به موزه بروید تا زندگی سالم و طولانی داشته باشید

دویچه وله :قرار گرفتن در معرض انواع هنر ممکن است به زندگی طولانی، شاد و سالم کمک کند. این را محققان کالج دانشگاهی لندن می‌گویند.
 
به گزارش نیویورک تایمز؛ مطالعات بی‌شماری نشان داده‌اند که هنر و موسیقی می‌توانند به تسکین درد مزمن، از بین بردن علائم زوال عقل و بیماری آلزایمر و تسریع رشد مغز کودکان کمک کند. با این حال محققان در لندن طی یک دوره ۱۴ ساله، هزاران زن و مرد بالای ۵۰ سال را مورد مطالعه قرار دادند و دریافتند خطر مرگ زودرس در کسانی که فقط یک یا دو بار در سال به یک موزه می‌رفتند و یا در یک کنسرت شرکت می‌کردند، ۱۴ درصد کمتر از سایر افراد است.
 
نتایج این مطالعه در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شده است. بر اساس این تحقیق خطر مرگ زودرس در کسانی که یک‌بار در ماه به موزه یا تئاتر می‌روند، ۳۱ درصد کمتر از سایرین است.
 
پروفسور اندرو استپتو؛ رییس مرکز تحقیقات کالج دانشگاهی لندن می‌گوید: به طور حتم تفاوت بسیار زیادی در میزان بقای کسانی که درگیر هنرها هستند، نسبت به سایر افراد وجود دارد. شرکت در برنامه‌های هنری نه تنها احساس انزوا را کاهش می‌دهد بلکه باعث همدلی و افزایش هوش هیجانی می‌شود. تمام این عوامل در افزایش طول عمر نقش موثر دارند.
 
نتایج یک تحقیق در ایالات متحده و در سال ۲۰۱۷ نیز نشان داده بود مردان بالای ۵۵ سال که در کنسرت و تئاتر شرکت نکرده و به موزه نرفته بودند، میزان فشار خون‌شان بالاتر از سایر مردان بود و بیشتر دچار افت شناختی و زوال عقل می‌شدند.
 
پروفسور استپتو گفته که این تحقیق در لندن اولین بررسی جامع درباره تاثیرات هنر بر مرگ‌و‌میر است.
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.