سناریوهای ساختگی و بازیگران جعلی که برای بسیج و سپاه کار می کنند

مهری طالبی دارستانی، مسوول زنان معاونت فرهنگی سپاه و یکی از بازیگران جعلی سپاه است، شاید هم یکی از بازی‌گردانان اصلی آن. کسی چه می‌داند!اسمش «مهری طالبی دارستانی» است و با نام «م. طالبی دارستانی» در صفحات مجازی حضور دارد. او روز گذشته در یک رشته توییت با عنوان «ماهشهر بدون روتوش»، داستانی از اتفاقات این شهر در آبان ۱۳۹۸ نوشته است؛ داستانی که نویسنده ادعا می‌کند به عنوان یک شاهد عینی آن را دیده و تنها به شنیده‌هایش اکتفا نکرده است.
او رشته توییت خود را با این جمله آغاز کرده است: «مطالبی را که می‌نویسم، از شنیده‌هایم نیست بلکه دیده‌هایم است از وقایع تلخ ماهشهر.»
 
خودش را از کارمندان شاغل در پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر معرفی کرده و نوشته ساکن شهرک «بعثت» است؛ جایی که یکی از درگیری‌های خونین روزهای اعتراضات مردمی به افزایش قیمت بنزین در آن‌جا به وقوع پیوسته است.
 
در حالی که رسانه‌های مستقل روایت‌های دردناکی را از اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸مردم ماهشهر و سرکوب آن‌ها توسط نظام جمهوری اسلامی با استفاده از تانک، تفنگ و تیربار نقل و تایید کرده‌اند، روایت مهری طالبی دارستانی شبیه همه روایت‌های رسمی نظام در برابر مخالفان است. او معترضان ماهشهر را «اشرار» می‌خواند که راه‌ها را بسته بودند و با نقاب و اسلحه حرف از قتل و غارت و جدایی می‌زدند و نه از گرانی بنزین و نان سفره.
 
عکس و آن چه در قسمت معرفی پروفایل مهری طالبی دارستانی آمده است، در همان نگاه اول نشان می‌دهند که از کاربران «ارزشی» نظام است. او با چادر و مقنعه پشت میزی نشسته و تصویر پشت سرش، قاب عکسی از دو رهبر جمهوری اسلامی کنار هم است. در قسمت معرفی هم نوشته است: «مخالف هر نوع ایسم، علی‌الخصوص فمنیسم، مدافع ولایت علوی/متاهل/ مادر دو فرزند.عشق فقط عشق علی/رهبر فقط سیدعلی.»
 
رشته توییت او درباره وقایع ماهشهر هم مورد توجه دیگر کاربران ارزشی قرار گرفته و  توسط آن‌ها ریتوییت شده است.
 
کاربران ارزشی عنوانی است که برای معرفی افرادی که در جهت تقویت ارزش‌های انقلاب و حاکمیت نظام جمهوری اسلامی در فضای مجازی فعالیت می‌کنند، به کار می‌رود. آن‌ها برای تبلیغ منویات نظام، آموزش‌های ویژه می‌بینند و برای حضور در فضای مجازی تربیت می‌شوند.
 
اما مهری طالبی دارستانی تنها یک کاربر ارزشی ساده نیست که در پایگاه بسیج محلات  مورد شست‌وشوی مغزی قرار می‌گیرند و برای تبلیغات نگاه رسمی نظام به پدیده‌ها به کار گرفته می‌شوند. او با عنوان «مسوول زنان معاونت فرهنگی سپاه» در رسانه‌های تندرو مثل «فارس»، «کیهان» و «تسنیم» معرفی شده و به عنوان پژوهش‌گر حوزه زنان و مدرس حوزه علمیه در مصاحبه‌ای تلویزیونی حضور یافته است.
این در حالی است که در رشته توییت ماهشهر، خودش را کارمند پتروشیمی و ساکن شهرک بعثت این ‌شهر معرفی کرده است. احتمال این که مسوول زنان معاونت فرهنگی سپاه و استاد حوزه هم‌زمان کارمند پتروشیمی هم باشد، بسیار بعید است اما این همه داستان  خانم دارستانی نیست. قصه وقتی تلخ‌تر می‌شود که متوجه نقش او در یک سناریوی جنجالی و تبلیغاتی دیگر نظام می‌شویم.
 
