داستان ۳ زن: «آمنه»، «زهرا» و «سحر تبر»

روزیاتو: این روزها در بلبشوی وضعیت اقتصادی و سیاسی و فرهنگی ایران که بازار اعترافات و حکم های قضایی از اخلالگران اقتصادی و شبنم نعمت زاده تا افتضاح فوتبالی ها در تراژدی کالدرون و استراماچونی، داغ داغ است، داستان ۳ زن، در کانون توجه رسانه ها و کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفت است و در چند وقت اخیر درباره آن ها، زیاد می شنویم.
 
یکی سحر تبر است که دیشب، به فساد فی الارض متهم شده است. اتهامی فوق العاده عجیب برای دختری که شاخ اینستاگرام بود و تلویزیون مثل رسم همیشگی، اعترافات وی را پخش کرد و سریع هم تحلیل روانشناسی و جامعه شناسی شد تا روایت اکسپرسیونیسم نمایشی جوان را از قاب رسانه ملی شاهد باشیم.
 
بانوی بعدی، آمنه سادات ذیبح پور است. بانوی چادری رسانه ملی که در قامت یک خبرنگار جنجالی و معروف شبکه ۲ سیما، نقش آفرینی می کند. گزارشات او از وقایع سال های اخیر به خصوص مواردی که مربوط به اعتراضات و فتنه و امثالهم است، وی را در کانون توجه رسانه های داخلی و خارجی قرار داده است.
 
گزارشات آمنه سادات ذبیح پور قصه ما، مثل تیزر تبلیغاتی «هلوشو بدم لیموشوم بدم» روی اعصاب ملت است و این روزها متهم به بازجویی شده است. اتهامی که پایش به سپیده قلیان و ایران اینترنشنال و بقیه هم کشیده شده است.
 
بانوی سومی که این روزها زیاد از وی می شنویم، نه متهم به فساد فی الارض است و نه بازجویی. او فوتبالیست جوانی است که توانسته رکورد دار کلین شیت فوتبال ایران باشد. زهرا خواجوی، بیش از ۹۵۰ دقیقه در فوتبال زنان، گل نخورده و رکورد پیام نیازمند،‌ دروازه بان تیم سپاهان اصفهان را شکست که با پیام تبریک پیام نیازمند هم همراه شد. علی ضیاء او را چند روز پیش به برنامه «فرمول ۱» دعوت کرد.
داستان زهرا خواجوی زهرا خواجوی ۱۹ ساله، متولد همدان است. فعالیت ورزشی را از هندبال آغاز کرد و بعد به فوتسال رفت و اکنون نیز درقامت دروازه بان موفق تیم فوتبال کردستان و تیم ملی، مطرح شده است. او در ۱۰ بازی در لیگ برتر فوتبال بانوان، گل نخورد تا نامش سر زبان ها بیفتد. زهرا خواجوی، ۱۳ هزار دنبال کننده در اینستاگرامش دارد و به نظر می رسد که به مد و لباس و فوتوشت های پر لایک، علاقه زیادی دارد.
 
داستان سحر تبر سحر تبر را این روزها خیلی ها می شناسند. فاطمه خویشوند که با نام اینستاگرامی سحر تبر معروف شد، متولد ۲۶ خرداد سال ۱۳۸۰ است. تا سوم راهنمایی درس خوانده و با پست های اینستاگرامی، تبدیل به شاخ عده ای شد.
 
با رفتارهای عجیب و غریب برای بخشی از هموطنان، روایت گر اکسپرسیونیسم نمایشی جذابی شده که مدت ها خیلی ها را به خود مشغول کرده بود. ۳۰ آبان ۹۸ دستگیر شد و اعترافاتش از بخش خبری ۲۰:۳۰ روی آنتن رسانه ملی رفت تا کلکسیون اعترافات سال رونق تولید، با سحر تبر تکمیل شود . پرونده این شاخ اینستاگرام، اکنون به دادگاه انقلاب ارسال شده است.
 
در کیفرخواست صادره از سوی دادسرای ارشاد، معاونت در فساد فی الارض و تشویق به فساد از طریق تشویق جوانان به اباحه گری و توهین به مقدسات از طریق توهین به حجاب و تحصیل مال نامشروع درج شده است. شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اکنون در برابر پرونده یک دختربچه قرار گرفته که به متهم به فساد فی الارض است. وکیلش گفته بود که به سن قانونی در زمان بازداشت نرسیده و کودک محسوب می شود.
 
پس،  اساساً و بر فرض وقوع جرم و ضرورتِ تعقیب و تشکیل پرونده قضایی، این اقدام برای کودکان و نوجوانانی در این سن، به طور مطلق در صلاحیت دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم اطفال و نوجوانان است. باید دید تا در روزهای پایانی سال عجیب و غریب نود و هشت، چه فرجامی برای جوان ترین شاخ اینستاگرام ایرانیان رقم می خورد.
 
آیا آمنه سادات ذیبح پور، بازجو است؟ امنه سادات ذبیح پور، سومین زن مطرح این هفته است. خبرنگار ۲۰:۳۰ که از طرف سپیده قلیان، بازداشتی اعتراضات ماه های پیش، به بازجویی در پرونده اش متهم شده است، یکی از مطرح ترین و جنجالی ترین خبرنگاران جوان رسانه ملی است. سپیده قلیان گفته ود که آمنه سادات ذبیح پور، دراتاق بازجویی وی حضور داشته و متنی را برای خواندن جلوی دوربین، در اختیار وی قرار داده است.
 
