نرگس محمدی: رئیس زندان اوین و ماموران به من حمله فیزیکی کردند

نرگس محمدی بی بی سی :نرگس محمدی، فعال حقوق بشر زندانی در ایران، با انتشار نامه‌ای غلامرضا ضیایی، رئیس زندان اوین، را متهم کرده که برای انتقال او به زندان زنجان شخصا به او حمله فیزیکی کرده و دشنام داده است.
 
آقای ضیایی مرداد ماه امسال رئیس زندان اوین شد. او پیشتر رئیس زندان رجایی‌شهر کرج بود.
 
دولت آمریکا دو سال پیش غلامرضا ضیایی را به همراه چند مقام ارشد ایرانی از جمله صادق لاریجانی، رئیس وقت قوه قضائیه، به اتهام دست داشتن در نقض جدی حقوق بشر تحریم کرد.
 
خانم محمدی که به ۱۶ سال حبس محکوم شده و در زندان اوین دوران دوره محکومیت خود را می‌گذراند. او در همبستگی با خانواده‌های کشته‌شدگان‌ اعتراضات آبان ماه، همراه با جمعی دیگر از زندانیان، به مناسب چهلم کشته‌شدگان در زندان تحصن کرده بود. در پی این تحصن، او به طور ناگهانی به زندان زنجان منتقل شد.
 
خانم محمدی در نامه خود نوشت که از "شدت خشونت" صورت گرفته "شوکه" شده است.
نرگس محمدی در نامه خود از شدت خشونتی که به او وارد شده، نوشته است به‌ نوشته خانم محمدی، در پی تحصن او و دیگر زندانیان سیاسی در بند زنان، بنا به تصمیم "کمیته انظباطی زندان" آنها از تلفن و "سه نوبت" ملاقات محروم شدند.
 
خانم محمدی گفته بدون اطلاع از برنامه انتقالش به زندان زنجان و به بهانه دیدار با وکیلش او را از بند زنان، به دفتر رئیس زندان بردند که "ماموری از اطلاعات" هم در آنجا حضور داشت.
 
خانم محمدی در نامه خود نوشته است که آقای ضیائی با "لحن توهین‌آمیز" او را متهم کرده که از "خارج پول" می‌گیرد.
آمریکا دو سال پیش غلامرضا ضیایی را تحریم کرد وقتی خانم محمدی در می‌یابد که دیدار با وکیل "فریب" بوده و آقای ضیانی "توهین و تهدید" را متوقف نمی‌کند، اتاق رئیس زندان را ترک می‌کند.
 
به گفته او در حالی که تلاش می‌کرده خودش را به در خروجی ساختمان برساند تا به بند زنان برگردد، رئیس زندان و چند مرد دیگر، بازوی او را می‌گیرند و او را در راهرو "به این طرف و آن طرف پرتاب" می‌کنند.
 
به نوشته خانم محمدی، در اثر کشمکش با رئیس زندان و نیروهای امنیتی، دستش به شیشه‌های در می‌خورد و زخمی می‌شود. در نتیجه مقاومت کتفش هم آسیب می‌بیند.
 
خانم محمدی نوشته است در این هنگام "آقای ضیائی و بیش از بیست مرد و زن دورم حلقه زدند و با هل دادن و گرفتن بازوها و دست‌هایم من را به داخل آمبولانسی هل دادند."
 
آمبولانس او را مقابل بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات در داخل زندان اوین می‌برد. خانم محمدی دوباره تلاش می‌کند به سمت بند زنان برود اما آقای ضیائی فریاد می‌زند: "تو دیگر پایت به بند نمی‌رسد."
 
خانم محمدی نوشته: "آقا ضیائی از دو طرف بدنم دستانش را قلاب کرد و من را از جا کند و با سر داخل ماشین فرو برد."
 
این فعال حقوق بشری نوشته است با تجمع انبوه نیروهای امنیتی مواجه شد و آقای ضیائی به او گفته که دستور انتقال خانم محمدی صادر شده است.
 
