رضا پهلوی خواستار محاکمه خامنه‌ای در دادگاه کیفری بین المللی شد

العربیه :در پی انتشار گزارش‌های هولناکی مبنی بر کشته شدن 1500 تن از تظاهرکنندگان اعتراضات آبان‌ماه امسال توسط رژیم ایران و به دستور علی خامنه‌ای رهبر این کشور، شاهزاده رضا پهلوی سه‌شنبه 24 دسامبر 2019 ضمن درخواست از جهانیان برای کمک به مبارزات مردم ایران خواستار محاکمه علی خامنه‌ای رهبر ایران در دادگاه کیفری بین‌المللی شد.
 
شاهزاده رضا پهلوی همچنین از سکوت اروپایی‌ها درباره جنایات رژیم ایران و تلاش‌های بی‌وقفه آنها برای امضای توافق‌های تجاری با رژیم تهران انتقاد کرد.
 
شاهزاده پهلوی در حساب خود بر شبکه اجتماعی «توئیتر» تحت عنوان هشتگ # کشتار- ایران خطاب به اعضای اتحادیه اروپا و شورای امنیت نوشت.. این رژیم 1500 تن ایرانی را طی روزهای اندکی در خیابان ها کشت. به جای گدایی مذاکره و تجارت با نظامی که مرتکب جنایت کشتار جمعی شده، باید پرونده آن را به دادگاه کیفری بین‌المللی ارجاع داد.. به مردم ایران کمک کنید تا خامنه‌ای به عدالت سپرده شود».
 
خبرگزاری رویترز 23 دسامبر در گزارشی به نقل از سه منبع در وزارت کشور ایران نوشت که نزدیک به 1500 تن طی اعتراضات اخیر در این کشور که در 15 نوامبر آغاز شده و تا مدت کمتر از دو هفته در نقاط مختلف ایران به طول انجامید، کشته شدند.
 
در گزارش رویترز آمده که 17تن از کشته شدگان اعتراضات در سن نوجوانی و 400 تن از کشته شدگان نیز زن بودند. رویترز همچنین به کشته شدن تعدادی از نیروهای امنیتی و پلیس در این اعتراضات نیز اشاره کرد.
 
خبرگزاری رویترز نوشت، به گفته سه منبع نزدیک به حلقه نزدیکان علی خامنه‌ای، خامنه‌ای که چند روز پس از آغاز اعتراضات آبان «بی‌قرار شده بود» با جمع کردن مقامات ارشد امنیتی و دولتی خود، دستور داد: «هر کاری که لازم است برای متوقف کردن آن انجام دهید.»
 
یکی از این منابع به رویترز گفته است، خامنه‌ای در این جلسه اظهار کرد که «جمهوری اسلامی در خطر است. برای پایان دادن به آن، هر کاری لازم باشد انجام دهید. دستور من این است.»
 
به نوشته رویترز، این دستور خامنه‌ای خونین‌ترین سرکوب معترضان از زمان آغاز انقلاب اسلامی در سال 1979 تاکنون را رقم زده که منجر به کشته شدن حدود 1500 نفر شد.
 
رویترز می‌نویسد، آن شب خامنه‌ای در اقامتگاه رسمی خود با مقامات ارشد از جمله معاونان امنیتی، حسن روحانی، رئیس‌جمهور، و اعضای کابینه دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
این خبرگزاری می‌افزاید: «در این جلسه که توسط سه منبع نزدیک به حلقه درونی علی خامنه‌ای برای رویترز توصیف شده ‌است، رهبر 80 ساله که حرف فصل الخطاب را در مورد همه امور ایالتی در کشور می زند، صدای خود را بلند کرده و از نوع برخورد با ناآرامی‌ها انتقاد کرد. وی همچنین از سوزاندن تصویر خود و تخریب مجسمه بنیان‌گذار فقید جمهوری، روح‌الله خمینی، عصبانی شد.»
 
به گفته این منبع، علی خامنه‌ای در این جلسه ادامه داده است که اگر مقامات حاضر در جلسه «بلافاصله اعتراضات را متوقف نکنند» آنها را مسئول عواقب اعتراضات خواهد دانست.
 
به گفته این منبع «کسانی که در این جلسه حضور داشتند موافق بودند که قصد معترضان سرنگونی رژیم است.»
 
این منابع نزدیک به رهبر ایران در حالی تعداد کشته شدگان در اعتراضات را 1500 تن اعلام کردند که قبل از این، سازمان عفو بین‌الملل 16 دسامبر اعلام کرده بود، دست‌کم 304 تن در جریان سرکوب اعتراض‌های سراسری در ایران کشته شدند.
 
اما سازمان مجاهدین خلق ایران اعلام کرد، تعداد کشته شدگان در اعتراضات ماه نوامبر، از 1500 نفر فراتر رفته است. مریم رجوی رهبر این سازمان، این «قتل عام» را یکی از فجیع‌ترین جنایات قرن بیست و یکم تلقی کرد.
+820
رأی دهید
-172

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  sahandoglu - لندن، انگلستان

  اگر قرار باشد محاکمه ای باشد اول پدر بزرگ ایشان به خاطر وابستگی به انگلیس و تکشیل جکومت کودتایی به کمک انگلیس و پدرش به خاطر کشتار و زندانی کردن هزاران نفر در زمان خودش و دزدی میلیلردها دلار از پول این ملت باید محاکمه شود و البته به خاطر نسل کشی 21 آذر در آذربایجان که بیش از ده هزار نفر کشته و به دار آویخاه شدند و بیش از سی هزار نفر به مناطق کویری ابیعید شدند و هیچ وقت هم برنگشتند. خیلی پرو رو تشریف دارند اما از شعور سیاسی و تاریخی مردم ایران هم داره استفاده می کنه. مردم ایران ابلاهایی که ده سال پیش بر سرشان اورده شدند خبر ندارند چه برسد به خاندان پالانی یا تغییر یافته به پهلوی
  686
  538
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  vg2000 - اسلو، نروژ

  به امید ایران آزاد
  492
  597
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  vg2000 - اسلو، نروژ

  به امید ایران آزاد
  490
  560
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  منتظر المهدی - کرج، ایران

  و رضا ربع پهلوی بجرم برادرکشی باید دادگاهی شود
  646
  556
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mahdi moud - تهران، ایران

  اقای پهلوی خامنه ای کارش به دادگاه نمیرسه همینجا خودش و ایل و تبارش رو جر میدیم. وقتش داره نزدیک میشه
  461
  586
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  فقط نشستی اون بالا میگی لنگش کن. با حرف کاری از پیش نمیره .
  511
  402
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران

  ما مردم داغدیده ایران خواهان محاکمه ای دیکتاتورحاضردر زمان ما علی خامنه ای با دارو دسته اش که هنوز با وقاحت تمام ازش حمایت میکنند و در کشتار و قتل عام مردم ایران دست داشته اند هستیم. اعلیحضرت کار را قانونی پیش میبرند. روح رضا شاه و محمد رضا شاه شاد
  403
  510
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  RAHSHENAS - برلین، آلمان

  [::sahandoglu - لندن، انگلستان::]. تو یک رای تو زندگیت داری جای دیگران و من صحبت نکن
  291
  486
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  پاک طینت - کجنگ، مالزی

  هیچ نظام دیکتاتوری در ایران مورد تأیید مردم ایران نیست. نه نظام شاهنشاهی و نه نظام ولایت فقیه که از دیکتاتوری شاهنشاهی بدتر است.
  428
  244
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  fanus2013 - مسکو، روسیه

  عزیز من اقای پهلوی این را نه تنها شما بلکه هفتاد ملیون این را میخواهند. کو دادگاه بینن المللی و کو قاضی.فعلا که امریکا و اروپا دارند از بودن اخوندها سود  میبرند
  220
  425
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  شمرالله - مونیخ، آلمان

  تو هم صدات از جای گرمی بلند میشه. ملت خانواده پویا بختیاری بازداشت شدند، همه نشستید تو خونه که امام زمانتون بیاد. این هم امام زمان که بازداشت شد.
  347
  201
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  smart292 - ونکوور، کانادا

