اخبار نتیجه یک تحقیق: قرص ضدبارداری غده هیپوتالاموس را کوچک می‌کند

یورونیوز :نتیجه یک تحقیق جدید نشان می دهد که استفاده از قرص های پیشگیری از بارداری بر روی بخش مهمی از مغز زنان تاثیر می گذارد.
 
در پژوهش گروهی از محققان که به وسیله جامعه رادیولوژی آمریکای شمالی انجام شده اندازه غده هیپوتالاموس ۵۰ زن سنجیده شده است. دانشمندان همچنین مغز این زنان را که ۲۱ نفر از آنها از قرص ضدبارداری استفاده می‌کردند با تصویرسازی تشدید مغناطیسی (MRI) بررسی کردند.
 
پژوهشگران دریافتند که غده هیپوتالاموس مغز آن دسته از زنان که از قرص‌های پیشگیری از بارداری استفاده می‌کردند به طور چشمگیری کوچکتر از زنان دیگر است.
 
غده هیپوتالاموس بخش مهمی از مغز است که وظیفه تنظیم سطح هورمون‌ها را برعهده دارد. این غده همچنین نقشی اساسی در کنترل چرخه خواب، ضربان قلب، وزن بدن و میزان اشتها ایفا می‌کند.
 
مایکل لیپتون، تهیه کننده گزارش نهایی این تحقیق می‌گوید: «ما دریافتیم که تفاوت شگرفی بین اندازه ساختار مغز زنانی که قرص ضدباروری استفاده می کنند و زنانی که از آن استفاده نمی‌کنند وجود دارد.»
 
در گزارش این گروه از محققان تاکید شده است که این تغییرات ساختاری در مغز تاثیری بر توانایی ادراکی زنان نمی‌گذارد.
 
مایکل لیپتون همچنین گفت که تحقیقات مقدماتی دانشمندان از ارتباط بین استفاده از قرص ضدبارداری و علائم افسردگی حکایت دارد.
 
یک پژوهش دیگر که در ماه فوریه (بهمن) سال ۲۰۱۹ منتشر شده بود نیز تاثیر احتمالی استفاده از قرص‌های پیشگیری از بارداری را بر مغز زنان بررسی کرده بود. نتیجه این تحقیق نشان می داد که استفاده از قرص‌های ضدبارداری تا حدودی بر توانایی زنان در درک احساسات از روی چهره افراد تاثیر می گذارد.
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.