حضور گسترده نیروهای امنیتی در چند شهر همزمان با چهلم قربانیان آبان

رادیو  فردا : با فرا رسیدن چهلم کشته‌شدگان سرکوب اعتراضات آبان‌ماه، گزارش‌ها از ایران حاکی از برقراری «جو امنیتی» و حضور «سنگین» مأموران انتظامی و لباس‌شخصی و بسیجی در مناطق مختلف است.
 
بنا بر اطلاعات و ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، قطعه ۲۶ گورستان «بهشت سکینه» کرج، محل دفن پویا بختیاری، از کشته‌های آبان، شاهد حضور «پلیس و نیروی امنیتی با ماشین‌های زرهی و آب‌پاش» است.
روز پنج‌شنبه خبرهایی نیز از «مستقر شدن سه اتوبوس لباس‌شخصی و بسیجی» و «ایست‌بازرسی» در ورودی گورستان سکینه رسید.
 حضور نیروهای امنیتی در بهشت سکینهاز ویدئوها چنین برمی‌آید که مأموران در بهشت سکینه اقدام به متفرق کردن مردم حاضر در گورستان با اعمال زور کرده‌اند. هنوز خبری از بازداشت افرادی که از سوی مأموران از گورستان رانده می‌شوند در دست نیست.


بنا بر برخی گزارش‌ها، روز پنج‌شنبه، پنجم دی‌ماه، یگان ویژه موتورسوار و افراد پیاده نقاب‌دار در فلکه دوم صادقیه (آریاشهر) تهران در بین مردم گشت می‌زنند.
 
وجود «جو امنیتی در اتوبان امام و حضور گسترده مأموران بر روی پل دماوند» و میدان کاج تهران از دیگر خبرهای رسیده از تهران است.
 
از بلوار قزل‌حصار کرج هم خبر می‌رسد که مأموران به تعداد بسیار زیاد و فاصله‌های کم از هم در امتداد این بلوار مستقر شده‌اند.
جو امنیتی در خیابان منتهی به فلکه گاز رشت، «مانور رعب و وحشت» در اندیمشک و حضور موتورسواران بر سرکوب در زاهدان از دیگر خبرهای دریافتی است.
 
دست‌کم دو روز است که در آستانه روز پنجم دی مصادف با چهلم جان‌باختگان آبان ۹۸، خبرهایی از بازداشت اعضای خانواده کشته‌شدگان، افزایش فشار بر آنها و ایجاد جو امنیتی و همچنین قطعی اینترنت در برخی نقاط ایران منتشر شده است.
 
همزمان «یک منبع آگاه» در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران روز چهارشنبه به خبرنگاری ایلنا گفت که «با دستور مراجع امنیتی» در این روز ترافیک بین‌الملل خطوط تلفن‌های همراه در استان‌های البرز، کردستان، زنجان و فارس قطع شده‌ است.
 
این به معنای قطعی ارتباط تلفن‌های همراه در این استان‌ها با خارج از کشور است.
 
اما بامداد پنج‌شنبه، جمال هادیان، سخنگوی وزارت ارتباطات در توئیتی منکر این قضیه شد و در خصوص انتشار برخی اخبار به نقل از وزیر ارتباطات مبنی بر دستور برای قطع اینترنت در پنجم دی‌ماه نوشت: «نه چنین سخنی از سوی وزیر ارتباطات طرح شده و نه چنین دستوری از سوی قوه قضائیه یا سایر مراجع ذی‌صلاح صادر شده است.»
  تا این ساعت از روز پنج‌شنبه هیچ یک از خبرگزاری‌های رسمی کشور خبر و گزارشی مربوط به چهلم قربانیان آبان‌ماه یا حضور نیروهای امنیتی برای مقابله با هر گونه اعتراض منتشر نکرده‌اند.
+23
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  Payandeh Iran - گوتنبرگ، سوئد

  این نظام از مرده ها هم میترسه. چیزی به پایان کار نمونده. همه چیز یه تاریخ مصرف داره.
  0
  31
  ‌پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  فکر میکنید که حقوق این ایادی به موقع پرداخت خواهد شد که وفادار بمانند؟ دو روز بعد که لشگر کشی حکومت آب کشید شاهد شکستن گردن خائنین خواهید بود.
  0
  16
  ‌پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  وقتی از قبل روزی را برای اعتراض معین می کنید معمولا میوه نمی دهد چون دشمن در این روز در اماده باش کامل به سر می برد
  2
  10
  ‌پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.