سرقت ٦ کامیون هندوانه و سیب‌زمینی از یک کشاورز همدانی

عکس تزئینی استبارفروشی که با هویت جعلی از کشاورزی همدانی کلاهبرداری کرده بود، از سوی پلیس دستگیر شد.

بیست‌وششم آذر پرونده‌ای از شعبه ۴ بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۳ نیابت تهران با موضوع کلاهبرداری به پلیس آگاهی ارجاع شد و به منظور رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم قرار گرفت. در گام نخست تحقیقات کارآگاهان به بازجویی از شاکی پرداختند. او در تحقیقات به مأموران گفت: «من در گل‌تپه همدان به کار باغداری مشغولم و مدت‌ها میوه و سایر محصولات کشاورزی را به تهران ارسال می‌کردم. این بار هم فردی از تهران با من تماس گرفت و سفارش سه کامیون سیب‌زمینی و سه کامیون هندوانه داد و من هم ارسال کردم. در میدان میوه وتره بار، رانندگان بار را تحویل مشتری می‌دهند. او هم پس از تحویل بار ناگهان ناپدید می‌شود و من بعد از این قضیه متوجه شدم، او با هویت جعلی اقدام به سفارش بار کرده است.» با توجه به اظهارات شاکی، از رانندگانی که بار را تحویل مشتری دادند نیز بازجویی به عمل آمد که یکی از آنها گفت: «چهره مشتری آشنا بود و فکر می‌کنم ما قبلا به نام دیگری به او بار تحویل داده بودیم.»

با توجه به این نکته تصاویر افراد مختلفی که شاکی با آنها در معامله بود، به رانندگان نشان داده شد و کارآگاهان متوجه شدند هویت واقعی متهم نصیر بیست‌ونه ساله و از بارفروشان میدان میوه‌وتره‌بار است. با توجه به اطلاعات به دست آمده کارآگاهان به محل کار متهم مراجعه و نسبت به دستگیری او اقدام کردند.
متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی به جرم خود اعتراف کرد و اتهام کلاهبرداری از شاکی را پذیرفت. او به مأموران گفت:   «شاکی را از مدت‌ها قبل می‌شناختم و با او مراودات مالی داشتم، چون می‌دانستم بار را رانندگان برای تحویل می‌دهند، تلفنی خود را با نام ساختگی به فروشنده معرفی کردم و سفارش بار دادم. بعد از فروش بار متواری شدم و فکرش را نمی‌کردم ممکن است یکی از رانندگان چهره مرا به خاطر داشته باشد.» سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی‌پور، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: «ارزش ریالی بار هندوانه و سیب‌زمینی مالباخته ۵۰۰‌میلیون تومان برآورد شده و متهم با دستور بازپرس شعبه ۴ دادسرای ناحیه ۲۳ نیابت تهران به منظور رسیدگی قضائی به شهرستان گل تپه همدان اعزام شد.»
+9
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.