راز جنایت تگزاسی مرد نقابدار

 پژو سوار نقابداری که با شلیک تگزاسی در مشهد، جوان 25 ساله ای را به قتل رسانده بود، شب گذشته در یک عملیات غافلگیرانه توسط کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در چنگ قانون گرفتار شد و راز این جنایت وحشتناک را فاش کرد. 

به گزارش اختصاصی خراسان، ساعت حدود ۱۹:۳۰ دوازدهم آذرگذشته، جوان ۲۵ ساله‌ای که از دوسال قبل به مشهد مهاجرت کرده بود، از منزل مسکونی اش واقع در خیابان شهید فکوری ۱۱ بیرون آمد تا از فروشگاه مواد غذایی آن سوی خیابان در کوچه شقایق ۱۰ خرید کند.

این جوان که «مرتضی – ش» نام داشت درون مغازه رفت و مقداری سیب زمینی به همراه یک پاکت شیر پاستوریزه خرید و سپس عازم منزلش شد. او درحالی که با کلید درحیاط را باز می‌کرد، ناگهان فردی از پشت سر صدا زد، بایست! بایست! به محض این که جوان ۲۵ ساله به سوی صدا برگشت چشمش به مرد نقابداری افتاد که او را با سلاح وینچستر هدف گرفته بود، اما او فرصت هیچ عکس العملی را نیافت و سفیر گلوله در تاریکی شب فضا را پرکرد و گلوله بر سینه اش نشست! گزارش ها حاکی است، در همین حال جوان ۲۵ ساله جان باخت و مهاجم نقابدار سوار بر پژوی سفیدرنگ گریخت  و بدین ترتیب تحقیقات قضایی  از سوی قاضی ویژه قتل عمدمشهد  آغاز شد.
کارآگاهان در اولین مرحله از اقدامات پلیسی به تجزیه و تحلیل کارشناسی این جرم پرداختند و فرضیه های متفاوتی را مورد کنکاش قرار دادند تا این که گروهی از کارآگاهان، ردیابی پلاک پژو پارس را در حالی آغاز کردند که فقط سه شماره از پلاک خودرو به دست آمد ولی باز هم این شماره ها با حقیقت موجود در فضای خودرویی کشور مطابقت نداشت. بنابراین احتمال جعل پلاک قوت گرفت و به عنوان یکی از فرضیه های اصلی مطرح شد. 
 
از سوی دیگر نیز سرنخ هایی از برخی مشخصات پژو پارس به دست آمد که کارآگاهان را به شناسایی هویت قاتل نزدیک می کرد به همین دلیل حدود 50 خودرو پژو پارس در نقاط مختلف کشور مورد رصدهای اطلاعاتی و بررسی های دقیق پلیسی قرار گرفت. سردار تقوی با اشاره به بروز شایعاتی درباره این جنایت مسلحانه که برخی افراد سعی داشتند آن را به اغتشاشات آبان ارتباط دهند، اضافه کرد: بروز این شایعات، موجب شد تا کارآگاهان با حساسیت خاصی این پرونده جنایی را پیگیری کنند که در نتیجه بعد از گذشت حدود 20 روز از این جنایت، سرنخ هایی از یک دستگاه پژو پارس از یک کلاف پیچیده بیرون کشیده شد که مشخص می کرد، مالک آن اهل روستایی در منطقه گرمه (از توابع خراسان شمالی) است.
 
وی یادآور شد: همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان، فعالیت های اطلاعاتی خود را  در این باره متمرکز کنند چرا که همسر مقتول نیز از اهالی همان روستا بود! 
 
رئیس پلیس تصریح کرد:  بررسی های محرمانه کارآگاهان  نشان می داد که ارتباطی مخفیانه در این پرونده وجود دارد به همین دلیل گروهی از کارآگاهان عازم گرمه شدند و به تحقیقات غیرمحسوس ادامه دادند. وی گفت: بررسی های بیشتر بیانگر آن بود که خودرو پژو پارس متعلق به برادر فردی به نام مصطفی است که چند سال قبل خواستگار همسر مقتول بود!  سردار تقوی تصریح کرد: وقتی این موضوع زیر ذره بین کارآگاهان قرار گرفت، ریشه ها و انگیزه های ارتکاب جنایت خودنمایی کرد به همین دلیل کارآگاهان به سراغ مصطفی رفتند و متوجه شدند که او در یک کارگاه بتون ریزی مشغول کار است و در روز وقوع جنایت نیز به بهانه شرکت در مجلس عروسی یکی از دوستانش به مشهد آمده و پیامکی نیز بین او و همسر 20 ساله مقتول رد و بدل شده است! 
 
مقام ارشد انتظامی خراسان خاطرنشان کرد: «مصطفی متهم 23 ساله این پرونده در نهایت با تلاش شبانه روزی کارآگاهان پلیس آگاهی و در یک عملیات هماهنگ درحالی به دام افتاد که باورش نمی شد این گونه کارآگاهان او را  دستگیر کنند. سردار محمد کاظم تقوی ادامه داد: در پی اقاریر صریح متهم، بلافاصله کارآگاهان همسر مقتول را که پس از وقوع جنایت به منزل پدرش در روستای گرمه رفته بود نیز با هماهنگی و صدور نیابت قضایی دستگیر کردند و به مشهد انتقال دادند. این مقام انتظامی با اشاره به اعترافات متهم گفت: جوان 23 ساله که دیگر راه گریزی برای پنهان کردن جنایت مسلحانه نداشت در اقاریر خود اظهارکرد: «من خواستگار زن مقتول بودم اما خانواده اش او را به یکی از بستگان خودشان شوهر دادند و من از این موضوع ناراحت شدم. یک بار قصد داشتم مرتضی را با قرص برنج به قتل برسانم که موفق نشدم! می خواستم آن ها از یکدیگر طلاق بگیرند ولی «مرتضی» او را طلاق نمی داد تا این که  تصمیم به قتل گرفتم و یک اسلحه شکاری را از طریق فضای مجازی در گالیکش خریدم و روز حادثه درحالی که نقاب به چهره داشتم او را با شلیک از سلاح شکاری به قتل رساندم و دوباره به گرمه گریختم! 

گزارش خراسان حاکی است، تحقیقات بیشتر درباره این جنایت هولناک همچنان ادامه دارد.
+8
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.