  درود بر خاندان ایران ساز و دلسوز پهلوی ،،رقم واقعی کشتار آبان تخمین زده میشود بین ۱۲ هزار تا ۱۵ هزار نفر را کشته شده‌اند .تهران و شهریار ۴۷۰۰ نفر،،تبریز ۱۲۰۰ نفر،،اصفهان و نجف آباد ۱۴۰۰ نفر،،اهواز ۳۰۰ نفر،،آبادان ۲۵۰ نفر،، دزفول ۴۵ نفر،،اراک ۵۰ نفر،،کرج و اطراف ۲۵۰ نفر،،مشهد ۴۵۰ نفر،،کرمان ۶۰ نفر،، همدان ۸۰ نفر ،،سندج ۲۵۰ نفر،،مریوان ۹۰ نفر،،اردبیل ۱۵۰ نفر،،قزوین ۵۴۰ نفر،،زاهدان ۲۰۰ نفر،،ماهشهر ۱۳۰۰ نفر،،کرمانشاه ۶۵۰ نفر ،،شیراز ۱۴۰۰،بوشهر و بندر لنگه و بندر عباس و جهرم ۴۰۰ نفر ،،ارومیه ۱۵۰نفر ،،یزد ۴۰ نفر قم ۱۲۰ نفر رشت ساری گرگان ۲۵۰ نفر و خیلی از شهرهای بزرگ ایران که هنوز آمار دقیقی نیست ،مرگ بر استبداد دزد اسلامی ،،درود بر خاندان پهلوی
  269
  399
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  شمرالله - مونیخ، آلمان

  [::منتظر المهدی - کرج، ایران::]. جناب منتظر الکشک سانمدیس لیتری چنده؟
  236
  326
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  [::ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا::]. اونایی که نشستند منفی و مثبت میدند بدونند لازم نیست موافق باشید . فقط فکرش را بکنید در 40 سال چکار کرد برای آزادی ایران و ایرانی. متَاسفانه ایشون زیر نظارت سی آی ای هست و هیچ کاری بدون اجازشون نمیتونه بکنه. بعد هم که بیارنش ایران همون آش و همون کاسه هست یعنی کسی که امریکا و انگلیس انتخاب کرده و بای د پیرو فرمان اونا باشد مثل خمینی و دارو دسته اش. تنها راه نجات ایران انتخاب یک نفر از بین مردم و از طرف مردم است نه از طرف انگلیس امریکا روسیه و فرانسه هست. به امید اون روز
  352
  216
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::sahandoglu - لندن، انگلستان::]. کنتور نداره که. اصلا انگار شما پان ترکها اموراتتون نمیگذره اگر به زور نگید به شما ظلم شده.
  230
  331
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::منتظر المهدی - کرج، ایران::]. جناب دست ...مهدی! شما نمیخواد إظهار فضل کنی
  240
  308
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  [::sahandoglu - لندن، انگلستان::]. برو اخوند مفتخور! برو سوراخ موش پیدا کن واسه اون روز!. من سلطنت پرست نیستم ولی پهلویها خودشونو ثابت کردن و شمایین که پشت کتاب و دین (خودم سانسور میکنم ایران یو کی) کردین!. قبلا اگه مذهبی هم نبودیم یه حس احترامی داشتیم به دین و اسم روحانیت٫. الان شما اسمتون مصادفه با دزد حیله گر دورو مفتخور دروغگو و تزویر به کلام کوتاه دریاچه نمک قم فکر کنم توانایی شو داره یه چند ده هزار جنازه گند اخوندی رو تو خودش حل کنه!. این فقط پیشنهاد منه و خیلیا معتقدن درازترین خیابان خاورمیانه یعنی خیابان ولیعصر تهران هزاران چنار داره که کفایت میکنه از هر کدوم یه عمامه بسر رو با عمامه خودش اویزون کنی(طناب لازم نیست) خودت شنیدی که تغییرات جوی و مصرف بی اندازه! پس گله نکن چرا طناب واست نیاوردن
  183
  326
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا::]. نه که خود شما شبانه روز در حال مبارزه و آزاد کردن میهن هستی و حتی وقت نمیکنی که اینترنت را رصد کنی و کامنت بنویسی اینجا، اینه که باید هم به ایشان ایراد بگیری که حرف به تنهایی کافی نیست. حتماً ایشان بزودی با لشگر هفتم زرهی که من وشما در اختیارش گذاشتیم وارد تهران میشه و ایران رو آباد میکنه و میزاره کف دست من و شما تا وقتی شکممون سیر شد عکس یک الاغ دیگه رو تو ماه ببینیم و باز عنقلاب کنیم. شرم و حیا و انصاف هم خوب چیزیه. اگر اون سهند اغلو اون بالا مزخرف مینویسه، مامور مستقیم روسیه هست، شما دیگه چرا؟!
  180
  304
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  روحانی حتی اختیار استعفاء را هم ندارد و باید برای استعفاء از ولایت فقیه اجازه بگیرد!!!
  244
  112
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  اکثریت این ها که این همه نسبت به پهلوی ها عقده دارن علتش اینست که مثلا چرا حقوق ابوی محترمشان از پسر عمویش کمتر بوده و یا چرا ماشین این ها به خوبی همسایه ی بغل دستی نبوده است و این برق حسادت هنوز گلویشان را می فشارد
  251
  110
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::منتظر المهدی - کرج، ایران::]. کمرنگ شدی برو از ته چاه یکی داره صدات میزنه و کمک میخواد شاید همون موجود توهمی که سالها در فاضلاب گیر کرده باشه خخخخ
  220
  278
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  درود به فرزند راستین ایران زمین. تاریخ نشان داده هر زمان که ملت ایران گرفتار مشکلات و معضلات فراوان و از جمله تسلط این اختابوس ها ی زمان بوده خاندان بهلوی یکه و تنها بداد کشور و ملت مظلوم ایران رسیده است. این حرف ها از سر تعصب نیست . تاریخ را بدقت مطالعه کنید. تاریخ تنها کتاب قطوری است که راست میگوید
  95
  274
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  به قول آن دوست مان، معلوم نیست ساقیِ ایشان در عمریکار«شما بخوانید آمریکا» کیست؟!اصلا جایگاه ایشان چیست؟چه سمت رسمی مورد تأییدی دارند که چنین دُرفشانی می کنند؟چه کسی ایشان را قبول دارد،به جز عده ای گریختگانِ پابسن گذاشته که هنوز بعد از چهل سال لیچار بافتن در تلویزیونهای تکنفره ای(!) که رویهمرفته ده هزار بیننده ندارند، سودای قدرت در سر دارند؟
  294
  41
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  [::آزاذه - تهران، ایران::]. اعلیحضرت؟چه کسی ایشان را به این سِمَت منصوب کرده؟هنوز در خاطرم مانده که شما از فرح پهلوی با عنوانِ«ملکهُ فقید»(!) یاد نمودید.در حرافی ومزخرف نویسی رودست آن دوست عزیز ولی نادانِ مان از آمریکا زده اید.
  297
  34
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  ایران کهن . هوستن. اقا .گوش کن از امروز شما وارد میدان شوید مشروط باینکه بگویید برای ایرانی اباد و ازاد چه برنامه ای دارید . دوم باید خودتان را صادقانه معرفی کنید . نه اینکه مثل این اخوند ها یک شبه بیایید وزیر ارشاد بشوید . یعنی اقای حجت الاسلام معادیخواه . اما بس از یکماه بدلیل استفاده از قدرت خانم گوینده تلویزیون را به رختخواب دعوت کنی و انگاه ان شیر زن ان دوو دوول ترا ببرد و توی دهانت بگذارد . متوجه شدی . مثل ان حجت الاسلام نباشی . سعی کن مانند یک مرد اعلام کنی که چه هستی و چه میخواهی برای این مردم و کشور بکنی
  70
  240
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. نه داداش من .ما آن موقع نبودیم ولی از روی تاریخ میخوانیم . شاه 5 هزار زندانی سیاسی داشت . گزارش عفو بیت الملل رو میخواهی برو نگاه بکن توی همین اینترنت هستش نوامبر 1978 انگلیسیت هم که بالاخره باید از ما بهتر باشه. راجع به شکنجه های ساواک هست و اینکه توی شکنجه از زندانی اقرار میگرفتند توی پروندش مینوشتند بعد همون پرونده رو میبردند دادگاه در حالی که جرم سیاسی هنوز تعریف نشده بود اونرو بهش حکم میدادند ....خیلی چیزا اون تو نوشته برو خودت بخون سواد که داری من لازم نیست برات دیلیماج بکنم ...همش هم خیلی قشنگ مستند هستش نه مثل حرفهای شماها از باد هوا باشه...همینا وزارت اطلاعاتشون رو فکر میکنی کی درست کرد؟ همون بازنشسته های ساواکی بودند که رفتند همون رو درست کردند. حالا باز نگئ از آخوندا حمایت کردم اصلا اینجوری نیست ولی سعی کن به اون همه کسانی که شکنجت توسط ساواک شدند توی خونه اون سرهنگه که الان اسمش یادم نیست زیر زمینش رفتن ناخن و استخوان قربانیها رو پیدا کردند سعی کن به اونا و به دخترهایی که همون ساواکیهای عزیزت تجاوز کردند خیانت نکنی .
  258
  24
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران

