پنجه های خون آلود «سلطان»

پرونده زن مطلقه معروف به «سلطان» که تاکنون به 12 فقره کودک ربایی در شهرهای مختلف کشور، سرقت طلاهای دختران خردسال و قتل اعتراف کرده است در حالی روی میز قضات شعبه سوم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی قرار گرفت که بررسی های بیشتر با صدور دستورات ویژه قضایی برای کشف جرایم احتمالی دیگر وی همچنان ادامه دارد.

به گزارش اختصاصی خراسان، ماجرای کودک ربایی ها و گوشواره دزدی های خون آلود در مشهد و شهرهای مختلف دیگر خراسان رضوی در سال 96، زمانی ترسناک تر شد و رنگ جنایی به خود گرفت که جسد دختر بچه ای درون سرویس بهداشتی منزل پدربزرگش واقع در شهرستان فریمان درحالی پیدا شد که النگوهای طلای این دختر کوچک به سرقت رفته بود.

ماجرای این جنایت هولناک عصر سوم شهریور سال 96 از آن جا آغاز شد که «فاطمه- ح» از منزل خودشان بیرون رفت. مادر کودک تصور می کرد که او به منزل پدربزرگ یا عمویش رفته است که در مجاورت آن ها سکونت داشتند اما وقتی دختر بچه شب هنگام به منزل بازنگشت، دلشوره عجیبی وجود مادرش را فرا گرفت و خانواده فاطمه به جست وجوی او پرداختند. آن ها به منزل بستگانشان رفتند ولی باز هم اثری از دختر کوچک نبود تا این که حدود ساعت 20 پیکر بی جان او را درون سرویس بهداشتی منزل پدربزرگش یافتند ، آن ها هراسان و وحشت زده دخترک را به بیمارستان حضرت زهرا (س) رساندند ولی او علایم حیاتی نداشت و ساعتی قبل جان خود را از دست داده بود! گزارش خراسان حاکی است، بدین ترتیب ماجرای مرگ مشکوک دختر خردسال به نیروهای انتظامی اعلام شد و تحقیقات درباره چگونگی مرگ این کودک با دستورات ویژه قضایی ادامه یافت.

بررسی های مقدماتی و معاینات پزشکی نشان می داد که دختربچه مذکور به دلیل انسداد راه تنفسی درحالی خفه شده است که آثار کبودی در چهره اش نمایان بود. همچنین ادامه تحقیقات از به سرقت رفتن النگوهای طلای کودک حکایت داشت بنابراین فرضیه قتل با انگیزه سرقت طلا قوت گرفت و یکی از بستگان مقتول نیز به ظن جنایت بازداشت شد اما دو روز بعد ماموران انتظامی تربت جام زن مطلقه ای معروف به «سلطان» را به اتهام سرقت طلای کودکان خردسال دستگیر کردند. بررسی ها بیانگر آن بود که زن 36 ساله تبعه خارجی است و خود را با اسامی مختلف مانند رحیمه و نجیبه معرفی می کند!  بنابر گزارش اختصاصی خراسان، این زن از دوازدهم مرداد سال 96 زمانی تحت تعقیب پلیس تربت جام قرار گرفته بود که دختر خردسالی به نام کوثر و پسرخاله اش پس از خروج از منزل گم شده بودند!

تحقیقات کارآگاهان نشان می داد که زنی کوتاه قامت با کفش های پاشنه بلند، درحال حرف زدن با کودکان بوده و سپس آن ها را به مکان نامعلومی برده است! چندین ساعت بعد فردی از شهرستان باخرز با پدر کوثر تماس گرفت وگفت: دختر و پسری خردسال را به خانه اش آورده است که کنار خیابانی در باخرز سرگردان رها شده بودند! 

