کینه ناپسری، پیرمرد را به کشتن داد

پرونده مرد جوان و سه همدستش که در جریان سرقت از خانه ناپدری‌اش باعث مرگ وی شده بودند برای محاکمه به شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

به‌گزارش خبرنگار «ایران»، چندی قبل خبر مرگ مرموز پیرمردی در خانه‌اش به پلیس اعلام شد. پسر این مرد به پلیس گفت: پدرم در خانه‌اش تنها زندگی می‌کرد امروز عصر برادر ناتنی‌ام با من تماس گرفت و گفت که هر چه به پدرم زنگ می‌زند جواب نمی‌دهد. با عجله به خانه‌اش رفتم و با جسد او رو به رو شدم این در حالی بود که خانه به هم ریخته و مقداری پول هم سرقت شده بود.با شروع تحقیقات مشخص شد این مرد بر اثر اصابت ضربه به سرش دچار خونریزی مغزی شده و جان باخته است. در ادامه بررسی‌ها کارآگاهان به تحقیق از پسر خوانده مقتول پرداختند که وی گفت: من 4 ساله بودم که این مرد با مادرم ازدواج کرد. او مرا بزرگ کرده و در حکم پدرم بود. نمی‌دانم چه کسی عامل این جنایت است.

اما با گسترش تحقیقات کارآگاهان دریافتند این مرد 32 ساله با ناپدری اش ارتباط خوبی نداشته است. پسر مقتول نیز این بار گفت: برادر ناتنی‌ام از وقتی که پدرم همه اموالش را به‌نام من کرد با او بد شد و مدام با پدرم درگیر می‌شد. او با اینکه زن و بچه دارد و پدرم نیز کمک مالی زیادی به او کرده بود اما همیشه از بی‌پولی شکایت داشت و مدام از پدرم پول می‌خواست.بدین ترتیب کارآگاهان به سراغ مرد جوان رفتند و این بار وی در بازجویی‌ها لب به اعتراف گشود و گفت: من نمی‌خواستم او کشته شود. او در حق من خوبی زیادی کرده بود اما وقتی فهمیدم اموالش را به‌نام پسرش کرده و دیگر پولی ندارد تا به من بدهد عصبانی شدم و نقشه سرقت اموالش را کشیدم. من از دوستم خواستم که از خانه او سرقت کند. روز حادثه با همسر و فرزندانم در خانه او میهمان بودیم موقع خروج من در را باز گذاشتم و سه تا از دوستانم به بهانه بردن غذای نذری وارد خانه ناپدری‌ام شدند اما موقع سرقت یکی از آنها با مشت به سر پیرمرد کوبید که بی‌هوش شد. بعد هم خانه را گشته بودند و فقط 150 هزار تومان پیدا کردند.

بدین ترتیب سه همدست وی نیز دستگیر شدند و سرانجام پرونده با صدور کیفر خواست و با اتهام معاونت در سرقت برای ناپسری مقتول، معاونت در قتل و سرقت برای دو تن از متهمان و اتهام مباشرت در قتل برای متهم اصلی به شعبه دوم دادگاه کیفری فرستاده شد تا بزودی محاکمه شوند.
+6
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.