  [::ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا::]. نکنه انتری نژاد مد نظرت هست !
  149
  243
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران

  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. همیشه یک آفتابه آب سرد همراهت داشته باش بسیار در موارد سوزش کارساز خواهد بود.
  146
  258
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. حیوان درنده هم از جنایتی که این حکومت مرتکب شد شرم میکند، اما شما نه. هنوز خون ریخته از شلیک به سر و صورت هزار وچند جوان عاصی خشک نشده که بیشرم هایی همچون شما باز پا به میدان میگذارید و هذیان مینویسید.
  114
  253
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Zaall - اصفهان، ایران

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. ابله نفهمیدی ایشون یا مجاهد هست یا چپ مغز🤣
  259
  71
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. اگر تاریخ را از روی مهملاتی که دشمنان ایران مینوشتند و مینویسند بخوانید و قضاوت کنید البته پهلوی جنایت میکرد چون دست تنها مقابل استثمار ایستاد و ما ملت ناسپاس ‌پشتیبانش نبودیم. از ما که آن دوران را دست اول تجربه کردیم بپرسید تا روشنتان کنیم!
  82
  234
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  Ukraine - ادسا، اوکراین

  بساطی داریم ما. یکی اونور مثل مریم رجوی رئیس جمهور خودخوانده میشه یکی اینور این یکی رو اعلیحضرت میخونه.هروقت هرسه گروه رجوی و سلطنتی و آخوندی از بین رفتند و نفت کشور هم تموم شد اونوقت ایران آزاد میشه. خیالتون راحت.
  215
  70
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  [::آزاذه - تهران، ایران::]. دقیقا منظورم همین رضا پهلوی هست . ایران یه رضا شاه میخواد نه این که جرات عمل نداره . این منتظر مردم ایرانه که انقلاب کنند و چند میلیون کشته بدند بعد دعوتش کنند برا تاج گذاری. هر ننه قمری میتونه بیاد پیام بده یا عکس ندا اقا سلطان را بذاره تو جیبش بیاد جلو دوربین اشک بریزه. هر کس از نزدیک اینو دیده و پا حرفاش مثل من نشسته باشه میدون چی میگم. آزادی مجانی بدست نمیاد. مهم نیست کیبعد اخوند انگلیسی میاد سر کا مهم اینه که کی میاردش سر کار. شهبانو فرح از این خیلی بهتر و کار کشته تر هست
  212
  41
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  [::Ukraine - ادسا، اوکراین::]. دقیقا. مشکل ما نفت هست که ای کاش نداشتیم یا حد اقل یه مدیریت خوب داشتیم
  205
  65
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران

  [::ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا::]. مردم باید تقاضای آمدن اعلیحضرت رضا را بکنند که بعد ایشون بیایند. این اصل دموکراسی است. بارها خودشان گفتند هر چی که مردم بخواهند. اکثریت مردم باید به آن درجه از آگاهی برسند که نظام پارلمانی سلطنتی خاندان پهلوی بهترین برای ایران است و تقاضای آمدن ایشان را بکنند. متاسفانه مردم ایران باید رشد کنند و عوض انتظار داشتن از یک نفر که مسولیت همه کار را برای ایران بر گردن بگیره تک تک مردم باید به این حد از آگاهی برسند که چه کسی برایشان بهتر است و از آن شخص حمایت کنند . ما ایرانیان اول باید با دید روشن و انسانی به جایی برسیم که چه چیز برایمان بهتر است و بعد آن را حمایت کنیم. کاری که اعلیحضرت رضا می کنند بسیار درست است و مردم نباید منتظر یک ناجی باشند. تک تک مردم بایداین نقش را به عهده بگیرند نه یک نفر. وگرنه دوباره میشود زمان محمد رضا شاه که یک نفر مصلحت مردم را می دانست و با تمام خدماتی که به ایران کرد مردم نمک نشناسی کردند برای چیزی که ارزان بدست آورده بودند.
  88
  210
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. عزیز جان باز که رفتی توی احساس و مذهب و شعار. کجا گفتم که شاه بی عیب بود که باز پرونده های قدیمی را باز میکنی؟ مگر من و تو بی عیبیم؟ مگر خدا دو هزار اشتباه ندارد؟ عزیزم همه چیز قیاسی هست. به زعم من بهترین حکومت جمهوری پارلمانی هست ولی بافت فکری مردم ایران از نظر تاریخی به یک رهبر حتی بصورت سایه احتیاج دارد و برای این مردم با 14000 امامزاده پادشاهی پارلمانی بهترین هست . تو بطرف میل خودت میروی و فقط نقش خودت را در اینه می بینی و من جمع و موقعیت امروز مردم ایران را می بینم و نمی خواهم که ایران سوریه بشود. بعلاوه من که سلطنت طلب نیستم. اول این حکومت ذهاکی این عجوزه های عتیقه را با اتحاد پنچر کنید و بعد با رای ازاد خود جوانان، یعنی مالکان واقعی ایران زمین، تصمیم خواهند گرفت
  186
  36
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. با تمام این ها میدانی شاه را کی عوض کرد؟ملت ایران!؟ خیر عزیزم. اولویت امریکا شکست شوروی و کمونیسم جهانی بود. امریکا می خواست به دور شوروی کمربند سبز مذهبی بکشد . تمام دور و بر شوروی را با کمک سیا حکومت های مذهبی فرا گرفتند بعد نوبت به شاه ایران رسید که در این شطرنج عظیم بعنوان یک سرباز قربانی شد و نتیجه هم داد و دشمن اصلی امریکا یعنی شوروی سقوط کرد و حالا هم این عتیقه های سیری ناپذیر مذهبی سر کار هستند و جوال را رها نمی کنند چون بعلت عدم قابلیت باید برگردند توی طویله های قبلی.
  184
  29
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  Great Void - فادوتس، لیختن اشتاین

  [::Ukraine - ادسا، اوکراین::]. دمت گرم حرف حق جواب نداره بعضی از دوستان فقط دغدغه عوض کردن پالون (عمامه با تاج و بلعکس) رو دارن باید خون گریست به آینده ایران و ایرانی
  195
  37
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  Great Void - فادوتس، لیختن اشتاین

  [::آزاذه - تهران، ایران::]. لابد این مصلحت هم در کودتا بر ضد دولت منتخب و فروش حق حاکمیت ایران به آمریکا و انگلیس بوده؟ یا اعدام جوانان 15 ساله فقط به جرم پخش کردن اعلامیه مخالف حکومت و درعین حال پرورش وازاد گذاشتن افسار خمینی و بهشتی و...؟
  197
  24
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  Great Void - فادوتس، لیختن اشتاین

