قاسم سلیمانی مقتدی صدر را تهدید کرد: جانت در عراق در امان نخواهد بود

العربیه :منابع خبری العربیه و الحدث گزارش دادند که قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس بازوی دخالت خارجی سپاه پاسدران ایران، مقتدی صدر، روحانی سرشناس عراقی و رهبر جریان صدر را تهدید کرد که جانش در عراق در امان نخواهد بود.
 
سلیمانی همچنین صدر را تهدید به اخراج از ایران کرد و گفت که جلوی ورود دوباره او به این کشور را می‌گیرد.
 
با این همه سلیمانی به ابومهدی المهندس نیز خبر داده که مقتدی صدر بی‌طرف خواهد ماند.
 
بر اساس این منابع فرمانده سپاه قدس ایران رئیس‌جمهوری عراق و اعضای پارلمان این کشور را نیز تهدید کرد.
 
در پی اعتراضات دو ماه گذشته عراق که علیرغم اصرار معترضان به مسالمت‌آمیز ماندن این اعتراضات، صدها شهروند عراقی به ضرب گلوله نیروهای دولتی کشته شدند، دولت عادل عبدالمهدی سقوط کرد و مدت‌هاست که تلاش‌ها برای روی کار آمدن یک دولت جدید بی‌نتیجه مانده است.
 
در این مدت قاسم سلیمانی بارها به عراق سفر کرد تا مهره‌ مورد نظر ایران را به قدرت برساند ولی تلاش‌های او تا کنون به نتیجه نرسیده است و شعارهای معترضان عراقی در محکومیت دخالت‌های ایران در امور داخلی عراق بیشتر شده است.
 
ائتلاف سائرون که رهبری آن را مقتدی صدر به عهده دارد در انتخابات پارلمانی ماه می 2018 با کسب 54 کرسی در پارلمان عراق پیروز اول انتخابات شد، با این حال جریان سیاسی او اعلام کرد در دولت آینده عراق شرکت نخواهد کرد.
+20
رأی دهید
-96

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  انگل های زرد رنگ
  6
  96
  جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Sarbaze Rahbar - پاریس، فرانسه

  لبیک یا سردار سلیمانی که اسمش در همه جای زمین لرزه به اندام دشمنان ایران میندازه ، دوست داریم و بهت افتخار میکنیم ای ارتشبد با ابهت سرزمین پارس
  165
  14
  جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sorosh azadi - تهران، ایران

  اینها همه جنگ زرگری هست. چند روز بعد می بینید این موجود کریه المنظر طایفه صدر دست راست آقای خامنه ای نشسته. خانواده های الموسوی، صدر، صدر عاملی، و حکیم نوچه های نظام شیعی هستند. ننگ بر خاک جبل عامل لبنان که چنین فاسقانی از آن سردرآوردند. این ها سیاست های این رژیم فاشیستی هست که اپوزوسیون خودی می سازه. الان هم در تلاش هستند تا به مردم فلک زده عراق این شیخ کریه المنظر را بع عنوان مخالف نظام شیعی ولایت فقیه قالب کنند. امیدوارم مردم عراق آگاهانه تر از مردم ما عمل کنند و فریب این بازی های نخ نما شده را نخورند.
  3
  99
  جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  اگر مقتدا صدر بدست پاسداران تحت امر قاسم سلیمانی کشته شود باور نکنید . حضرت قاسم سلیمانی در حال حاضر در بین اکثر عراقیهای , جنایتکار و خائن به مردم عراق شناخته شده است. الکی و خیلی اگاهانه قاسم سلیمانی , صدر را تهدید میکند تا مردم عراق از مقتدا پشتیبانی و طرفداری کنن. هدف نظام اخوندی ایران این می باشد میخواهند با هر ترفندی مقتداصدر را در بین معترضان محبوب کنن تا رهبری معترضان عراقی به صدر داده شود تا راه برای صدور نظام اخوندی در عراق هموار شود.
  1
  54
  شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  Hatef - پاریس، فرانسه

  [::sorosh azadi - تهران، ایران::]. درود بر تیزبینى و درایت شما. کاملا با شما موافقم. از طرف دیگر این طایفه آنقدر منفورند که خود نیز به آن واقف بوده و میدانند که در جبهه مخالف بودن با آنها ، حتى براى اپوزیسیون دست سازشان ، اعتبار آفرین است.
  0
  44
  شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  kata1379 - مشهد، ایران

  [::Sarbaze Rahbar - پاریس، فرانسه::]. نان با ارد پخته میشود . و زندگی با انسانیت . با این کلماتی که شما بکار بردید فقط تباهی حاصل میشود . تاریکی ارمغان امثال شما و اون سلیمانی است خوبی . چه بدی داشت که یکبار نکردی . تعریف و تمجید . بار مسئولیت اخلاقی و شرعی دارد . بپرهیز از تباهی کننده زندگی و اخرت خود .
  1
  37
  شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  iran1 - آرلون، بلژیک
  عجب، این دو تا رفیق جون جونی کارشون به تهدید هم رسیده، ملت ساده هم باور می کنن این بازی پلیس بد پلیس خوب رو
  0
  12
  شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  منتظر لاشه ی متعفن و تکه پاره شده سلیمانی تروریست و اون مقتدی صدر هستیم امیدوارم بزودی عراقی های شجاع این دو را به درک واصل کنند
  0
  17
  شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.