پسر هاشمی شاهرودی: پدرم به حرف کارشناسان طب اسلامی گوش داد، بیماری‌اش از کنترل خارج شد

 هاشمی شاهرودی دی‌ماه سال ۹۷ در ۷۰ سالگی درگذشت رادیو فردا :سید علا هاشمی شاهرودی، پسر محمود هاشمی‌ شاهرودی گفته است پدرش در روند درمان بیماری‌اش به طب اسلامی و «دکترهای اسلامی» اعتماد کرد و این امر منجر به ایجاد فاصله بین درمان و از کنترل خارج‌شدن بیماری شد.
 
او در گفت‌وگویی که روز اول دی‌ماه ۹۸ در خبرگزاری حوزه منتشر شده است، گفته است برخی افراد که او آنها را «دکترهای اسلامی» می‌نامند به محمود هاشمی‌شاهرودی گفته‌اند به حرف پزشکان جدید توجه نکند.
 
بر اساس این اظهارات، سال ۹۶ پس از یک عمل جراحی، آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی «مخفیانه» به منزل شاهرودی رفته تا با او دیدار کند. در این دیدار خامنه‌ای به شاهرودی توصیه می‌کند که به حرف دکترها گوش کند ولی به روایت پسر شاهرودی «گوش نکرد». او می‌گوید کارشناسان «طب اسلامی» رای پدرش را زدند و او را مردد کردند.
 
در سال‌های اخیر بحث درباره طب اسلامی، مناقشات گسترده‌ای مطرح بوده است. محمود هاشمی‌شاهرودی خود از جمله مقام‌هایی بود که به شدت حامی احیای طب اسلامی بوده است و از حوزه‌های علمیه خواسته بود که با جمع‌آوری «روایات عجیب و تکان‌دهنده و پرمحتوای اسلامی» در مسیر احیای طب اسلامی بکوشند.
 
ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت روز ۱۵ مهرماه ۱۳۹۸ در گفت‌وگویی اشاره کرده بود که «۴نفر از علمای بزرگ به نوعی سرطان مبتلا شدند، اما ۳نفر از آن ها که نوع پیشرفته‌ای از این نوع سرطان داشتند، درمان شدند، اما یکی از آن ها که به طب اسلامی روی آورد متاسفانه جان خود را از دست داد».
 
به نظر می‌رسد منظور او هاشمی شاهرودی بوده است که شامگاه دوشنبه سوم دی ماه ۹۷ در بیمارستان درگذشت. او زمان مرگ ۷۰ سال داشت.
 
درباره بیماری او گمانه‌زنی‌های متعددی شد. با آنکه در ایران، بیماری وی یک «بیماری گوارشی نسبتاً شایع» عنوان شد، اما در دی‌ماه سال ۹۷ یک روزنامه آلمانی از بستری بودن آقای شاهرودی در بنیاد علمی بین‌المللی علوم مغز و اعصاب در هانوفر آلمان خبر داد.
 
پس از تایید این خبر از سوی شماری از رسانه‌های داخلی و انتشار عکسی از پروفسور مجید سمیعی، رئیس این مرکز، در کنار آقای شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت بدلیل تجمع شماری از ایرانیان مقیم آلمان مقابل این کلینیک و طرح شکایت قضایی علیه او در یکی از دادگاه‌های آلمان، به ایران بازگشت.
 
در آن زمان دادستانی آلمان تأیید کرد شکایاتی را علیه آقای شاهرودی دریافت کرده و گزارش شد که بازگشت پیش از موعد وی به ایران، به دلیل «ترس از تعقیب قضایی» بود.
 