  تنها ناراحتی شما اینه که اقازاده ها میخورن و سهم شما شاه اللهی ها قطع شده انگار مملکت ارث پدری شماست مردم کیلویی چند
  197
  34
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران

  [::Great Void - فادوتس، لیختن اشتاین::]. فروش حق حاکمیت ایران به ‌امریکا و انگلیس؟؟ عوض شدن پالان و عبا با تاج ؟؟ شما از عوض شدن فقط لباس را میبینید؟ تعریف حقوق انسانی را می دانید؟ سعی کنید درست حرف بزنید و دلیل بیاورید و وارد مسایل مطرح شده در بحث بشوید. حرف و کلمه نپرانید
  77
  193
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. اینا که میگی توهم توطئه هست . حداقل برو مدرکش رو پیدا کن که امریکا تصمیم گرفت شاه رو ببره بعد ادعا بکن. آخه یه سیستمی که خودش بر مبنای یه نفر باشه کجا میتونه دوام داشته باشه ؟ اونهم با ساواک و شکنجه؟ حالا اون دوستمون فورا گفته عفو بین الملل هم دشمن شاه بوده عمدا اینها رو مینوشته !! حساب کن دیگه
  197
  14
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  رضا پهلوی یه بچه ننه هست که فقط سود پولهایی رو که باباش گذاشته بانک میگیره میخوره هیچ کاری هم برای ایرانیها نکرده حداقل میومد از اون سود پولها سالی چند تا دانشجوی ایرانی رو که تیزهوش هستند ولی پول ندارند خرج تحصیلشون رو میداد تا یه کاری کرده باشه...الکی با حلوا حلوا دهن شیرین نمیشه
  196
  18
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. توهم توطئه! برو مطالعه کن که برژینسکی کیست و کمربند سبز کدام هست. این پان اسلامیزم فقط مربوط به خاورمیانه نیست و در اروپا هم بساط تعصبات مسیحی را علم کردند. برو مطالعه کن ببین لخ والنسا چه کسی هست
  170
  22
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. من مطلقا طرفدار سلطنت و پسر شاه چه خوب و بد نیستم ولی در وضعیت کنونی تمام نیروها باید متحد شوند تا دیو حکومت فاشیستی اخوندی را بکشند و هر کس غیر این فکر میکند قصد تفرقه دارد و مدافع اخوندهای ضد ایرانی و جنایتکار هست.
  170
  25
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  hamishehrastgoo - پاریس، فرانسه

  رضا پهلوی اول پولهایی را که پدرش از مردم ایران دزدیده باید پس بده .
  190
  57
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::hamishehrastgoo - پاریس، فرانسه::]. ان بالا که عرض کردم. درد شما ادم های چپول اینست که چرا اتومبیل همسایه ی دست چپی از مال شما بهتر هست و فقط در دنیای خودپرستی و حسادت به خوشبختی دیگران به سر می برید و هرگز بدبخت تر از خودتان را هم نمی بینید
  160
  20
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. دوست عزیز یه جور حرف میزنی انگار رضا پهلوی برای خودش کابینه داره فردا بیاد مملکت اداره کنه ..این یه عده پاچه خوار دورش هستن درست مثل کسانی که دور باباش بودند و تا شاه هواپیماش روی باند تاکسی میکرد که بلند بشه اونا داشتند چمدان میبستند که بروند. اول برو آلترناتیو درست حسابی پیدا کن اون موقع یه حرفی
  163
  14
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. در مورد برژینسکی و گوادالوپ و اینا حرف زیاد زده شده ولی اون در حد مذاکره بوده ...البته سیاست امریکا حمایت از گروههای افراطی هستش تا منطقه نا امن مانده و اونا بتونند نفت را ارزان بدست بیاورند و خودت دیدی که اینا اومدند گفتند آل سعود باید برود آل هاشم و آل نهیان و آل خلیفه وو.. همه اینا باید برند چون استعمار اونا رو قرار داده و همین باعث جنگ ایران و عراق گردید ...یعنی در واقع خدمتی که اینا به امریکا کردند یکصدمش رو شاه نکرد هنوز هم داره سلاح میفروشه ولی در کل ما خودمون این خرافاتی بودن و نفهمی رو داریم بیا برو توی این شهرستانها داهات من خودم دارم میبینم مردم فقط بفکر شکم و بعدش هم زیر شکم هستن و یارو نون داشته باشه هزارتا بچه درست میکنه..
  162
  12
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. عرض کردم من سلطنت طلب نیستم و تمام کسانیکه حداقل یکی از کتاب های من را خوانده باشند این را میدانند اما در اینده ی ایران من و شما مطرح نیستیم و سعادت نوجوانان ایرانی بسیار برایم از عقاید شخصی مهمتر هست. ضمن اینکه پهلوی ها با تمام معایب مهر ایران در دل دارند و مدرنیست هستند و در مقام قیاس حتی یک موی انان به تمام کفتارهای عجوزه ی پان تشیع عقبگرا و فاشیست می ارزد که جز بدبختی ارمغانی برای این ملت نداشته اند. اول اخوند برود و بعد با انتخابات ازاد نوجوانان ایران نوع حکومت اینده را که حتما سکولار خواهد بود تعیین خواهند کرد
  134
  20
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. عجبا یعنی حمایت از مسلمانان افغانستان و تب مذهبی در اروپا و لهستان و اوردن پاپ لهستانی و قیمت نفت را به بشکه ای 5 دلار رسانیدن و حمله به صدام طرفدار شوروی و و و را نادیده میگیری و فکر میکنی که ایرانیان در ماه عکس امام دیدند و ملتهب شدند. خمینی از خمره ی گوادالوپ توسط دول غربی رنگرزی و بیرون امد. در معادلات بین المللی اولین دغدغه ی امریکا ، شوروی بود و بقیه پس لرزه ها هستند. الان هم اگر ایران دست از صادرات انقلاب و فاشیست بازی بکشد کاری به نوع حکومتش ندارند.
  135
  21
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::hamishehrastgoo - پاریس، فرانسه::]. اول اینکه محمد رضا پهلوی یک وطن پرست بود و دزدی نکرد دوم اینکه شما نقد را ول کردی و نسیه را میجسبی هی و حاضر دزدان و اختلاس گران و بزرگترین دزد و راهزن خرمنی دجال را ول کردی و اعتراض به دزدی نمیکنی و به حرف مفتی که آخوندا میگن که شاه ایران پول برده گیر دادی اول دزدی هایی که هر روز در ایران داره انجام میشه گیر بده
  57
  150
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. اعتراضات زمان شاه مردمی نبود. به دو دلیل. اول اینکه بر اساس ایدولوژی مذهبی عده ای برای رسیدن به قدرت بود نه برپایه بهتر کردن وضع معیشتی و منفعت کل مردم. دوم مبارزات مسلحانه بودند و جنگ قدرت بود. اگر زمانی مردم به درجه ای از آگاهی رسیدند و خواستندکه احزاب را تشکیل بدهند باید این احزاب مردمی باشد و برای بهتر کردن وضع اقتصادی و سیاسی و اجتماعی کل مردم باشد. حزبی که دینی یا قومی باشد مردمی نیست و بر این اساس من معتقدم که حکومت پادشاهی پارلمانی میتواند در خدمت کل مردم باشد.
  58
  154
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  نمونهُ ادبیات شخصیت طرفداران اعلازرت.بگذارید دوستانتان نوشتهُ سخیفتان را بولد کنند تا همگان پی به شخصیت اصلی تان ببرند.سوأل منطقی جواب منطقی میخواهد،وگرنه هر شعبان بی مُخی ابریق و آفتابه وهر کلمهُ چاله میدانی دیگر را بهتر بکار می برد.ایشان بعد ازچهل سال آمریکانشینی چه تألیفاتی دارند؟هیچ.چه دستآوردی دارند؟هیچ.عارفند؟خیر.عالِمند؟خیر.در اصل،یک «هیچِ بزرگ» هستند.
  153
  17
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. در زمان انقلاب نبود آلترناتیو باعث شد حتی روشنفکران بسمت آیت الله بروند. حتی جبهه ملی نتوانست طرحی در خور ارائه بدهد چه برسد به گروههای چریکی تروریستی که همین الان هم منفور هستند. دین نیروی قدرتمندی است مخصوصا در کشوری مثل ایران که پیشینه تاریخی عمیق دینی دارد. آخوندها شبکه وسیعی از طریق مساجد داشتند که به اونها تریبون میداد و اتفاقا خود شاه هم در چند سال آخر حکومت خود آنرا خیلی تقویت کرده بود ...یه دلیلش چون خود را پادشاه شیعیان میدانست دلیل دوم همکاری آخوندها در 28 مرداد دلیل سومش بالا رفتن سنش و دلیل آخر و بزرگتر از همه قشری بودن خود شاه بود که مصاحبه او هست به خبرنگار خارجی ادعا میکند که به او وحی میشود این ادعایی هست که هیچ آیت الهی نکرده تابحال !!!!
  150
  16
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  Great Void - فادوتس، لیختن اشتاین