احتمالا ویدیوی تبلیغ کودک همسری را که در اوج چانه‌زنی نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی برای بالا بردن حداقل سن ازدواج منتشر شد، به یاد دارید؛ دختر و پسری که خودشان را «کوثر»(زهرا) ۱۷ ساله و «حسین» ۱۹ ساله معرفی کردند و ادعا داشتند که از سه سال پیش‌تر، یعنی زمانی که کوثر ۱۴ ساله و حسین ۱۶ ساله بوده، تصمیم به ازدواج گرفته‌ و موفق بوده‌اند. آن‌ها کمپینی به نام «ما آدمیم» راه انداختند و از افراد زیر ۱۸ سال که تمایل به ازدواج دارند، درخواست کردند به کمپین آن‌ها بیپوندند.
 کوثر ، نقش دختر در کلیپ معروف تبلیغ کودک همسری ،در اینستاگرام مادرش را به عنوان الگویش معرفی کرده است ،مهری طالبی دارستانیویدیو که تبلیغ ازدواج کودکان بود، بارها در صفحات مجازی بازنشر شد. گمانه‌هایی هم مبنی بر ساختگی بودن این کلیپ مطرح بود. منتقدان این کلیپ معتقد بودند نوع بیان و حرکات زوج، زاویه دوربین و کارگردانی نشان می‌دهد که یک تیم حرفه‌ای پشت ساخت این کلیپ حضور داشته‌اند و این کلیپ تنها در راستای مخالفت با بالابردن حداقل سن ازدواج ساخته شده است.
زوج جوان اما ادعا می‌کردند ایده ساخت کلیپ مال خودشان بوده و تنها هدف‌شان این است که بگویند بسیاری از کسانی که زیر ۱۸ سال هستند، دوست دارند و می‌توانند ازدواج کنند.
 
رسانه‌های مختلف سراغ نقش‌های اصلی این کلیپ جنجالی رفتند. پای حسین و کوثر به تلویزیون ملی هم باز شد و در چند برنامه درباره وجوه مثبت ازدواج در سن کم و ایده‌ای که در ذهن دارند، با آن‌ها مصاحبه کردند.
 
هم‌زمان این زوج جوان در اینستاگرام صفحه‌ای به نام «‌حوثر» که از حروف اول اسامی‌ آن‌ها گرفته شده است، راه‌ انداختند و داستان ازدواج و عشق‌ خود را در این صفحه تعریف کردند؛ داستان عامیانه جذابی بین یک دختر و پسر مذهبی و به قول خودشان، «ولایی». ولایی صفتی است که به حامیان آیت‌الله «علی خامنه‌ای» اطلاق می‌شود. این طور که در قصه آن‌ها نوشته شده، دختر ساکن تهران بوده و پسر در شمال ایران زندگی می‌کرده است. آن‌ها در گروه تلگرامی آشنا می‌شوند و بعد در مراسم‌های مختلف حامیان نظام مثل راهپیمایی‌ها یا مراسم سال‌روز درگذشت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، یک‌دیگر را می‌بینند، چفیه و خوراکی‌های مختلف برای هم می‌خرند و عاشق می‌شوند.
 
 بیش از ۴۵ هزار نفر این صفحه را که حالا تبدیل به عکس و استوری‌های روز مرگی‌های کوثر و حسین شده است، دنبال می‌کنند. کوثر در این صفحه بارها مادرش را بهترین راهنما و مشاورش خطاب کرده و در چند استوری، صفحه اینستاگرام او را منشن کرده است؛ صفحه مهری طالبی دارستانی را.
 
مهری طالبی دارستانی، مسوول زنان معاونت فرهنگی سپاه، مادر نقش اول کلیپ تبلیغ  کودک همسری است؛ کلیپی که به عقیده بسیاری از کاربران فضای مجازی، نمایشی و ساختگی بود. دخترش در داستان عاشقانه‌اش، خودشان را ساکن تهران معرفی کرده بود. مهری طالبی دارستانی اما حالا در نقش کارمند پتروشیمی ماهشهر ظاهر شده است و روایت می‌کند از همه چیزهایی که احتمالا هیچ‌کدام را ندیده است. او یکی از بازیگران جعلی سپاه است، شاید هم یکی از بازی‌گردانان اصلی آن. کسی چه می‌داند!
+17
رأی دهید
-41

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  اُف به اون سفره ای که نون از اینراه توش میذارن. مهری طالبی دارستانی تو از پری بلنده خیلی خیلی پایینتری ، اون بدبخت فقط تنش رو به ادمهای نیازمند سکس میفروخت ، تو روح و روان و جسم و همه چیزتو به سوسکها و موشهای دزد فروختی. باش تا نفرین دوزخ از تو چه سازد . باش
  0
  24
  دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.