از جمله شواهدی که برای تعقیب قضایی آقای شاهرودی در آلمان به دادستانی این کشور ارائه شد، نقش او در صدور «هزاران حکم اعدام» در دوران تصدی‌اش در قوه قضائیه ایران بود.
+30
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  Revolver_Ocelot - رشت، ایران

  حیف که مرد ، باید به دار آویخته میشد و برای روزها در میادین اصلی شهر ، نمایش داده میشد که ، امثال این آدم بفهمند که چند آینده " ....." در انتظارشونه
  5
  71
  یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  چه چیز اسلام به درد دنیای امروز می خورد؟ چه برسد به مزخرفاتی که به طب صادق مشهورند!
  3
  51
  یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  زنبور - کپنهاک، دانمارک

  در روایت اومده دکترای اسلامی صد سیسی ادرا شتر قبل غذا براش تجویز کردن این یارو بعد از غذا نوشجان کرده در ضمن مثل اینکه صد سیسی هم اضافه خورده
  4
  41
  یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  البته ابوی جان شما سعی کرد از زیر نظر مراجع به زیر نظر دکترهای کافر در المان بره اما یادش نبود ما هم اینجاییم و یقه اش رو میگیریم. دادستانی المان هم برای اینکه گند قضیه بیشتر در نیاد قبل از دستگیری فراریش داد و ایشان به «لقلا الهه!!!» پیوست. ایشالله شما فرزند برومندش هم هر چه زودتر تشریف ببرید پیش ابوی جان
  3
  38
  یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Zaall - اصفهان، ایران

  [::Revolver_Ocelot - رشت، ایران::]. ماشالله یک پا داعش هستی برای خودت! موش کور بخوردت
  46
  4
  یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Revolver_Ocelot - رشت، ایران

  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. خدا وکیلی میدونم اولین منفی رو تو دادی بهم !!! بیدار شو خاب زمستونی که بهاری در راه است ، هم صدا شو با مردم ! تو هم یه ایرانی دوست داشتنی هستی ، پس بپیوند به هموطنانت ، اصفهانی ها همشون دوست داشتنی هستن
  3
  30
  یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  [::Zaall - اصفهان، ایران::] ببخشید ها اما اونکه تو ماهشهر با دوشکا ملت رو میکشت چیه؟ اون سرباز گم نامِ امام زمانه؟!!!.
  3
  28
  یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  این دانس بندان طب جعفر صادقی که در مان و گوزن پیچ را به قوزک با و شقیقه ربط میدهند اگر در تمام عمر .یک کار درست کرده باشند این کارشون بود که به این قصاب الله توصیه کردند که به حرف دکترها گوش نکند.کاش از این گله انقدر زیاد داشتیم که هیچ اخوند و کره اخوند به سن دگردیسی(در زبان بسری بلوغ ولی اینجا صحبت اخوند است)نمی رسید با توصیه هاشون.
  2
  19
  یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Alphabet - پترس، یونان

  خب مثلا زنده میموند که چکار کنه؟ حیف نون اکسیژن هوا تنفس کنه؟ بگذار بره ان دنیا با حوریهای بهشتی حال و حول کنه وعده ای که ۴۰ ساله به ملت میدید.
  3
  23
  یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  asal30 - بندرعباس، ایران
  من همیشه قیافه اینو با خامنه ایی قاطی میکردم همیشه میگفتم چقدر شبیه بهمدیگه اند. ولی بنظر من خامنه ایی دستور قتلشو صادر کرده من احتمال میدادم شاید رهبر بشه
  1
  12
  یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Zaall - اصفهان، ایران
  [::بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک::]. بدون حساب کتاب نبوده! وقتی مواجب بگیره با انواع اسلحه های عمریگای به سمت مراکز مهم می روند! خوب نیروهای امنیتی هم برای دفاع از هیچ چیزی اجتناب نمی کنند! انتظار نداشتید که با گل و شیرینی به استقبالشان بروند!؟
  9
  0
  دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Zaall - اصفهان، ایران
  [::Revolver_Ocelot - رشت، ایران::]. بهار! نادان دیگه از سوریه سازی گذشته، سید رضا دیبا نامه زده شورای امنیت که مثل لیبی حمله کنند ایران! ابله دختران لیبی را سر کوچه و خیابان می فروشند و پسرانشان را برای غلامی! سال ۵۷ عمریگا گولمون زد لعنت به عمریگا ولی اینبار لعنت به خودمون که اینقدر خریم! که می خواهیم جمهوری اسلامی به هر قیمتی برود!
  8
  0
  دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.