درآمد سالانه دو کودک عضو شبکه یوتیوب از ۱۸ میلیون دلار فراتر رفت

یورونیوز :دو کودک ۸ و ۵ ساله در صدر فهرست پردرآمدترین اعضاء فعال شبکه یوتیوب در سال ۲۰۱۹ قرار گرفتند.
 
به گزارش مجله فوربس «ریان کاجی»، کودک ۸ ساله‌ای که تجربه فردی خود از بازی با اسباب‌بازی‌های مختلف را در کانالی با عنوان «دنیای کاجی» با ۲۳ میلیون عضو به اشتراک می‌گذارد، در فاصله ژوئن ۲۰۱۸ تا ژئن ۲۰۱۹ در مجموع ۲۶ میلیون دلار درآمد داشته است. ریان با کسب این رقم به پردرآمدترین چهره شناخته شده عضو شبکه یوتیوب در سراسر جهان بدل شده است. او فعالیت خود در یوتیوب را از ۳ سالگی آغاز کرده و به مرور با جذب آگهی در میان ویدئوهایش و نیز جذب پشتیبان مالی و تبلیغ کالا در برنامه‌هایش به یکی از چهره‌های پردرآمد یوتیوب بدل شد.
 
همچنین «آناستازیا رادزینس‌کایا» یک دختر ۵ ساله است که تنها از طریق به اشتراک گذاشتن تجربه‌های روزانه خود به شهرتی بین‌المللی رسیده است. آناستازیا که در جنوب روسیه متولد شده، مبتلا به یک عارضه مغزی است؛ چنان که پزشکان نسبت به توان تکلم او بسیار مردد بودند. پدر و مادر آناستازیا برای ثبت روند پیشرفت معالجه او، ویدئوهایی را برای تماشای دوستان و نزدیکانشان در یوتیوب منتشر می‌کردند.
 
هفت کانال انتشار این ویدئوها در یوتیوب با نام «ناستیا» که شامل بازی‌های دوستانه آناستازیا با پدرش است، اکنون ۱۰۷ میلیون عضو دارد و در سال گذشته درآمدی ۱۸ میلیون دلاری داشته است. او از این حیث سومین چهره پردرآمد یوتیوب بوده است.
 
رقیب این دو کودک، پنج دوست قدیمی به نام‌های کوبی کاتن، کوری کاتن، تیلر تونی، گرت هیلبرت و کودی جونز هستند که تلاش می‌کنند با انجام حرکات ورزشی رکوردهای جهانی گینس را بشکنند. ویدئوهای آنها چنان شهرت یافت که موفق شدند در سال ۲۰۱۹ قراردادی را برای تولید یک برنامه ویدئویی امضاء کنند.
 
درآمد این دوستان قدیمی از محل انتشار ویدئو در یوتیوب ۲۰ میلیون دلار بوده است.
 
البته درآمد سالانه اعلام شده برای فعالان پرطرفدار یوتیوب در واقع درآمد ناخالص آنهاست و شامل سهم وکلا، همکاران و مشاوران آنها نیز می‌شود.
+12
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.