  [::آزاذه - تهران، ایران::]. همون حقوق انسانی رو میگین که توسط امثال حسینی در اوین، قصر توسط اپولو،شلاق زدن کف پا، تیرباران و.. تامین می شد؟اگه خفقان نبود که 25 میلیون نفر نمی ریختن تو خیابون. مشکل اینه که از بس خمینی پدرسوخته و علی چلاق کشتن و دزدیدن و ویران کردن که روی شاه رو سفید کردن ولی این به معنی بی گناهی و مبرا بودن ایشون نیست.
  141
  28
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. گوادلوپ رو باز دایی جان ناپلئونی تکرار میکنی اگر اطلاعات داری مکانیزم آنرا توضیح بده. مکانیزم عملکرد آیت الله کاملا روشن هست . اونها از دوران صفویه مقلد داشتند بعدها در جنبش تنباکو و بعد در مشروطیت و 28 مرداد شبکه آنها تقویت شد از 15 خرداد ماهیت انقلابی ضد رژیمی به خود گرفتند یعنی 15 سال قبل از انقلاب ....طرفدارانشون در همه جا بودند از ارتش گرفته تا مجلس و دانشگاه شبکه ارتباط خیلی پیچیده ای ایجاد شده بود . برات مثال میزنم شبی که حسنعلی منصور در مجلس تا دیروقت طول داد و لایحه کاپیتالاسیون رو تصویب کرد فردای آنروز کپی لایحه داخلی مجلس بدست آیت الله رسید!. دانشجویان و فارغالتحصیلان اعضای کنفدراسیون اکثرا طرفدار آیت الله بودند و همینها زمانی که فرانسه بود خیلی کارها رو براش انجام میدادند. بس کنید این فکرهای درپیتی رو که فرانسه خمینی رو برد بعد هواپیما براش گرفت فرستاد ایران به بختیار هم دستور داد فرودگاه رو نبندی ها.. انگار چارتر کردن هواپیما کاری داری یا اینکه بختیار با اون شرایط متزلزل که نظامیها داشتند ترکش میکردند نترسیده بود
  147
  12
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::آزاذه - تهران، ایران::]. [::آزاذه - تهران، ایران::]. من قبلا هم بهت گفتم با تو هیچ بحثی ندارم چون آدم بیسوادی هستی که مثل خیلی از ایرانیا ادای روشنفکرها رو میخواهی در بیاری در صورتیکه فحاشیهات کاملا بیانگر بکگراندت هست.
  149
  21
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  Great Void - فادوتس، لیختن اشتاین

  تنها راه درست پیش رو دموکراسی پارلمانی هستش. انتخاب (در خوشبینانه حالت نمادین) مقام سلطنتی فقط خطر دیکتاتوری و تجزیه رو افزایش میده(مثلا محاله آذری ها یا راضی به سلطنت نواده کسی بشن که خاطره ای جز سرکوب از خاندان ایشون ندارن زیاد هم اصرار کنیم جدا میشن)
  147
  29
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. عزیز جان مکانیزم انقلاب کشیدن کمربند سبز برژینسکی به دور شوروی بود. یکی از شرایط اوردن خمینی هم حمله به عراق بود. عزیزم دیگر بعد 40 سال رو شده که سازمان سیا طالبان و گروه های مذهبی را در افغانستان مجهز میکرد. با این همه اگر حرف شما درست و خود ملت ایران در ماه عکس امام دیدند و خمینی را با دار و دسته اش به ایران اوردند، مجبورم زار و زار به حال این ملت حسین زده گریه کنم که تا 1400 سال دیگر هم درست نخواهند شد
  86
  45
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. واقعا آدمهایی مثل تو میخواهند احزاب را تشکیل بدهند؟ دلیل محکم و انسانی نداری چون مغرضانه فکر میکنی. با حذف کردن زنان فقط دوست دخترت بهت خیانت میکند و جامعه ات هم میشه همینی که هست. بهتر است مهارت های گفتگوی غیرجنسیتی را یاد بگیری آخوند گند زده رو به مرگ درونت را ساکت کن.
  53
  111
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. در ضمن جواب من به نظر توست نه به تو اشتباه نکن. نظر من حق من و از اصول آزادی بیان است. فحش دادن در کشورهای پیشرفته جرم محسوب نمی شه ولی کشتن مردم جرم است.
  51
  109
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران

  نمونه آدمهایی مثل آذر میانه بسیار است که مغرضانه فکر میکند. در ضمن ایران از اقوام زیادی تشکیل شده اند که هر کدام تعصبات قومی خود را دارند. به نظر من تشکیل احزاب بی طرفی که تنها هدفشان آزادی و در برگیرنده حقوق تمام مردم ایران باشد قرنها طول میکشد. تنها راه نجات ایران در حال حاضر حکومت سلطنتی پارلمانی اعلیحضرت رضا پهلوی است.
  51
  105
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  smart292 - ونکوور، کانادا

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. درود بر خاندان ایران ساز پهلوی،تو بسیجی جیره خور تفرقه بداز و حکومت کن ،جغد علی برگرد به روستات شخمت بزن ،، اگر صرف نمیکند برگردی به روستات برو به خامنه‌ای دزد بگو ، لازم نیست برای وزارت اطلاعت کار بکنی ،بلکه دست تو هم به خون مردم آلوده است. خیانکار به ایرانی ، خامنه‌ای دزد با ۲۰۰ میلیارد دزدی از ایران چرا پول هاش را در بیرون ایران سرمایه گذاری می‌کند ،مثل زالو تو اقتصاد ایران دست انداخته است، خاندان پهلوی ایران ساز بودند و ایران را ساختند ، تو فقط یک دستمال چی و جیره خور بیسواد یک بار مصرف هستی که در کشتار مردم دست داری. دستمال یزدی کیلوی چند؟.
  55
  114
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران

  دموکراسی و آزادی بدست آوردنی نیست بلکه یاد گرفتنی است. هر وقت تک تک ما یاد گرفتیم آزاد و بدور از هر رنگ جنسیتی و قومی ودینی فکر کنیم و به همدیگر حق انسانی بدهیم میتوانیم جامعه دموکرات و آزاد را تشکیل بدهیم . با تشکیل احزابی که خود مغرضانه فکر میکنند به جایی نمی رسیم.
  50
  111
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران

  [::Great Void - فادوتس، لیختن اشتاین::]. خمینیی به بدترین وجه مردم را گول زد و از اعتقادات پاک مردم سواستفاده کرد. هدف خمینی تشکیل حکومت شیعی اسلامی و صدور آن به دنیا و حمایت از فلسطین و لبنان بود نه آزادی و حقوق و رفاه اجتماعی مردم ایران. شکنجه محکوم است ولی همانطور که گفتم مبارزات زمان شاه مردمی نبود. مسلحانه بود. حقوق انسانی که میگم جامعه رو به رشد ایرانی بود که در زمان رضا شاه و محمد رضا شاه به اوج پیشرفت رسید.
  46
  98
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  Ukraine - ادسا، اوکراین

