سفرای ایران و آمریکا با هم گفت‌وگو کردند

رادیو فردا: در حاشیه نشست شورای امنیت سازمان ملل در خصوص قطعنامه ۲۲۳۱ این شورا، سفرای ایران و آمریکا پنجشنبه ۲۸ آذر با یکدیگر گفت‌وگو کردند.
 
ویدئو منتشر شده از این نشست نشان می‌دهد که کلی کرافت، سفیر آمریکا در سازمان ملل به سمت به مجید تخت روانچی، سفیر ایران رفته و به صورت ایستاده برای مدت کوتاهی با یکدیگر صحبت کردند.
 
رویترز از این حرکت کلی کرافت به عنوان رویکردی نادر از سوی سفیر آمریکا در انظار عمومی یاد کرده است.
 
به گزارش رویترز، مجید تخت روانچی در سخنرانی خود در این نشست به مرگ یک دختر دو ساله اثر بیماری پوستی ای بی به دلیل دسترسی نداشتن به دارو اشاره کرد و گفت، این مساله با تحریم‌های آمریکا مرتبط است.
 
یک مقام دفتر نمایندگی آمریکا در سازمان ملل هم به رویترز گفته است، کلی کرافت در خصوص مرگ این دختر خردسال به مجید تخت روانچی تسلیت گفته است.
 
در همین زمینه، علیرضا میریوسفی، رایزن مطبوعاتی نمایندگی ایران در سازمان ملل در خصوص ویدئو منتشر شده گفت: طبق روال معمول سازمان ملل که بعد از جلسات سفرا با یکدیگر صحبت میکنند، در پایان جلسه شورای امنیت، سفیر آمریکا نزد سفیر ایران رفت.‌
 
به گزارش ایرنا، علیرضا میریوسفی اضافه کرده است: سفیر آمریکا در مورد کودک بیماری که در سخنرانی سفیر ایران مورد اشاره قرار گرفته بود سوال کرد که نماینده جمهوری اسلامی ایران هم در چارچوب مطالب سخنرانی خود به آن پاسخ داد.
 
رایزن مطبوعاتی ایران با این حال تصریح کرد: در این گفت‌وگوی کوتاه هیچ موضوع دیگری مطرح نشده است.
 
مجید تخت روانچی در سخنرانی خود از تحریم‌های آمریکا علیه ایران به انتقاد کرد.
 
کلی کرافت هم در این نشست به اعضای شورای امنیت گفت: ایالات متحده مایل است با ایران تعامل کند تا از طریق مذاکره به توافق تازه‌ای جهت صلح و امنیت بهتر دست یابد. اما تا زمانی که ایران به اقداماتش برای بی‌ثبات کردن منطقه ادامه دهد ، ما هم بیکار نخواهیم نشست.
 
در سال ۲۰۱۵ شش قدرت جهانی برای پایان دادن مناقشه هسته‌ای با ایران با این کشور به توافق موسوم به برجام دست یافتند. آمریکا اردیبهشت پارسال از این توافق خارج شد و اعلام کرد خواهان توافقی فراگیر و تازه است که علاوه برنامه هسته‌ای شامل اقدامات منطقه ایران نیز باشد.
 
اما این امر با مخالفت تهران مواجه شده است. مقامات ایران از جمله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، و حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، گفته‌اند که تهران تنها در صورت رفع تحریم‌ها حاضر است با واشینگتن در قالب گروه ۱+۵ مذاکره کند.
+9
رأی دهید
-74

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  بعد از بازی شطرنج بازان ایران و اسرائیل و دیدار سفرای ایران و امریکا در شورای امنیت صدای پای بعضی توافقات پشت پرده می اید!
  3
  78
  جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  سفیر ما باید نامی سنگینتر از آنچه دارد برگزیند. پیشنهاد میکنم نام فامیلش را عوض کند به تشک نرم روی تخت روانچی بدون ملحفه!
  4
  74
  جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Zaall - اصفهان، ایران

  ننگ و نفرین بر اصلاح طلبان و قمپوزیسیون حمال اصلاح طلب
  69
  14
  جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  kiauk - لندن، انگلستان

  سفیر ایران توالت پیدا نکرد که مثل خاتمی توش قایم بشه.
  1
  29
  جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  kiauk - لندن، انگلستان
  ترامپ و دولتش کاملا بازاری هستند اینها فقط میخواهند مثل کره شمالی؛ عکس یادگاری بگیرند برای انتخابات خودشون وگر نه در این دیدارها دنبال مقاصد سیاسی خاص نباید گشت.
  1
  18
  جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  به مرگ یک دختر دو ساله اثر بیماری پوستی ای بی به دلیل دسترسی نداشتن به دارو اشاره کرد و گفت، این مساله با تحریم‌های آمریکا مرتبط است.. چرا سفیر امریکا نپرسید که ایا ۱۳۶۰ کشته شده در تظاهرات هم بخاطر تحریمات امریکا بوده، از کی جان ایرانی برای این باند دله دزد و ضد ایرانی و تخمه صیغهای وارداتی به قول یک کاربری اینجا اینقدر با ارزش شده. ۸۰۰۰ نفر در زندانها بخاطر اینکه گفتند مرگ بر دزدها و دیکتاتورها دارن شکنجه میشن هر روز جنازه بچه های ملت از فلان سد و فلان کانال بیرون کشده میشه انها هم نبخاطر تحریمات مردن؟.
  1
  13
  جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  باز دارن خنجر میزنن به پشته مردم اینها انتطار داشتن کلک حکومت با این شلوغ بازی آبان کنده شه اما هنوز وقتشون نرسیده و حتما خبری هست با اینکه ابران علنی پایگاه نفتی متحد امریکا را زدن و همه دنیا تایید کردند اگه کشور کوچکتری این کار را میکرد امریکا حوابش را میداد ایران با این کار هم خودی نشان داد هم حریفش را محک زد آه از این شیاطین غرب و شرق که برایه منفعت وزور آزمایی ملتها را بجان هم میانازند.
  2
  2
  شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.