ورزیده تا اسلام و شمشیر محمدی...
  32
  1
  جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. ببین عزیز . هر چی جامعه بسته تر ؛ مذهبی تر و سنتی تر باشه مشکلات جنسی در جوانان شدید تر میشه. برای مثال شما به عنوان آذری باید احتمالا قبول داشته باشی که مشکلات جوانان در آذربایجان خودمان از آذربایجان شمالی کمتر است چرا که جامعه باز تر است . و یا در ترکیه و حتی در ایتالیا خیلی بین شمال و جنوبش فرق داره. افغان ها هم داستانشان همینه ؛ خشونت جنسی شدید تره. بچه بازی خصوصا در میان پشتو ها تاریخ و اعتبار داره ؛ چه بسا ایران آینده مثل افغانستان کنونی بشه و یا برعکس افغانستان مثل ترکیه سکولار بشه . من پیشگو نیستم. برای فهمیدن مشکلات نمیتوان خومان را فریب بدهیم
  0
  18
  شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.