  [::آزاذه - تهران، ایران::]. عزیز دلم شما یک چیزهایی از اینور آنور شنیدید ولی هیچکدامشان دقیق نیست. من شصت و دوسال سن دارم متولد خیابان نیروی هوایی تهرانم و از جوانی در تحریریه روزنامه اطلاعات کار کردم. میتوانم بنویسم که بنوعی در ریزودرشت ماجراها بودم.شمالطفی کن و فقط مطالعه کن.
  114
  20
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  Ukraine - ادسا، اوکراین

  [::Great Void - فادوتس، لیختن اشتاین::]. [::Great Void - فادوتس، لیختن اشتاین::]. ممنونم از لطفتون . معلومست که شما مویتان را درآسیاب سفید نکرده ایدو نکته سنج هستید.آنچه جوان در آینه بیند پیر در خشت خام بیند.
  113
  18
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران

  [::Ukraine - ادسا، اوکراین::]. شما لطفا وارد بحث بشوید و کلی حرف نزنید. دلیل مستند بیاورید.
  41
  97
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران

  من از طرف خودم از اعلیحضرت شاهزاده رضا پهلوی و ملکه عزیزمان درخواست میکنم که پس از به درک واصل شدن خامنه ای به ایران بازگردند و قدرت را برای خدمت به ایران و ایرانی به دست بگیرند.
  48
  99
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان

  [::sahandoglu - لندن، انگلستان::]. داداش یک عده بی سواد به دنبال این بچه سوسول هستن.
  102
  31
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::آزاذه - تهران، ایران::]. بنویس ببینم کی و کجا زنان ایران تو رو بعنوان نماینده خودشون انتخاب کردند اون موقع قبول میکنم که نادیده گرفتن یکی مثل تو مساوی با نادیده گرفتن زنان ایران هست. تو و اون خدیجه که خودش رو شنبلیله مینامه آدمهای معلوم الحال هستید که روشتون فحاشی هست . برای من مهم نیست که به کی فحش میدید از طرف دیگر هم که اومدی از پورن حمایت کردی حالم رو از هم چی زنه بهم زدی حتی این آقای گفتگوی 76 ساله صداش بر سر تو درآمد که چرا از صنعت پورنوگرافی حمایت میکنی و فساد رو یه روش مبارزه برای خودت بحساب میاری. بهتره بری دنبال فیلم سوپر دیدنت نمیخواد ما رو این وسط ارشاد کنی. امیر ابراهیمی رو پیدا کن با همدیگه یه پروژه تعریف کنید
  102
  18
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::smart292 - ونکوور، کانادا::]. اوه اوه اوه ...اونکه به ما ... کلاغ ....دریده بود. تو یه دفعه از کجا پیدات شد ؟ دوست پسر چینیت توی ونکوور بهت خیانت کرد میخوای روی ما تلافی دربیاری؟ متاسفم من یه خوبش رو دارم هم قد بلنده هم خوشکل نمیتونم کمکت کنم.
  104
  15
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::آزاذه - تهران، ایران::]. [::آزاذه - تهران، ایران::]. آره تو خیلی دمکرات هستی که خیلی راحت میایی به عقاید دو میلیارد آدم توهین میکنی میری وجدانت هم ناراحت نمیشه که چی گفتی سواد تاریخی هم ک ماشالا زیر صفر فقط دنبال این و اون میدویی چارتا اصطلاح یاد بگیری بیایی اینجا مثل سروروت رضا پهلوی بلغور کنی بری...شاه هم زیاد از این حرفای دمکراتیک میزد .
  103
  27
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. ببین داداش گول این منفی مثبت ها رو نخور اینا همش کار دو سه تا آدم بدبخت علاف هست که زندگی ندارند طلاق گرفته و ویلان هستند . اتفاقا اون نوشته هایی که منفی زیاد داره محتواش بیشتر هست.
  108
  22
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. در مورد پورن که حرف میزنی یاد اسلام و قوانین مردان چند زنه میافتم. اگر شما از این دین سکسی و پورنوی مردانه حمایت میکنید نظرتان را صریحا بیان کنید چون در نظر من این دین که حقوق زنان و کودکانشان و سلامت خانواده و جامعه را به طرز تهوع آوری به سخره گرفته یک دروغ محض است و نمیتواند از طرف خدایم باشد. در ضمن به عنوان یک انسان حق بیان نظراتم را دارم و نیازی به تایید شما یا کس دیگریا آوردن مدرک ندارم! آقای هفتاد و شش ساله باشی یا دایناسور هیچ فرقی نمیکنه. حرف حق تلخ است!
  50
  93
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. اسلام یا هر دین و اعتقادی اگر شخصی باشد ربطی به من ندارد ولی وقتی قوانین جامعه ام بر اساس قوانین قبایل وحشی هزارو چهارصد سال پیش نوشته می شود من حق دارم انزجارم را از این دین مفت خور قاتل پرور اعلام کنم و اگر تعداد ساندیسهایی که میگیرید کم بشود شما هم به همین نتیجه میرسید!
  50
  95
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  millionaire - منچستر، انگلستان

  اگه قراره برگردیم به زمان شاه و سلطان بازى و ساواک و پارتى بازى ها و ظلم زمان شاه و خانواده ش ، نخواستیم ، همین جمهورى اسلامى بهتر از اینه که با نطفه مقدس پرستان چهار روز دیگه تو ایران جنگ داخلى داشته باشیم ،
  107
  32
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  Ukraine - ادسا، اوکراین

  [::ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا::]. از لطف شما هم ممنونم. ببخشید که دیر نوشته شما را دیدم.انگار الان دوره کسانیست که کم میدانند و زیاد مینویسند. باید صحنه رو واگذار کنیم و برویم.
  100
  22
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  Ukraine - ادسا، اوکراین

