تاجر الماس هندی برای ۲۷۱ دختر یتیم مراسم ازدواج برگزار کرد

العربیه :ماهیش ساووانی، تاجر الماس هندی هزینه‌های مراسم ازدواج 271 دختر هندی که پدر خود را از دست داده‌اند، بر عهده گرفت و در مراسمی که در روزهای 21 و 22 دسامبر در شهر سورات در ایالت گوجارات هند برگزار شد، 271 یک دختر جوان از دین‌های مختلف و از جمله 5 دختر مسلمان عروسی خود را جشن گرفتند.
 
ماهیش ساووانی از 8 سال پیش به این سو این کار نیک را انجام می‌دهد و هزینه ازدواج دخترانی که پدر خود را از دست داده‌اند، متقبل می‌شود. او به روزنامه «تایمز آو ایندیا» گفت: «این کار نیک را با هدف کمک به دخترانی که پدر خود را از دست داده‌اند، آغاز کردیم و هر ساله تعداد این دختران افزایش می‌یابد.»
 
مراسم ازدواج در هند بسیار پرهزینه است و خانواده عروس ناچار به پرداخت مهریه‌ای سنگین و خرید هدایایی گرانقیمت برای داماد می‌شوند. براساس رسم و رسوم هند، پدر عروس باید هزینه برگزاری مراسم ازدواج را بر عهده گیرد و این موضوع به این معنا است که اگر پدری فوت کند و همچنین دختران پدران فقیر، دخترانش شانس اندکی برای ازدواج خواهد داشت و یا شانس خود را برای اینکار کاملا از دست می‌دهند.
 
آقای ساووانی گفت که او کمک به زنان هندی که توان پرداخت هزینه‌های مراسم ازدواج را ندارند را «مسئولیت اجتماعی» خود می‌داند. او این کار را از سال 2008 آغاز کرد. در آن زمان یکی از نزدیکان او درگذشت و او مسئولیت برگزاری مراسم عروس دختر متوفی را متقبل شد.
 
تا کنون 3 هزار و 172 دختر هندی به حساب ماهیش ساووانی به خانه بخت رفته‌اند.
+38
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.