شش قدم؛ قلعه‌نویی علیه رکورد قلعه‌نویی

امیر قلعه نویی بی بی سی :رکورد شکست ناپذیری در لیگ برتر فوتبال ایران با ۲۱ بازی در اختیار سپاهان است. رکوردی کهنه و بجا مانده از دهمین دوره لیگ برتر.
 
آن سال سپاهان با هدایت امیر قلعه‌نویی در هفتمین هفته مغلوب استقلال شد، اما تا هفته بیست و نهم و باخت مقابل مس کرمان، شکست ناپذیر ماند.
 
این رکورد در آستانه فروپاشی است. باز هم سپاهان و دوباره با قلعه‌نویی. عجیب اینکه این بار نیز با شکست مقابل استقلال آغاز شد، فصل پیش و با گل دقیقه ۹۸ پاتوسی.
 
از آن به بعد زرد پوشان بی شکست مانده‌اند. تنها صفر جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال ایران در ردیف باخت‌ها مقابل نام سپاهان درج شده.
 
نفت مسجدسلیمان نیم‌فصل را بی شکست به پایان رساند، اما سرانجام در تبریز و شانزدهمین هفته مغلوب تراکتور شد. سپاهانی‌ها ۳۱ امتیازی‌اند و با تفاضل گل بهتر نسبت به پرسپولیس در صدر جدول ایستاده‌اند.
 
خروج ناگهانی استراماچونی از ایران و چهار امتیازی که استقلال در برابر پیکان و ماشین‌سازی از دست داد، بهترین فرصت برای سرخپوشان تهران و طلایی پوشان اصفهان بود تا از آبی پوشان پیشی بگیرند.
 
امیر قلعه‌نویی هنگامی که رکورد بی شکستی را در تاریخ لیگ برتر بجا گذاشت، با سپاهان به قهرمانی رسید. او دو بار برای نصف جهانی‌ها جام آورده و حالا می‌تواند ضمن فروپاشی رکورد خودش، جام سوم را هم برای سپاهان بگیرد.
 
قلعه‌نویی و سپاهان ۲۰ بازی پیاپی را در لیگ برتر بدون باخت سپری کرده‌اند. چنانچه دو بازی دیگر دوم بیاورند، حد نصاب تازه‌ای بجا خواهند گذاشت.
 
قلعه‌نویی به عنوان پرافتخارترین سرمربی در تاریخ لیگ‌های سراسری ایران، سه بار هم با استقلال قهرمان شده. جالب اینکه با سپاهان، ذوب آهن، استقلال و تراکتور سابقه نایب قهرمانی دارد.
 
صحبت‌های قبل و بعد از بازی او همواره جنجالی است. از جمله همین هفته شانزدهم که گفت: «حتی آن سمتی‌ها (برنامه‌های خارج کشور) از ما تمجید می‌کنند اما این سمتی‌ها (برنامه‌های ورزشی صداوسیما) به ما سنگ می‌اندازند. کارشناسی به برنامه بیاورید که از خدا بترسد، نه از فضای مجازی. من اگر ۱۰ دوست داشته باشم هزار دشمن دارم».
+2
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.