  [::آزاذه - تهران، ایران::]. [::آزاذه - تهران، ایران::]. عزیز. همینکه شما از هم اکنون ایشان را اعلیحضرت می نامید راه هرنوع بحثی راپیشاپیش بسته اید.مونتسکیو میگوید باید زیاد مطالعه کنید تا بدانید که هیچ نمی دانید.
  101
  23
  ‌چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران
  واقعا از این همه نظرات بی نظیر و باحالتون استفاده کردیم. تفاوت تاج و عمامه و سلطان وشبان را هم فهمیدیم. پارتی بازی و غیره. خلاصه اگر این افراد بخواهند حزب تشکیل بدهند من از ایران فرار میکنم.
  49
  65
  ‌پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. عزیز جان روزی که من شروع به روشنگری در مورد اسلام کردم (حدودا 20 سال قبل به اسم فاش) اگر می نوشتم علی بزرگترین جنایتکار تاریخ هست و یا حسین فقط یک نفر بیسواد زنباره و دشمن ایرانیان هست بیش از 100 منفی می گرفتم و ده ها نفر فحشم میدادند اما چون میدانستم حق با من هست همیشه با متانت جواب همه را میدادم. حالا که دوزاری اکثریت این ملت افتاده و بدون من هم تا حذف کامل عامل اسلام از قانون اساسی و ازادی دین و مذهب و عقیده و نژاد پیش خواهند رفت. من در مبارزه پیروز شده ام و مثبت و منفی غلغلکم نمیدهد. دنیا دائم بطرف جلو پیش میرود و فرهنگ وحوش عربستان هم در 1400 سال قبل هم با تمام ماله کشی ها و جنایت ها رفتنی هست. دیر و زود دارد ولی سوخت و سوز ندارد
  88
  44
  ‌پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  اگر ساندیس خورها دو هزار منفی هم به من بدهند باز صورت مسئله عوض نمیشود چون علی بزرگترین جلاد و جنایتکار عالم هست که با دست های مبارک مازاد بر سر 20000 نفر را برای اخاذی خمس اموال بریده و در کشورهای عربی به او "جلادالعرب" میگویند. علی قاتل فاطمه هم هست و گر نه شبانه او را در مکان نامعلومی سر به نیست نمیکرد و 3 روز بعد زن دیگری بگیرد. حتی اینقدر انسانیت و معرفت نداشت که 40 روز بدون زن سر کرده و حتی به ظاهر برای دختر پیغمبر عزاداری کند. برای اطلاع ساده لوحان عاشقش حتی یک کلمه از نهج البلاغه نوشته ی این بیسواد خونریز نیست و نهج البلاغه داستان های خیالی، نوشته ی سید رضی حدود 400 سال بعد از این هست که ابن ملجم این قاتل خونریز را به قعر جهنم فرستاد . تمام عکس های کلارک گیبلی او را هم استاد تجویدی عرق خور برای پول کشیده و در عالم واقعیت یک ادم کریه المنظر هیولا و طاس و شکم گنده بوده که به گفته ی فاطمه حتی یکروز او را ندیده که پیراهنش بوی خون ادمیزاد ندهد
  64
  33
  ‌پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  این احمق ها گمان میکنند که اگر محمدرضاشاه احترامی برای آخوند های این دین قائل بود از روی ترس یا ایمان بود. آن خدا بیامرزِ خدمتگزار چون قانونمند بود و قانون اساسی ایران کشور ما را تنها کشور شیعه دنیا محسوب میکرد و پادشاه را موظف به حمایت از آن میکرد لاجرم به وظائف قانونی اش عمل میکرد. همین پادشاه در کنار ایجاد سپاه دانش که با با سواد کردن عامه مردم تلنگری هم به اعتقادات خرافی آنها میزد هر از گاهی مشوق لوایحی چون تغییر مبدا تاریخ کشور از هجرت رسول به تاریخ شاهنشاهی هم بود. به گفته جناب گفتگوگر، حتی تا چند سال پیش روشنگران جرات ابراز مخالفت علنی با خرافیگری تشیع را نداشتند. دو میلیارد گوسفندی که امروز از این دین پیروی میکنند مشابه همان مردمی هستند که در دوران پهلوی اسلام ملایمتری را تجربه میکردند. اگر همین دو میلیارد با جنایاتی که دار و دسته آخوند در کشور ما پیاده میکنند سر و کار داشته باشند، به مراتب بد تر از بانوانی که در بالا کامنت نوشتند به این دین و حامیانش فحاشی خواهند کرد. حالا هی جانماز آب بکشید و ادعا کنید که عضو سپاه سایبری نیستید و از روی خلوص نیت اسلامپروری میکنید!
  21
  56
  ‌پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. لیاقت ساندیسی ها ملاهای ایکپیری و پیروانش هستند که از قیافه همشون داد میزنه جانی و قاتل هستند. شکوه و عظمت و داشتن جامعه پیشرفته لیاقت می خواهد.
  14
  52
  ‌پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. معمولا این سایت توهین شخصی را منتشر نمیکند ولی اگر منظورت از احمق ها من هستم منهم این حق رو برای خودم قائلم که جواب بدم که خودتی و این سایت هم منتظر بکنه! ببین توی این سن و سال هنوز عفت کلام نداری بعد ادعای اداره یه کشور رو هم داری!! "آن خدا بیامرزِ خدمتگزار چون قانونمند بود و قانون اساسی ایران کشور ما را تنها کشور شیعه دنیا محسوب میکرد و پادشاه را موظف به حمایت از آن میکرد لاجرم به وظائف قانونی اش عمل میکرد." این جمله تو هست. مصاحبه شاه رو میخوای برات بیارم که توی یوتیوب هست و ادعا میکنه خدا بهش وحی میکنه؟ مصاحبه دیگرش که زنها رو بدون استعداد و مستحق زیر دست بودن میدونه چطور؟ همونجا فرح هم نشسته باربارا والترز میپرسه پس چطور فرح رو نایب السلطنه کردی زبونش بند میاد! شاه یه آدم قشری خرافاتی بود حتی در آخرین مصاحبش توی پاناما تاکید بر ایمان مذهبیش میکنه.من بین آخوند و رضا پهلوی هیچکدوم رو انتخاب نمیکنم .برای من هم مهم نیست که تو چی فکر میکنی راجع به من نظرت رو برای خودت نگه دار.
  53
  5
  ‌پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. من علاقه ای به بحثهای دینی ندارم . در مورد نظرات دینی شما دو تا نکته هست. اولا اینکه رفرنس درست و حسابی نداری یعنی نظرات مورخین معروف و قابل توجه که کلا شاید ده نفر باشند که شاید اسم خیلیهاشون رو ندونی چه برسه به آثارشون احتمالا اگر بپرسم مورخ معروف مثل اکثر ایرانیا میگی ویل دورانت اونهم البته مطالعه نکردی فقط جلدش رو دیدی درسته؟ دوما عقاید شخصیت در مورد دین برای خودت محترم هست ولی دین یک بعد اجتماعی داره که خیلی وسیع هست که با این استدلالها نمیشه جائیش رو کنترل کرد و منظورم اینه که میتونی تا حدودی ( آنهم نه بطور کامل چون دین یه سری موارد روانشناختی هم توش هست که باز پیچیده میکنه) در مورد خودت اعمال بکنی ولی وقتی به جامعه میرسی قضیه بشدت گسترده و پیچیده میشه حتی داستان اختلاف ادیان پیش میاد مثلا یه مسیحی ممکنه در طول عمرش ضد مسیحیت باشه ولی وقتی به مسلمونها میرسه و میبینه با مسیحیها اختلاف دارند عمرا طرف مسلمونها رو نمیگیره طرف همون دین خودش رو میگیره ...حالا من این چیزا رو میگم چند تا بی فرهنگ میان میگن تبلیغ دین کرد چون نمیفهمند
  57
  11
  ‌پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. عزیزم، چرا به خودت میگیری؟ من کجا اسم شمارو آوردم؟ اما اگر ناخودآگاه گمان میکنی که طرف کنایه شما بودی لابد تتمه وجدانی که در شما باقیمانده باعث شد که به من اعتراض بکنی. در مورد پهلوی و اظهار نظر های شما در مورد ایشان هم بدفعات خدمت شما عرض کرده ام که تلاش مذبوحانه برای خدشه دار کردن وجهه آنها شاید اوائل انقلاب موثر، اما امروز تنها تاثیری که در افکار مردم، بخصوص جوانتر ها، دارد اینست که شخص متهم کننده لابد با یک دست تایپ میکند و با دست دیگر ساندیس را به سلامتی گدا علی بالا میبرد و سر میکشد.
  11
  54
  ‌پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. ولی من به بحث های مذهبی علاقه دارم چون اختاپوس فاشیستی مذهب تشیع گلوی ملتم را گرفته است. تصور میکنی من در امریکا حتی یک کلمه صحبت مذهبی میکنم؟ هرگز. چون اینجا دین و مذهب و عقیده ازاد هست ولی در ایران مذهب چکش یک جماعت دزد و رانت خوار هست که تمام منطقه را به اشوب کشیده اند. بدون خواندن تاریخ خودتان یا مراجعه به اینترنت مرتب رفرنس می خواهی. زحمت بکش تمام این رفرنس ها در اینترنت هست. ببینم تو رفرنس داری که جریان امام حسین که از اینجا تا ماه ماله کشان دینی برایش قصه سرهمبندی کرده اند، درست هست!؟ وقتی 72 تن همه کشته شدند این داستان های ثانیه به ثانیه را که همانند گفتارهای تاتری مدون هست چه کس تعریف کرده است!حسین این و ان را گفت! وقتی خودش و مخاطبان همگی مرده اند ایا این ها را کلاغ ها را تعریف کرده اند. این دروغ ها فقط حاصل اندیشه ی یک عده حقه بازان خیالباف هست. هر وقت حکومت فاشیستی ایران سقوط کرد من دیگر مثل امریکا کاری به مذهب کسی ندارم. من کاری به مذهب ندارم این جنایتکاران مذهبی هستند که با ملت ایران کار دارند
