گور یکی از رهبران آلمان نازی در برلین نبش قبر شد

قبر راینهارد هایدریش، یکی از معماران اصلی نسل‌کشی یهودیان در برلین رادیو فردا :پلیس آلمان روز دوشنبه ۲۵ آذر خبر داد که قبر راینهارد هایدریش، یکی از معماران اصلی نسل‌کشی یهودیان در دوران حکومت آلمان نازی، نبش قبر شده است.
 
یک سخنگوی پلیس به خبرگزاری فرانسه گفت قبر او «بین روزهای چهارشنبه و پنجشنبه» حفاری و باز شده و تحقیقات در مورد جرم تخریب محل خاکسپاری آغاز شده است.
 
بر اساس گزارش رسانه‌های آلمان، ظاهرا به استخوان‌های هایدریش دستبرد زده نشده است.
 
راینهارد هایدریش، رئیس پر قدرت نهادهای امنیتی آلمان نازی بود و گشتاپو نیز زیر نظر او فعالیت می‌کرد. او که از طراحان اصلی هولوکاست بود در سال‌های جنگ جهانی دوم توسط پارتیزان‌هایی که در بریتانیا آموزش دیده بودند در شهر پراگ، پایتخت چکسلواکی، ترور شد.
بی‌رحمی راینهارد هایدریش حتی در میان نخبگان حاکم در حکومت رایش سوم زبانزد همه بود. بی‌رحمی او حتی در میان نخبگان حاکم در حکومت رایش سوم زبانزد همه بود.
 
بر اساس کتاب زندگینامه او با عنوان «هایدریش: چهره اهریمن» به قلم ماریو ددریش، آدولف هیتلر به زبانی تحسین‌آمیز او را «مردی با قلب آهنین» خطاب می‌کرد.
 
در دوران اشغال چکسلواکی توسط نیروهای آلمان نازی او به «قصاب» پراگ شهرت پیدا کرد.
 
راینهارد هایدریش رئیس نشست «وانزه» در ۲۰ ژانویه ۱۹۴۲ بود که در آن نحوه اجرای طرح نسل‌کشی و نابودی یهودیان در مناطق اشغال شده اروپا تعیین شد.
 
در ۲۷ مه ۱۹۴۲ پارتیزان‌های اهل چکسلواکی که توسط اداره عملیات‌های ویژه بریتانیا آموزش دیده بودند در مسیر حرکت خودروی او یک مین ضدتانک کار گذاشتند. هایدریش در این انفجار به شدت زخمی شد و چند روز بعد درگذشت.
 
جسد او به برلین منتقل و در یک قبرستان نظامی دفن شد.
 
در دوران جنگ سرد این قبرستان که در کنار دیوار برلین قرار داشت یک منطقه ممنوعه بود و سنگ قبر او همچون قبرهای تعداد دیگری از رهبران آلمان نازی برچیده شد.
 
ولی جسد راینهارد هایدریش هیچگاه به نقطه دیگری منتقل نشد و محل قبر او را همه می‌دانستند.
 
به گزارش روزنامه «تاگِس اشپیگل»، یک گروه ضد فاشیستی در سال ۲۰۰۰ اعلام کرد که قبر یکی از فرماندهان گروه‌های ضربت نازی‌ها به نام هورست وسل را در برلین شکافته و جمجمه او را در رودخانه «اشپری» انداخته‌اند. اما پلیس در آن زمان اعلام کرد که هیچ قسمتی از باقیمانده جسد ربوده نشده است.
+1
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  همین اشغال حـ... هنگامیکه در بیمارستان دکترهایی آلمانی قادر به نجات جانش نبودن تا زمان سقط شدنش از درگاه خدا به قول همکارانش بخاطر ظلمی که به یهودیها کرده درخواست استغفار میکرده به این خاطر به اون لقب نیمه یهودی زده بودند!
  2
  4
  جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Liberte - ارومیه، ایران
  خدا رحمتش کنه .
  7
  3
  جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.