به نوشته خانم محمدی در طول مسیر که بیش از دو ساعت طول کشیده، دستانش خونریزی داشته است. او گفته برای کنترل بیماری‌اش از دارویی استفاده می‌کند که باعث می‌شود خطر ناشی از خون‌ریزی برای سلامتش تشدید شود.
 
اما در این شرایط "دست بند را مردان اطلاعات وحشیانه بر زخم روی مچم کوبیدند که شدت خون‌ریزی را زیاد کرد و خون قطره قطره روی لباس‌های من می‌ریخت و من در بهت و حیرت بودم که آیا پیام تحصن ما چند زن در زندان اوین در همراهی مردم تحت ظلم و ستم ایران، باید چنین تاوانی داشته باشد."
 
خانم محمدی نوشته است "نظام جمهوری اسلامی ایران از هیچ اقدام خشونت‌آمیزی، از زندان طولانی گرفته تا ندیدن فرزندانم و حتی قطع تماس تلفنی و نشنیدن صدایشان و ضرب و شتم و تبعید و توهین و هتک حرمت دریغ نمی‌کند."
 
فرزندان خانم محمدی خارج از ایران هستند و تماس‌های تلفنی او با آنها قطع شده است. او در پایان نامه‌اش سوگند یاد کرده که با وجود شرایط ایجادشده "تا لحظه دم فروبستن ابدی، از گفتن حق و از فریاد بر سر ظالم و حمایت از عدالت‌جویان و آزادیخواهان و تحقق صلح پایدار" دست برنخواهد داشت.
 
خانم محمدی در سال ۹۱ به جرم تبلیغ علیه نظام به ۶ سال حبس محکوم شد و در زندان زنجان نگهداری می‌شد. او در آن زمان دچار فلج عضلانی شده بود و پس از مدتی آزاد شد.
+68
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Liberte - ارومیه، ایران

  خانم محمدی فکر کردی در زندان های ایران افراد متشخص، با فرهنگ و تحصیلکرده طرف هستی، در آنجا با افراد عقده ای ، بی اصل و نصب، زشت و قسی القلب ، منحرف و بد دهن و آکنده از کینه و پارانویید و جنون سادیستی طرف هستی، در یک جمله با بدترین مردمان.
  3
  34
  ‌پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Alphabet - پترس، یونان

  اینها مشتی وحشی, کثافات, مجرم, خائن, قاتل, که نه بویی از وجدان بردند و نه بویی از انسانیت. اینها را باید گیر آورد و در سیاهچاله های نمور تا ابد حبسشون کرد و مادام بهشون تازیانه زد تا از گرسنگی و تشنگی بمیرند. این جانیان و خائن نان به ایران و ایرانی در تعریف انسان نمیگنجند. اینها مشتی حـ... هستند که در نتیجه نزدیکی حیوان با آخوندهای تو بشکه رو فیضیه بوجود آمده اند. مشتی وقیح بی اصل و نسب.
  7
  28
  ‌پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  وحشیان دینی
  6
  28
  ‌پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  [::Alphabet - پترس، یونان::]. سیاهچاله نمور! مال روم باستان و اون زماناست؟ یا از اینایی که میگن تو فضا هستند؟
  10
  0
  جمعه ۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۴:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Butler - سیدنی، استرالیا
  مقایسه کنید خانم نرگس محمدی قبل از زندان و بعد از زندان ایشان از آرایشگاه آمدند بیرون یا از زندان ، صورت پر از بوتوکس ، هر کسی که به نرگس محمدی باور دارد ، پس باید به فائزه رفسنجانی ، خاتمی و احمدی نژاد هم باور کند. اینها همه یک قسمت از خیمه شب بازی نظام هستند. امان از این سوپاپ اطمینان‌ فریب این ماموران اطلاعات نرگس محمدى و نسرین ستوده ها را نخورید..
  10
  0
  جمعه ۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.