  49
  21
  جمعه ۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. دوست عزیز از من لایک فلَت رَت تا زندم داری
  2
  11
  جمعه ۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. این نوشته تو هست "این احمق ها گمان میکنند که اگر محمدرضاشاه احترامی برای آخوند های این دین قائل بود از روی ترس یا ایمان بودووو" اینهم نوشته دومت " عزیزم، چرا به خودت میگیری؟ من کجا اسم شمارو آوردم؟ اما اگر ناخودآگاه گمان میکنی که طرف کنایه شما بودی لابد تتمه وجدانی که در شما باقیمانده باعث شد که به من اعتراض بکنی" ...هنوزتوی این سن درک نمیکنی که وقتی حکم کلی صادر میکنی به طیف وسیعی از مردم بر خواهد خورد مشخصا کسانی که توی اون صفحه با تو در حال بحث هستند. رفتاری میکنی آدم رو یاد 6 سالگی میندازه که با بچه ها تیله بازی میکردیم بعد یکی یه حرفی میزد اعتراض میکردیم میگفت اه مگه به خودت شک داری؟ یه رفتار بچگانه کلیشه ای پیش پا افتاده ...با این شخصیت در این سن ادعای تاج و تخت هم داری؟
  43
  6
  جمعه ۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. تو که شاه دوست هستی باید کتاب پاسخ به تاریخ رو خونده باشی. اونجا میگه من به امام رضا ارادت خاص دارم چندین بار جان مرا نجات داده. من چون چندین سال پیش خواندم صفحه اش رو یادم نیست ولی پیدا کردنش سخت نیست ...حالا این از ادعای شاه نتیجه نمیگیری که ایمان مذهبی داره اونهم از نوع خرافی؟ یا اینکه دلیلش دین ملی بوده که اینرو گفته؟ بیخودی اسم همشون رضا هست؟ اونهم بدلیل دین ملی اسم گذاشتند؟
  44
  8
  جمعه ۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. مگر همه چیز را رفرانش شده نمی خواهی؟ مگر خودتان نمی گوئید که حسین با زن و بچه که 72 نفر بودند در گرمای تابستان و تَشنه لب به جنگ یزید رفت؟ اولا فقط یک دیوانه با 72 نفر که نیمی از ان ها زن و بچه بودند به جنگ سپاه 10000 نفری میرود! دوم انجا تابستان نبود و پائیز بود. سوم اگر اب نبود حسین چگونه نوره کشید!؟ چهارما وقتی تمام 72 تن مردند ایا این چاخان های لحظه به لحظه را کلاغ های اسمان تعریف کرده اند!؟ رفرنس این چاخان های شیعیان را بیار تا ببینم کجا ایستاده ای
  36
  33
  جمعه ۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::RAHSHENAS - برلین، آلمان::]. شما محبت دارید. ممنونتان هستم.
  7
  32
  جمعه ۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. بسیار خوب دوست من، شما برنده شدی. به ما ثابت کردی که محمد رضا شاه خرافی و مذهبی بود و اَخ بود! و من مثل شش ساله ها فکر و بحث میکنم. وادارمان کردی که همه این تهمت ها حقیقت داشت. اما یک سوال دارم، این ها چه ربطی دارد به اینکه شاهزاده رضا پهلوی تنها آلترناتیو مبارزه با آخوند و امید ایرانیان برای یک آینده بهتر است؟
  11
  36
  جمعه ۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. استاد عزیز رفتار مغرضان این است که تمام عظمت و شکوه ایرانی در زمان شاه را کورند ببینند وگیر میدهند به شقیقه. شاه هم یک انسان بودبا تمام خوبی ها و بدیهاش و مثل پدرش عظمت و شکوه به ایران بخشید. صحبت کردن با آنها بی فایده است چون می خواهند در حماقت باقی بمانند.
  13
  38
  جمعه ۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. لطف میکنید. جای افسوس دارد که کور بودن عده ای باعث میشود که اکثریت خاموش هم به آتشی که اینها افروختند باید بسوزند. به امید بیدار شدن مردم و اینکه از تاریخ بیاموزند و فریب دوباره نخورند.
  8
  24
  جمعه ۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. دوست عزیز متشکرم که یه ثابت کردی انتقاد پذیر هستی. ما آذریها مردمان حق طلب هستیم و برامون مهم نیست به نفع چه طرفی باشه. در مورد شاهزاده من برای ایشون احترام قائل هستم منتها بعنوان پادشاه مشروطه که قدرت اجرایی نداشته باشند و خود و خانوادشون حالت تشریفاتی داشته باشند در کنار حکومتی که دکتر بنی صدر تشکیل میدند. بنی صدر تنها امید به آینده ایران هست وگرنه کشور نابود میشه سعی کن قبول کنی
  22
  1
  جمعه ۶ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::آزاذه - تهران، ایران::]. عزیزم شما بفرما دنبال فیلم سوپر دیدنت آخر هفته ای تفریحت رو بکن به سیاست چکار داری؟.
  21
  1
  جمعه ۶ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. با تمام این انتقادها اینرو هم صادقانه بهت میگم که محمد رضاشاه یه نابغه بوده که تمام یه کشور رو تنهایی اداره میکرده و همه اطلاعات در ذهنش بوده و شاید اولین رئیس کشوری بوده که از رایانه برای گرفتن اطلاعات و تجزیه تحلیل استفاده کرده .
  21
  1
  جمعه ۶ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. ثابت کردی آدم محترمی که سعی میکنی نشان بدهی نیستی. تو مثلا از فحش دادن من به جلادان و قاتلان مردم بیگناه بدت میاد ولی براحتی به من مستقیما توهین ناموسی کردی. منتظر جواب احمقانه ات هستم.
  2
  21
  شنبه ۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. البته زدم تو خال! تو نه تنها صداقت نداری بلکه رفتار manipulative داری. تو میترسی با من بحث کنی چون من توانایی رو کردن دستت را دارم. از همان اول هم فحش دادن من را بهانه کردی که من را کنترل کنی که پته ات را رو به آب ندهم ولی الان دیگه باید شرم کنی دروغ بگی ...
  2
  22
  شنبه ۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. در نهایت بعد از چند ماه بنی صدر را انداختی وسط نه اینکه به بنی صدر اعتقاد داشته باشی بلکه نمی خواهی انتخاب مردم اعلیحضرت باشه. اگر واقعا به بنی صدر اعتقاد داری توضیح بده و دلیل بیار چرا وگرنه خاموش که دستت رو شده.
  2
  21
  شنبه ۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. باز هم میگم مهمترین خیانت شاه جداسازی بحرین بود که قاجاریه با تمام بی لیاقتی و تحت فشار بودن خود هیچوقت حاظر به از دست دادن آن نشدند
  19
  0
  شنبه ۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران
  مهمترین خیانت مغرضان به ملت ایران این است که نه تنها بحرین بلکه در حال حاضر تمام ایران دارد توسط روسها و چینی ها به تاراج میره و بهایش را مردم ایران دارند با جونشون میدهند ولی این مغرضان و خائنان به ملت هنوز چسبیدند به شقیقه فقط به بهای چند تا ساندیس.
  0
  3
  شنبه ۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. متاسفانه یا خوشبختانه ثابت کردی که روح بیماری داری و البته که از حامیان حکومت آخوندی و اعضای سپاه سایبری بیشتر از این هم انتظار نمیره. وظیفه ما هم این بود که شخصیت اصلی شما را به خوانندگان معرفی کنیم که اینکار به نحو احسن انجام شد و حضرتعالی با نوشتن های مدام و بروز و ترشح افکارتان در کامنت ها این معرفی را تسریع کردید. حالا برای بار چندم یادآوری میکنم که هرچه بیشتر به نام پهلوی پیله کنید، محبوبیت این خاندان را در نظر خوانندگان بیشتر میکنید. یا علی!
  0
  11
  شنبه ۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. این ها از توهم علی بیرون نمی ایند وقتیکه از جنایتکارترین انسان تاریخ بشر برای این ها همای رحمت ساخته اند
  1
  14
  یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.