حساب توییتر سپیده قلیان از دسترس خارج شده و حساب اینستاگرامی آمنه سادات ذبیح پور نیز ایضا. آمنه سادات ذبیح پور در پی این جنجال رسانه ای سپیده قلیان، متنی را منتشر کرد و از هشتگ «رهبرم سید علی را دوست دارم» استفاده کرد.
 
تورا ندیدم هیچگاه، تو اهواز بودی و من تهران اما تمام تو را می‌شناختم.
برای مستندم درباره ات هرچه بود دیده و خوانده بودم.
 
ساده بودی آنقدر ساده که به هر رنگی در می آمدی مثل موهایت
می‌دیدم گرگ‌ها چگونه دوره ات کرده اند از توانا تا آن پیر نادانا!
 
افسوسِ سپیده را برای روسیاهی می خواستند.
بازجویت به تهران آمد. او را دیدم خانمی باوقار ، نجیب وآرام
 
اخلاق برایش حکم می کرد از تو به بدی یاد نکند از تو واقعیت ها را گفت
اما بعدها شنیدم که برای بار دوم و برای دیدنت به در خانه ات آمده برادرت با لگدی او را از پله به پایین پرت کرده و چند دنده او شکسته
 
اندوهم چند برابر شد وقتی او اهواز بود و بستری و من تهران ….
+28
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  چه خبر از قیام سراسری؟ ! شما خبرنگاری مثلآ ! ما بهتون خبر بدیم؟چه خبر از قتل عام جوانان مملکت خانم بازجو؟ چه خبر از کولبر 14 ساله ؟ چه خبر از دزدیهای فرماندهان سپاهی شما؟ چه خبر از اسکله های غیر قانونی؟ چه خبر از پرستوهای اطلاعات و فیلمهای پورن نمایندگان و اخوندهای حاکم؟ چه خبر از منقل و بافور استادتون حسین شریعتمداری؟ چه خبر از سپاه و بسیجی که هر روز با موشکهای اسرائیلی و امریکایی به درک واصل میشن؟چه خبر از اسید پاشها؟ از هیچکدوم خبر نداری؟ بعد به خودت میگی «خبرنگار!؟!؟»
  6
  94
  دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  در حالیکه خانم آمنه موهای خودش را پنهان کرده تا برقش اراذل و اوباش ندید بدید بسیجی را نگیرد اما همچنان دماغ عمل کرده ای این خانم هم کمکی نمی کند تا چشم های این هرزه های مذهبی باباقوری پریشان نشود. ایشان بعلت فقه اسلامی زشت کردار بوده و زشت منظر هم شده است و این دماغ سر به بالا هم وصله ی ناجور در صورت ایشان هست که دارند دختر بچه ای بنام سحر تبر را در کاریکاتورهایش که اتفاقا به سخره کشیدن سلیبرتی های امریکا هست را به اتهام محارب با خدا به دم تیغ می سپارند و چه بسا بانو آمنه بازجوی سحر کوچولو هم بوده که به نوعی دماغ عملی او را بعنوان وصله ی ناجور تمسخر خودش دیده است
  4
  58
  دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  این امنه ولی عجب التفات کرد تو دهن همه مردم که میگه : هم کشتیمتون و هم چه خبر از قیلم پنج دی ماهتون ؟ دیدید که می کشیم و التفات هم میکنیم تو دهنتون و هیچ .....نمیتونین بخورین !! یجورایی حقیقتو گفت
  3
  19
  دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۱
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد

  مزدوری زن و مرد نمیشناسه مزدور برای پول یا عقیده،اگر برای پول باشه روزی می‌‌فهمه که سیگار فرشی کنه بهتره تا مزدوری اما برای عقیده نه چون آدم احمق و بی‌ شعور و بیسواده که مورده سوأستفاده آخوند روباه صفت و زبان باز قرار میگیره و سواری دادن به آخوند.
  5
  39
  دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Afshin51 - کلن، آلمان
  عالی د‌ست مریزاد دوست عزیز حرف دل میلیونها آدمو که شاید از این سایت خبر ندارند یا امکان دسترسی بهش را ندارند را زدی ،زنده باد
  17
  8
  دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Afshin51 - کلن، آلمان
  [::بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک::]آفرین کاملاً درسته! .
  1
  13
  دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  دماغ مایکلی چه مد شده
  1
  6
  دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  یه نکته ای اگه دقت کرده باشید این مذهبی ها اکثرا خیلی منحرف تر هستن چون قوه تخیلشون یه پوزیشنهایی تصور میکنه که برای عادیها امکان نداره چون عملا میرند میبینند ...یه همکلاسی از این زاغارتا داشتیم یه روز زنگ ورزش تشکیل نشد یه چیزایی گفت که فهمیدیم بابا تو هیچ فیلم مستهجن نیست حساب کن بطور ذهنی ترتیب زن دائی زن عمو زن همسایه زن بقال محل ...همه رو داده بود اینقدر رو این تمرکز کرده بود. درصورتیکه عادیه میره یه دوست دختر میگیره اصلا فکرش بسمت سکس خیلی کم میره ..این عوضیها یه کاری کردند جامعه کلا فاسد اندر فاسد شد با پدربزرگش هم حرف میزنی میبینی حشر به مغزش رسیده اینقدر ندید بدید هست
  1
  6
  ‌سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  زاده تهران - هامبورگ، آلمان
  خبرنگاران دوزاریی کراهت و کثافت از سر روی هر دو نفرشون میباره . به قول معروف رنگ رخسار خبر میدهد از سر درون ....
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.