روسیه «اینترنت دولتی» راه اندازی میکند

عصر ایران: به گزارش فناوران روسیه آزمایش هایی برای اطمینان از ساختار اینترنت داخلی آن در بحبوحه قطع ارتباط این کشور با شبکه جهانی توسط حمله سایبری آمریکا، انجام می دهد.
 
 وزیر ارتباطات روسیه گفت این آزمایش در بیست و سوم دسامبر در چند مرحله انجام می شود و تاثیری بر کاربران معمول اینترنت نمی گذارد.
 
روسیه در ماه نوامبر قانونی با عنوان اینترنت دولتی تصویب کرد که هدف آن افزایش کنترل دولت بر این شبکه است ولی فعالان گفت وگوی آزاد می گویند نظارت دولت را بر فضای سایبری تقویت می کند.
 
این قانون در پاسخ به آنچه روسیه طبیعت سلطه جوی استراتژی امنیت سایبری ملی آمریکا می داند تصویب شد. آمریکا روسیه را متهم به حمله های سایبری می کند. این قانون راهی است برای اطمینان از ادامه عملکرد اینترنت در روسیه.
 
طبق این قانون، تمام اپراتورهای ارتباطات، پیام رسان ها و فراهم کنندگان پست الکترونیکی به همراه موسسات دولتی و سرویس های امنیتی باید در این آزمایش ها شرکت کنند.
 
رئیس جمهور ولادیمیر پوتین در کنفرانس خبری سالانه خود با روزنامه نگاران تاکید کرد که اینترنت آزاد و اینترنت دولتی بر ضد یکدیگر نیستند.
 
به گفته پوتین، هدف از این قانون فقط یک چیز است، جلوگیری از پیامدهای منفی قطع ارتباط با شبکه جهانی که مدیریت آن بیشتر در خارج از کشور است.
 
پوتین گفت: ما در جهت مسدود کردن اینترنت پیش نمی رویم و هدف ما هم این نیست.
 
هدف از این قانون هدایت ترافیک شبکه روسیه و اطلاعات آن از طریق نقاطی است که تحت کنترل مقامات دولتی باشد و همچنین ایجاد یک نیم سرور (DNS) که به وابستگی کشور به سیستم های خارجی پایان دهد. 
 
طبق قانون اینترنت دولتی،وزارت ارتباطات روسیه می تواند هنگام تهدید، شبکه اینترنت کشور را به صورت مرکزی مدیریت کند.
 
 در آزمایش ماه سپتامبر اپراتورهای اصلی شروع به نصب این تجهیزات روی شبکه های خود در شهر تیومن کردند.
 
یکی از منابع آگاه گفت کیفیت ارتباطات طی این آزمایش ها به طرز قابل توجهی بدتر شد.
+7
رأی دهید
-46

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این کشورهای دیکتاتوری و جهان سوم در مقابل جریان ازاد اطلاعات همیشه سعی میکنند که سد ببندند چون از حقیقت و اگاهی مردم می ترسند. در ایران وقتی رادیو امد اخوندها ان را حرام اعلام کردند بعد با سینما و تلویزیون و ویدئو و ماهواره ها چنین کردند. تکنولوژی مثل برق در حال پیشرفت و ترقی و تمام این سانسورها در تمام دنیا عمر کوتاهی دارند و یک تکنولوژی بدتر این خباثت های سانسوری را کور میکند. در دنیای امروز هرگز نمیتوان جلوی جریان ازاد اطلاعات را گرفت
  2
  17
  یکشنبه ۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Alphabet - پترس، یونان
  دیکتاتورها به تکاپو افتادند. یک روزی دنیا از شر شما فاسدان جانی, دزد, قدرت طلب راحت میشه. و شما جانیان به زباله دان (توالت) تاریخ سپرده خواهید شد.
  3
  16
  یکشنبه ۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  حکومت ملاها کاملا کمونیستی است
  3
  16
  یکشنبه ۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  اینترنت امامان کاملا شرعی است
  0
  1
  ‌سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.