نیروهای امنیتی ایران در پشت فیک نیوزها

ایران بریفینگ : از صبح امروز خبر کشته شدن امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران منتشر شده است ، در یک پیگیری چند کانال خبری منتشر کننده ابتدایی این خبر آوا تودی و میهن نیوز و صدای ایران بوده است ، چند کانالی که همواره شهره هستند به انتشار اخبار ترور و مرگ و میر و خروج فرماندهان سپاه با انبوهی دلار از ایران !
 
این اخبار یکی از تاکتیکهای امنیتی رایج در وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه و سپاه سایبری است، اخباری که برای مخدوش کردن اخبار حقیقی جنایات رژیم که توسط مردم افشا می شوند و اخبار درستی هستند اعمال می شود.
 
در این تاکتیک ابتدا یک سوژه دروغین انتخاب می کنند. مثلا عکسی از کشته شده های جنگ در عراق یا سوریه را انتخاب می کنند. و یا از سردار سپاهی که چند روزی است از او خبری منتشر نشده ، و یا ترکیدن کپسول گازی در نقطه ای از کشور و … سپس آن را به نیروهای سایبری می دهند تا به طور گسترده در اینترنت پخش کنند و مثلا همه باهم عنوان می کنند که اینها تصاویر کشته شده های قیام در خوزستان ، این سردار دیروز از کشور با چمدان دلاری گریخت ، علیرضا پناهیان و مجتبی خامنه ای ترور شدند و …
 
و البته بسیاری هم  فریب این تاکتیک را خورده و این مطالب را بازنشر می کنند. سپس در گام بعدی عده ای دیگر به تصور این که منابع موثقی که می شناسند آن را نشر کرده اند آن را بازنشر دوباره می کنند. غافل از این که منبع موثقی که بهش اعتماد کرده اند فریب خورده است. به این ترتیب این مطلب توسط تعداد زیادی به طور گسترده منتشر می شود.
 
در ادامه بعد از مدتی که به اندازه کافی این مطلب دروغین منتشر شد، نیروهای امنیتی و یا خبرگزاری هایشان همچون فارس و تسنیم و … دست به مستند سازی و انتشار مطالبی می زند که  مشاهده نمائید چگونه دشمنان نظام اتهام دروغین به ما می زنند و شهید سازی می کنند و یا سردار فلانی هم اکنون در محل کارش هست و… و استناد می کنند به اصل مطلبی که منبع خبرشان در واقع خودشان بوده اند.
 
این یک شیوه رایج امنیتی است که تمامی نظامهای دیکتاتوری برای تخریب مخالفانشان به آن دست می زنند و جالب است بدانید اولین بار این شیوه در اشتازی سازمان امنیت آلمان شرقی بکار گرفته شده و هدفش تخریب اخبار نشریه اشپیگل در آلمان غربی بوده است.
+48
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  اسلام از ادعای شق القمر تا 72 حوری بهشتی و الاغ بالدار همه و همه مذهب دروغ و کذب و ریا و سالوس هست و عجیب نیست که مسلمانان هم به سنت پیغمبر ادامه بدهند!
  4
  34
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  ننگ بر دینتون و کتابتون که به غژر از مرگ و ذلت برای ایرانیان حاصلی نداشت
  3
  24
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. رفیق من دفاعی ای اسلام یا هیچ دین دیگری نمیکنم چون به هیچ دینی اعتقاد ندارم، ولی انچه شما در مورد هوری بهشتی و یا الاغ شاخدار و بالدار گفتید چرندیات امثال شریعتی و دستغیب و مطهزری و خامنه اسی است برای سوار شدن روی ملت. در مورد این مسائل در قران حتی یک کما نیامده حتی در مورد بهشت و دوزخی که ملاها ملت را از ان میترسانند که حق امام و زکات و خمس را ازشون تیغ بزنند حتی یک مورد نیامده که قران در مورد وجود واقعی انها یک کلمه گفته باشه و هر جا صحبت دوزخ و بهشت امده در خاطمه گفته این مثل را زدیم که ملت حالیشون بشه....رفیق ما نباید مثل تفالها توده خودمون را مسلح برای جدال با خدا کنیم ، اگر بخواهیم ایرانی اباد داشته باشیم باید به عقید ملت احتارم بگذاریم و بجای مسخره کردن باورهاشون بهشون راه درست و نشون بدیم. پاینده باشید
  11
  2
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::شمرالله - مونیخ، آلمان::]. عزیز جانم. اولا تمام قران دزدی از مزخرفات تورات یهودیان عربستان هست حتی ختنه ی تو را هم خدیجه (زن یهودی محمد) و خاخام های یهودی یاد محمد داده اند دوم اینکه طوری حرف میزنی مثل اینکه این کتاب حاوی سخنان استثنائی و ارزنده ای هست که ما از وجود ان بی خبریم. شما فقط 4 خط حرف امروزی و استثنائی و الهی از این کتب به من نشان بده و 100 دلار نقدا جایزه بگیر. من با خدا یعنی موجودی که بود و نبودش هنوز ثابت نشده است چکار دارم هر چند که اگر هم هستی خالقی داشته اما خدای مذاهب ساخت انسان های خیالباف و اصلا وجود خارجی ندارد و این خدای دروغین مذاهب حتی باندازه ی سر سوزنی روی سرنوشت انسان و زمین دخیل نیست
  0
  14
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  [::شمرالله - مونیخ، آلمان::]. آقای محترم عقاید اگر شخصی باشد محترم است ولی اراجیفی که یک ملت را نابود کرده باید سوزانده بشود. پیام این دین کشتارو قتل و خشونت است و نابودی بشریت و انسانیت را رقم میزند. از آنچه بر سر مردم گذشته عبرت بگیرید
  0
  14
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.