پدر دختر با خوشحالی وصف ناشدنی به همراه ماموران به باخرز رفت و آن ها را تحویل گرفت. دو کودک به ماموران گفتند، زمانی که از خانه بیرون آمدیم زنی با کفش های پاشنه بلند نزد ما آمد وگفت: مرا مادرتان فرستاده تا به همراه شما نان و گوشت برای منزلتان بخرم! و سپس درحالی که با تلفن همراهش صحبت می کرد ما را سوار خودرو کرد و به این جا (باخرز) آورد سپس کوثر را به سرویس بهداشتی یک درمانگاه برد و النگوهایش را از دستش بیرون کشید. او سپس ما را به یک طلافروشی برد و قصد داشت  النگوها را بفروشد که صاحب طلافروشی آن ها را نخرید! وقتی از مغازه بیرون آمدیم، آن زن گفت: شما همین جا بمانید تا من برای بازگشت به خانه خودروی سواری کرایه کنم! ولی او ما را رها کرد و دیگر سراغمان نیامد! تا این که ما گریه کردیم و چند خانم وقتی فهمیدند که گم شده ایم ما را به منزل بردند و ...! گزارش خراسان حاکی است، به دنبال لو رفتن ماجرای طلا دزدی از کودکان، این پرونده با گزارش بازپرس پرونده قتل فاطمه در فریمان به دادسرای تربت جام وارد مرحله جدیدی شد و این گونه بازجویی های تخصصی از زن معروف به «سلطان» در حالی ادامه یافت که بررسی پرونده‌های گوشواره دزدی از کودکان نشان می داد که برخی از طعمه های این زن مورد ضرب و جرح قرار گرفته اند وهنگام کشیدن گوشواره ها، لاله گوش یکی از آنان نیز پاره شده است. بنابراین با هماهنگی های قضایی، متهم خطرناک این پرونده به فریمان منتقل شد و مورد بازجویی های دقیق تر قرار گرفت. در ادامه تحقیقات ماجرای سرقت های به عنف گوشواره و کودک ربایی یکی پس از دیگری لو رفت و مشخص شد که این زن تبعه افغانستان با فریب دختران خردسال آن ها را سوار بر اتوبوس، تاکسی و مترو به منطقه ای از شهر یا حتی به یک شهر دیگر می برد و پس از سرقت طلاها، آنان را حیران و سرگردان در کوچه و خیابان های ناآشنا رها می کرد.
به گزارش خراسان، تحقیقات پلیسی با دستورات قضایی، در حالی به شهرهای مختلف کشور کشیده شد که ادامه بررسی ها نشان داد: «فاطمه» دختر خردسال فریمانی نیز به دست سلطان به قتل رسیده است چرا که در برابر پنجه های خون آلود او مقاومت کرده بود! به همین دلیل این پرونده جنایی اهمیت ویژه ای یافت و دامنه تحقیقات به مشهد رسید. او به کودک ربایی و سرقت طلاهای وی در شهرک شهید رجایی مشهد (قلعه ساختمان)، ربودن دو خواهر از شهرک گلشهر و انتقال آن ها به میدان بسیج و همچنین سرقت و کودک ربایی در سرویس بهداشتی یکی از اماکن متبرکه، اعتراف کرد و در ادامه مشخص شد که پنجه های خون آلود «سلطان» گوشواره های تعداد زیادی از دختران را در شهرهای تایباد، خواف، تربت جام، تربت حیدریه، باخرز، فریمان، مشهد و شاندیز از گوش های آنان بیرون کشیده و سپس کودکان معصوم را در مناطق دیگر رها کرده است.

گزارش خراسان حاکی است، با توجه به اهمیت و حساسیت ماجرا، این پرونده برای ادامه رسیدگی به شعبه سوم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد و زیرنظر قاضی اسماعیل شاکر (رئیس شعبه سوم دادگاه کیفری یک) مورد رسیدگی ویژه قرار گرفت. اوراق این پرونده خاص زمانی زیر ذره بین قضات باتجربه دادگاه کیفری رفت که برخی نواقص موجود در تکمیل تحقیقات به چشم می خورد به همین دلیل رئیس دادگاه دستور بررسی های تکمیلی و دقیق را صادر کرد و این پرونده جنایی در حالی مورد کنکاش های ویژه قضایی قرار گرفت که احتمال می رود این متهم خطرناک جرایم دیگری را نیز در شهرهای کشور مرتکب شده باشد در عین حال تاکنون اتهام 12 فقره آدم ربایی و سرقت های طلا همراه با ترس و اضطراب روحی و روانی طعمه ها و همچنین ایراد ضرب و جرح عمدی و قتل به وی تفهیم شده است!
+8
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.