پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی در کرکوک هدف چند راکت قرار گرفت

عکس آرشیوی بی بی سی :ارتش عراق اعلام کرده است که پایگاه کی‌۱ این کشور، در نزدیکی شهر نفت‌خیز کرکوک، با پرتاب چند راکت مورد حمله قرار گرفته است.
 
این پایگاه علاوه بر نیروهای عراقی محل استقرار نیروهای آمریکایی نیز هست.
 
یک منبع اطلاعاتی به رویترز گفته نیروهای عراقی مستقر در این پایگاه از پلیس فدرال عراق و نیروی مبارزه با ترویسم این کشور هستند.
 
رسانه‌های عراقی از کشته و زخمی شدن نیروهای این کشور خبر داده‌اند اما از تلفات احتمالی نیروهای آمریکایی گزارشی در دست نیست.
 
مشخص نیست که چه کسی مسئول این حمله است. حمله راکتی به پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی دو هفته پس از هشدار وزیر خارجه آمریکا به ایران رخ داده است.
 
شبکه کردی روداو می‌گوید دو مامور پلیس عراقی در این حمله کشته شده‌اند.
 
همین شبکه به نقل از یک منبع ائتلاف ضدداعش در عراق شمار راکت‌های پرتاب‌شده به سوی پایگاه را ۱۰ فروند گزارش کرده است.
 
گزارش شده که در نزدیکی پایگاه تجهیزات پرتاب کاتیوشا در یک خودروی خالی پیدا شده است.
 
یک رسانه محلی کرکوک نوشته حمله راکتی همزمان با آن رخ داده که نیروهای عراقی به واسطه افزایش فعالیت شبه نظامیان داعش تدابیر امنیتی در این پایگاه را تقویت کردند.
 
هنوز گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.
 
دو هفته پیش مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، ایران را درباره حملات راکتی به نیروهای آمریکایی و متحدانشان متهم کرد و گفت در صورتی که نیروهای آمریکایی یا متحدانش در حملات راکتی زخمی یا کشته شوند، واکنش شدیدی نشان خواهد داد.
 
به جز حملات راکتی اخیر به پایگاه‌های محل استقرار نیروهای آمریکایی، که مسئولشان روشن نشده، در ماه‌های اخیر بارها پایگا‌ه‌های نیروهای حشد شعبی، نزدیک به ایران، هدف حمله قرار گرفته که اسرائیل در این زمینه متهم شده است.
 
عراق همچنین در ماه‌های اخیر صحنه ناآرامی و خشونت در پی اعتراضات وسیع ضدحکومتی بوده که در آن شعارهایی علیه حکومت ایران نیز داده شده است.
+21
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  هر چقدر اثرات فشار انگشت روی گلوی حکومت اخوندها بیشتر موثر می افتد این حکومت ایدئولوژیک بیشتر دست و پا میزند. با حکومت های ایدئولوژیک باید مثل هیتلر و صدام و داعش رفتار کرد
  1
  21
  شنبه ۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.