همرزمان نظامی آمریکایی مورد حمایت ترامپ: او یک شیطان واقعی است

آقای گالاگر در دادگاه نظامی از همه اتهامات جدی تبرئه شد اما به خاطر عکس گرفتن با جسد، گناهکار شناخته شد بی بی سی :براساس تصاویر ویدیویی که نیویورک تایمز به دست آورده، ادوارد گالاگر، عضو یگان ویژه نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا، که به جرم جنایات جنگی دادگاهی شده بود، توسط دیگر همرزمانش فردی "شیطان"، "سمی و مضر" و "کسی که به راحتی می‌توانست هرکسی را بکشد" توصیف شده است.
 
پرونده آقای گالاگر در زمان بررسی به صورت گسترده‌ مورد توجه عمومی قرار گرفت و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از وی تقدیر کرد.
 
پس از دادگاه، درجه نظامی آقای گالاگر از سوی ارتش آمریکا تنزل داده شد اما این تصمیم با دخالت دونالد ترامپ لغو شد و او به درجه قبل بازگردانده شد.
 
پس از آن، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) از برکناری بلندپایه ترین مقام غیرنظامی نیروی دریایی ارتش این کشور خبر داد.
 
بنابر بیانیه پنتاگون، اختلافات بر سر روند ابقای درجه آقای گالاگر که دونالد ترامپ اخیرا او را از جرائم جنگی عفو کرده بود، به برکناری ریچارد اسپنسر، "وزیر نیروی دریایی"، منجر شد. نیروهای سه گانه ارتش آمریکا هر یک "وزیر" خاص خود را دارند که زیر نظر وزیر دفاع فعالیت می کنند.
 
آقای ترامپ اخیرا نیز میزبان آقای گالاگر و همسرش در اقامتگاه تفریحی خود در مار-ئه-لاگو بود و این سرباز ارتش را "یکی از بزرگترین جنگجویان" آمریکا خواند.
 
آقای گالاگر انجام هر گونه عمل خلاف را رد می‌کند و می‌گوید که پرونده علیه وی توسط اعضای ناراضی واحد نظامی‌اش درست شده که می‌خواستند وی را مجبور کنند تا از ارتش برود.
تصاویر ویدیویی جدید چیست؟
براساس تصاویر ویدیویی که در اختیار نیویورک تایمز است، سایر نظامیان یگان ویژه نیروی دریایی شهادت و مدارک خود را در اختیار سرویس تحقیقات جنایی نیروی دریایی (ان‌سی‌آی‌اس) قرار می‌هند.
 
نیویورک تایمز می‌گوید که این تصاویر به صورت عمومی تاکنون منتشر نشده است.
 
برخی از سربازان گروهان آلفا از یگان ویژه هفتم در هنگام شهادت دادن به طور واضح بسیار عصبی بوده و برخی از آنها نیز با گریه اقدام به تعریف اتفاقاتی که شاهدش بودند می‌کنند.
 
کریگ میلر یکی از سربازان این گروهان می‌گوید "این فرد یک شیطان واقعی است".
 
در یک شهادت دیگر، جاشوا ورینز، درجه‌دار ارشد این گروهان و تک‌تیرانداز، آقای گالاگر را یک فرد "سمی و مضر" می‌خواند.
ریچارد اسپنسر، وزیر نیروی دریایی به خاطر تنزل درجه آقای گالاگر و اختلاف نظر با دونالد ترامپ از کار برکنار شد کوری اسکات، درجه‌دار ارشد دیگر این گروهان نیز می‌گوید: "می‌شود گفت که برای گالاگر خیلی ساده بود که هرکسی که تکان می‌خورد را بکشد".
در دادگاه چه اتفاقی افتاد؟
آقای گالاگر متهم به ارتکاب چندین فقره جرایم جنگی در عراق بود.
 
وی متهم بود که یک عضو نوجوان داعش را در اسارت با ضربات چاقو کشته است و همچنین به صورت تصادفی اقدام به کشتن شهروندان عراقی می‌کرده که یکی از کشته‌شدگان یک دختر جوان بوده است.
اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا دخالت ترامپ در این پرونده و عفو آقای گالاگر را "استفاده بی‌شرمانه" از اختیارات ریاست‌جمهوری دانست در تصاویر کلاهخود فرمانده گروهان کاملا مشخص است که وی در سال ۲۰۱۷ به جسم نیمه جان یک جنجگوی داعش نزدیک می‌شود و سپس دوربین قطع می‌شود. سه عضو دیگر این گروهان در دادگاه شهادت داده‌اند که آقای گالاگر این پسر نوجوان را با ضربات چاقو به گردنش می‌کشد و پس از آن با جسد این نوجوان به عنوان غنیمت رفتار می‌کند.
 
در عکسی که از این صحنه گرفته شده است، آقای گالاگر به عنوان فرمانده گروهان در حال ژست گرفتن بالای سر این جسد است و سر پسربچه کشته شده را از مو در دست داشته و در دست دیگرش نیز چاقو دارد.
 
کریگ میلر در خصوص این صحنه به سرویس تحقیقات جنایی نیروی دریایی گفته است که "من داشتم این صحنه را می‌دیدم و با خودم فکر کردم که این شرم‌آورترین تصویری است که در عمرم دیده‌ام".
 
تابستان امسال، هیات منصفه یک دادگاه نظامی او را از اتهام قتل یک عضو به اسارت گرفته شده داعش تبرئه کرد اما او را به خاطر عکس گرفتن با جسد این فرد مقصر شناخت.
 
پس از اینکه آقای ترامپ گالاگر را عفو کرد با انتقادهایی مواجه شد و اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا گفت که آقای ترامپ با عفو این افراد از اختیارات ریاست‌جمهوری "استفاده بی‌شرمانه" کرده است.
 
منتقدان گفته‌اند این کار آقای ترامپ این پیام را ارسال می‌کند که با چنین جرایمی در محیط‌های جنگی برخوردی نمی‌شود.
+5
رأی دهید
-22

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  بعد برخی ایرانیان منتظرن بعد از اسلامی که به زور به مردم توسط ملاها چپانده شد اینا بیان آزادی رو برای ملت ایران به ارمغان بیارن. البته بماند که خمینی و دار و دسته تروریستش هم از الطاف همین شیاتین به ملت ایران بود.
  7
  22
  یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Zaall - اصفهان، ایران
  ....، قمپوزیسیون حمال غرب ببینید که طرف به جنایت جنگی محکوم شده، ولی چون سرباز مدافع عمریگا بوده از جنایاتش می گذرند! ....
  18
  7
  یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.