آلودگی هوا در تهران در چند روز آینده بدتر خواهد شد

 آلودگی شدید هوای تهران صدای آمریکا :سازمان هواشناسی ایران می‌گوید آلودگی هوا در روزهای آینده در تهران افزایش خواهد یافت.
 
دولت، به مدت یک هفته - تا روز یکشنبه - تمام مدارس تهران و حومه آن را به خاطر مه سنگین دود تعطیل کرده است. بارندگی جزئی، تا حدودی باعث کاهش آلودگی هوا شد ولی اخطار جدید درباره آلودگی هوا نشان می دهد که کیفیت ناسالم هوا به این زودی‌ها پایان نخواهد یافت.
 
کارشناسان هواشناسی به ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت ایران گفتند که که در یک هفته آینده، بیشتر کشور شرایط جوی آرامی خواهد داشت که این مسئله خود به افزایش آلودگی هوا دامن می زند؛ چون بدون باد و باران، غبار دود یک‌جا مانده و پراکنده نمی شود.
 
خیلی از شهرهای ایران از انواع مختلف آلودگی هوا رنج می برند که یا دلایل طبیعی دارند مثل طوفان شن، آلوده به ذرات خطرناک، و یا دلایلی که کاملاً ساخته دست بشر هستند.
 
یکی از دلایل عمده آلودگی هوا در ایران اتومبیل‌ها، اتوبوس‌ها، و کامیون‌های قدیمی هستند که دود زیادی تولید می کنند.
 
اجرای قوانین زیست‌محیطی نیز در کشور ضعیف است، چون تقریباً تمام صنایع سنگین ایران از جمله تولیدات نفت به دولت و یا شرکت‌هایی تعلق دارند که توسط مقامات دولتی اداره می شود. و آنها نیز از نفوذ خود در دولت استفاده کرده و از زیر مقررات بازرسی در می روند.
 
شهردار تهران اخیراً اعلام کرد که در صورت رسیدن آلودگی هوا به حد خطرناک، برنامه هایی برای تخلیه جمعیت شهر دارد.
+7
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  با اون سوبسیتی که واسه بنزین در تهران یا شهر هایه بزرگ پرداخت میشه میتونن هزاران دستگاه تویوتا هیبرید وارد کنن و در اخیتار حد اقل سیستم حمل و نقل داخلی شهر هایه بزرگ با هوایه الوده قرار بدن ولی اینکار رو نمیکنن تا محصولات داخلی رو که سود سرشارش به جیب حضرات میره قطع نشه٬ حالا مردم دارن خفه میشن یا سرطان داره بیداد میکنه اصلاٌ مهم نیست واسه اینها چه احمیتی داره.
  1
  13
  یکشنبه ۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.