دو روز پس از کریسمس: سیارکی غول‌آسا از کنار کره‌زمین عبور می‌کند

العربیه :ناسا، اداره‌کل هوانوردی و فضای آمریکا اعلام کرد که روز پنج‌شنبه 26 دسامبر 2019 یک سیارک بزرگ از فاصله‌ای نزدیک کره‌زمین خواهد گذشت، بدون آنکه آسیبی در پی داشته باشد.
 
قطر این سیارک که 310442 نامگذاری شده، بین 280 تا 620 متر است و روز 26 دسامبر از فاصله‌ای نزدیک زمین عبور خواهد کرد، بدون آنکه وارد جو شده یا آسیبی به کره زمین یا ساکنانش برساند.
 
مرکز مطالعه اجسام نزدیک زمین ناسا نیز اعلام کرد که این سیارک می‌تواند حجمی بزرگ‌تر از ساختمان تجارت جهانی در نیویورک داشته باشد که 546 متر طول داشت.
 
پول چوداس، مدیر مرکز مطالعه اجسام نزدیک زمین ناسا به مجله نیوزویک گفت: «سیارک‌هایی که از فاصله نزدیک زمین می‌گذرند، هزاران سال است که از این مسیر می‌گذرند ولی عاقلانه است که بشر دهه‌ها آنها را زیر نظر داشته و روند تکاملشان را مطالعه کند.»
سیارک 310442 با سرعتی حدود 12.2 کیلومتر در ثانیه یا 44 هزار کیلومتر در ساعت از کنار زمین خواهد گذاشت و به گفته پول چوداس، اگر چه فاصله این سنگ عظیم با کره زمین، در مقایس فواصل فضا بسیار ناچیز است، اما آنقدر دور هست که جای نگرانی نداشته باشد.
 
این اولین بار نیست که ناسا درباره عبور یک سیارک از نزدیکی زمین اطلاع‌رسانی می‌کند. در ماه آگوست 2019 نیز ناسا اعلام کرد یک سیارک عظیم‌الجثه به نام 1998 OR2 که در اطراف خورشید سرگردان است، سال آینده به سمت زمین حرکت خواهد کرد. ناسا حجم این سیارک را بین 1.8 تا 4.1 کیلومتر برآورد کرد و این به معنای رخ دادن یک فاجعه بسیار بزرگ در صورت برخورد آن با زمین خواهد بود.
+17
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.