جنگ لفظی مسکو و ورشو؛ پوتین لهستان را به همدستی با هیتلر متهم کرد

یورونیوز :ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با طرح اتهام تبانی لهستان با هیتلر جنگ لفظی با مقامات این کشور را از سر گرفت. آقای پوتین روز سه شنبه مدعی شد که لهستان در ابتدای جنگ دوم جهانی ضمن اتخاذ رویکردی «یهودی ستیزانه» با هیتلر همدستی و تبانی کرده است.
 
رئیس جمهوری روسیه که در جمع افسران بلند پایه ارتش و وزارت دفاع کشورش سخن می‌گفت به اسناد آرشیوی ارتش سرخ که پس از سال ۱۹۴۵ در اروپا جمع‌آوری شده استناد کرد و یادآور شد که این مدارک بایگانی شده به خوبی نشان می‌دهد که چند کشور از جمله لهستان با «دیکتاتور نازی» همدستی کرده‌اند.
 
ولادیمیر پوتین با توهین آمیز خواندن شیوه‌ تعامل و گفتگو میان هیتلر و لهستان در باره مسئله یهودیان تصریح کرد: «آنها (لهستانی‌ها) عملا با هیتلر تفاهم کردند و این به روشنی در اسناد بایگانی شده می‌شود.»
 
مرد قدرتمند روسیه همچنین با استناد به شواهد تاریخی مدعی شد که سفیر لهستان در آلمان سال ۱۹۳۸ در پی پیشنهاد رهبر آلمان نازی مبنی بر فرستادن یهودیان به مستعمرات آفریقایی وعده داده بود تا «بنایی زیبا» در شهر ورشو ساخته و به هیتلر اختصاص پیدا کند.
 
رئیس جمهوری روسیه سپس سفیر وقت لهستان در آن دوره زمانی را به همدستی کامل با هیتلر متهم کرد و از وی به عنوان «حرامزاده» و «خوک ضد یهود» نام برد. ولادیمیر پوتین در ادامه با مشابه سازی این اقدام سفیر سابق لهستان در آلمان با تصمیم‌ مقامات فعلی این کشور از رویکرد سال‌های اخیر نسبت به تخریب آثار تاریخی مرتبط با سرباران ارتش سرخ در لهستان به شدت انتقاد کرد.
 
روسیه و لهستان به تازگی دور تازه‌ای از جنگ لفظی بر سر وقایع تاریخی را آغاز کرده‌اند. دستگاه دیپلماسی روسیه همواره آنچه «لفاظی تهاجمی» ورشو می‌خواند را به باد انتقاد می‌گیرد؛ در مقابل لهستان ضمن ابراز نگرانی، مسئولان روسیه را به ارائه تصویری نادرست از وقایع تاریخی متهم می‌کند.
 
آقای پوتین همچنین روز جمعه گذشته قطعنامه بحث برانگیز پارلمان اروپا با عنوان «حافظه تاریخی» که ماه سپتامبر به تصویب رسید و در آن به نوعی کمونیسم و نازیسم در یک ردیف قرار داده شده‌‌اند را به شدت محکوم کرد.
 
رئیس جمهوری روسیه در ادامه در جمع افسران وزات دفاع کشورش بار دیگر از پیشرفت‌های بدست آمده در صنایع نظامی روسیه به خصوص دستیابی به فناوری ساخت سلاح‌های مافوق صوت سخن گفت و تاکید کرد که هیچ کشوری این نوع سلاح‌ها را در اختیار ندارد.
+9
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۱
  IranUksero - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  حالا در اینکه نازی ها چه جنایت هایی را انجام دادن جای خود ولی این معمورسابق کاگبه فراموش کرده که کمونیست ها چه جنایاتی رو انجام دادن و همجنین یهودی ستیزی در ان زمان ایشون میخاد سنگ مارکسیست رو به سینه بزنه و توجیح کنه عملکرد وحشیانشون
  3
  8
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.