دونالد ترامپ قانون تشکیل نیروی فضایی آمریکا را امضا کرد

 تصویری از پرچم نیروی فضایی آمریکا  رادیو فردا :دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز جمعه ۲۹ آذر با امضای بودجه دفاعی این کشور، عملا تشکیل «نیروی فضایی ایالات متحده» را به عنوان ششمین نیروی نظامی این کشور رسمیت بخشید.
 
آقای ترامپ که برای امضای این قانون به پایگاه مشترک «اندروز» در مریلند رفته بود، با اشاره به اهمیت حضور در فضا برای تأمین امنیت ملی گفت: در این زمینه «ما پیشتازیم ولی این پیشتازی به اندازه کافی نیست. خیلی زود فاصله‌مان خیلی زیاد خواهد شد». پیش از این ارتش آمریکا شامل پنج بخش «نیروی زمینی»، «نیروی هوایی»، «نیروی دریایی»، «تفنگ‌داران دریایی» و «گارد ساحلی» بود و «نیروی فضایی» ششمین بخش آن محسوب می‌شود.
 
وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، پس از امضای فرمان تأسیس نیروی فضایی در اطلاعیه‌ای گفت: تغییرات فناوری در بیش از هفت دهه‌ای که از تأسیس نیروی هوایی می‌گذرد «ماهیت فعالیت‌های فضایی را تغییر داده است».
 
اطلاعیه پنتاگون همچنین با اشاره به اقدامات روسیه و چین که «فضا را به عرصه جدید رقابت تبدیل کرده‌اند» بر استفاده از «هر امر ضروری» برای حفظ پیشرفت تأکید کرده است.
 
مقام‌های آمریکایی پیش از این بارها از اقدامات روسیه و چین برای ایجاد اختلال در ماهواره‌های آمریکا ابراز نگرانی کرده‌اند.
 
دونالد ترامپ سال گذشته در دستوری به پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، خواستار تشکیل سرفرماندهی فضایی شده بود؛ یگانی که آن زمان گفته شد با تشکیل نیروی فضایی ارتباط ندارد ولی گام اول در مسیر آن تلقی می‌شود.
 
سرانجام هفته گذشته کنگره آمریکا بودجه ۷۳۸ میلیارد دلار دفاعی کشور را که به تشکیل نیروی جدید نیز اشاره کرده تصویب کرد.
 
هزینه پنج سال اولیه نیروی فضایی حدود ۸۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.
 
نیروی فضایی آمریکا با ۱۶هزار پرسنل آغاز به کار می‌کند و نخستین فرمانده آن ژنرال نیروی هوایی جان ریموند است. دفتر فرماندهی این نیرو در محل پنتاگون خواهد بود و فرمانده آن به عضویت ستاد فرماندهی ارتش درمی‌آید.
 
دولت روسیه پیش از این هشدار داده بود که طرح‌های آمریکا برای «سلطه بر فضا» می‌تواند باعث از سرگیری مسابقه تسلیحاتی شود.
 
دولت روسیه که اکنون نیروی فضایی دارد، می‌گوید این نیرو صرفا جنبه دفاعی دارد.
 
سال گذشته مقام‌های ارشد آمریکا، از جمله مایک پنس، معاون رئیس جمهور، اهداف نیروی فضایی را سازماندهی عملیات فضایی، تسریع پیشرفت‌های فنی و یافتن راه‌های بهتر برای حفاظت از دارایی‌های آمریکا در فضا ذکر کرده بودند.
+34
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  و بلافاصله سپاه پاسداران هم از روی چشم و همچشمی نیروی فضایی سپاه را تشکیل داد و با نامگذاری آن به «نیروی هپروت جمهوری اسلامی» جنابان زال و باور و دو سه قاط زده دیگر را در آن نیرو به خدمت گماشت!
  7
  16
  شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.