ترامپ: خواستار محاکمه فوری خودم هستم

بی بی سی : دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، خواستار آن شده است تا مصوبه مجلس نمایندگان آن کشور برای پیگیری عدم کفایت او هرچه زودتر به اجرا گذاشته شود. رئیس مجلس نمایندگان از ارسال این مصوبه به مجلس سنا برای پیگیری آن خودداری ورزیده و چنین اقدامی را به مشخص شدن طرز برخورد سنا با این پرونده موکول کرده است.
 
آقای ترامپ در توییتر خود نوشته است که مدارک دموکرات ها برای پیگیری طرح عدم کفایت رئیس جمهوری "صفر" است و خواسته است که روند محاکمه او در مجلس سنا فورا به جریان افتد. به گفته او، دموکرات ها به دنبال راه فرار از پیگیری روند محاکمه او هستند.
 
رئیس جمهوری آمریکا در توییتر نوشته است: "بعد از اینکه دموکرات ها برای من حق برخورداری از هیچگونه رویه جاری در کنگره را منظور نکردند، هیچ چیز، حالا می خواهند به سنا بگویند که کار محاکمه را چه طور پیش ببرد. عملا شواهد آنان صفر است و هیچوقت دنبال این کار را نخواهند گرفت. آنها دنبال راه فرار هستند. من خواستار محاکمه فوری خودم هستم." او گفته است که دموکرات ها در حالی در صدد توسل به پیگرد رئیس جمهوری هستند که "حتی یک مورد تخلف و جرم را نتوانسته اند به طور مستند مطرح کنند."
 
آقای ترامپ گفته است که مواردی که حزب دموکرات به عنوان جرم مطرح کرده و بر اساس آنها به دنبال پیگرد اوست، واقعیت ندارد و جرمی به وقوع نپیوسته است.
 
این هفته مجلس نمایندگان آمریکا که حزب دموکرات در آن اکثریت دارد، طرح پیگرد رئیس جمهوری به اتهام سوء استفاده از قدرت و مانع تراشی در راه انجام وظیفه کنگره را تصویب کرد. هیچیک از نمایندگان حزب جمهوریخواه - حزب رئیس جمهوری - به این طرح رای مثبت نداد.
 
جناح دموکرات در مجلس نمایندگان آقای ترامپ را متهم کرده که کوشیده بود با وارد کردن فشار بر دولت اوکراین، آن را وادار کند در مورد اتهام تخلف مالی توسط فرزند جو بایدن، معاون باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق، تحقیقات کند. آقای بایدن از داوطلبان نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آینده و رقیبب احتمالی آقای ترامپ است.
همچنین، مجلس نمایندگان گفته است که خودداری رئیس جمهوری از دادن اجازه به کارکنان دفتر ریاست جمهوری برای حضور و ادای شهادت در برابر کمیته تحقیق در مورد این ماجرا به معنی مانع تراشی در راه انجام وظیفه قانونی کنگره بوده و به نوبه خود جرم بوده و باعث سلب صلاحیت رئیس جمهوری می شود.
 
طبق قوانین ایالات متحده، روند رسیدگی به تخلفات رئیس جمهوری با ارائه طرحی در مجلس نمایندگان برای سلب صلاحیت از او آغاز می شود. در صورت تصویب این طرح، موضوع در جلسه مشترک مجلس نمایندگان و مجلس سنا مورد رسیدگی قرار می گیرد. در این جلسه، مجلس نمایندگان عملا نقش دادستان را دارد و اتهامات علیه رئیس جمهوری را مطرح می کند و شواهد و مدارک خود را ارائه می دهد. نمایندگان مجلس سنا نیز در واقع نقش قاضی این پرونده را برعهده می گیرد.
 
حزب جمهوریخواه دارای اکثریت کرسی های مجلس سناست.
 در پایان مذاکرات دو مجلس، نمایندگان مجلس سنا در مورد سلب صلاحیت رئیس جمهوری رای گیری می کنند. در صورتی که دو سوم سناتورها رئیس جمهوری را فاقد صلاحیت بدانند و به عدم کفایت او رای دهند، رئیس جمهوری از سمت خود خلع می شود و معاون رئیس جمهوری برای بقیه دوره وظایف او را برعهده می گیرد.
 
در تاریخ ایالات متحده، چند مورد معدود از پیگرد رئیس جمهوری وجود داشته اما در هیچ موردی به برکناری او منجر نشده است.
 
رهبر جناح جمهوریخواه در سنای آمریکا گفته است که هنوز مشخص نیست که حزب دموکرات در نظر دارد پرونده پیگرد رئیس جمهوری را به چه صورتی پیگیری کند. به گفته او، مشکل اصلی دموکرات ها نداشتند شواهد و مدارک کافی برای اثبات اتهام علیه آقای ترامپ است.
+67
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  تمام این کارهای چپول های امریکا بعلت بی برنامگی هست تا به مسائل کوچک و پیش افتاده گیر میدهند و میزان محبوبیت ترامپ هم مرتبا بالاتر میرود
  14
  59
  جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  امریکایی ها هم اسکول تر از ایرونیا هستن که سرنوشت خودشون و سرزمینشون رو میدن دست یه ملای روضه خون !! اینا هم یا به دست هنرپیشه فیلمای وسترن یا کله هویج سرمایه دار !!!
  34
  16
  جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Ardi1978 - لس انجلس، ایالات متحده امریکا

  تمام اقدامات دمکرات ها ناشی از عدم قبول ریاست جمهوری ترامپ از روز اول انتخابات است و این اقدام دمکراتها نتیجه عکس داشته و ترامپ دوباره انتخاب میشود
  6
  40
  جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  kiauk - لندن، انگلستان
  اکثریت مجلس سنا با جمهوری خواهان است. و حتی اگر نبود هم ؛ اینکه دوسوم نمایندگان به برکناری رئیس جمهور رای بدهند بسیار نامحتمل است. حالا دموکراتها میخواهند با کش دادن مسئله، موضوع را تا انتخابات بکشانند تا در رای های انتخاباتی ترامپ تاثیر بگذارد-- از آنسو هم ترامپ میخواهد ، هر چه زودتر محاکمه انجام شود تا اینکه این موضوع تا قبل از انتخابات، به دست فراموشی سپرده شود.
  3
  17
  جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  هیچ چیز کثیف تر از سیاست و قدرت نیست
  4
  20
  جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  دمت گرم عمو ترامپ جون . موندم این دموکرات های احمق چرا آخه انقدر احمق و بیشعور هستن !!!!
  5
  13
  جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  [::لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران::]. میشه شما بفرمایید دلیل این تغییر جهت یکباره چی است تا زمانیکه در آلکمان بودید کسی جرات نداشت بگه جمهوری اسلامی بد است فورا مارک منافق و امریکایی یا اسراییلی بهش میچسپوندید حالا برگشتید ایران یکدفعه شده ترامپ جون و عمو ناتانیاهو؟اگر واقعا بخاطر پی بردن به خیانات جمهوری ضد اسلامی و اخوندهای اشغالگر ایران است، پس دمت گرم...
  1
  7
  جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::شمرالله - مونیخ، آلمان::]. اشتباه نکنید این لشکر ششم ورماخت هیچ تغییری نکرده من هم اول اشتباه شما را کردم و فکر کردم نرمش و چرخش داشته ولی همچنان افکار سابق را دارد و تهمت تجزیه طلبی و منافق و .....را میزند گول این ساندیس خوران و بسیجی های رژیم را نخورید و همچنان وابسته و قسم خورده و در خدمت اربابانش است
  0
  6
  جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  [::شمرالله - مونیخ، آلمان::] عزیز دل من ددر آلمان نبودم و نییستم . من هم میتونم مثل بقیه اکانت های جعلی بسازم و در آن واحد با چند گرایش و نظریات دیگه کامنت بزارم و بقیه رو خراب کنم شما هم میتونین این کار رو انجام بدین همون طوری که در کانال های دیگه ی من در اینیستا و فیسبوک از این حرکت های احمقانه برام پیاده کردن . التماس کمی درایت و تفکر .
  5
  1
  شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران::]. خوب یاد گرفتی پیچوندن و انکار کردن را از اربابانت
  0
  2
  شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::] برو دنبال بازیت آره میپیچونم و به تو هم هیچ ربطی نداره . خیلی حقیر هستی . دیگه هم توی کامنت های من نمیخوام اسم ... رو ببینم .
  2
  0
  یکشنبه ۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران::]. بقول انتری نژاد آب را بریز همونجا که میسوزه خخخخ
  0
  1
  یکشنبه ۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.