کشف مقبره‌های سلطنتی عصر برنز در یونان

معبدها در گذشته فروریخته‌اند و همین اشیاء داخل آن‌ها را از دسترس دزدان دور نگه داشت باستان‌شناسان دو مقبره سلطنتی را که در آن جواهرات و تعدادی ابزار دست‌ساز بشر وجود دارد و قدمت آن‌ها به بیش از ۳۰۰۰ سال می‌رسد در یونان کشف کرده‌اند.
 
اشیاء به دست آمده شامل یک حلقه طلایی با نقش یک گاو در میان خوشه‌های جو بر روی آن و همین طور اشیاء زینتی منقش به تصویر الهه‌های مصری است.
 
دانشمندان آمریکایی می‌گویند که این اکتشاف اطلاعات تازه‌ای راجع به دوران آغازین فرهنگ و تجارت میسنی‌ها (اقوام مهاجر یونانی در اوایل هزاره دوم قبل از میلاد) ارائه می‌دهد.
 
این مقبره‌ها در نزدیکی یک قصر متعلق به عصر برنز در پیلوس در منطقه پلوپونزی در جنوب یونان پیدا شده است.
 
این‌ مقبره‌ها با فاصله کمی از یک قبر مهم پیدا شده‌اند که در سال ۲۰۱۵ کشف شد و به نظر می‌رسد متعلق به یکی از حاکمان شهر است.
 
در بیانیه‌ای که وزارت فرهنگ یونان روز سه‌شنبه (۱۷ دسامبر) منتشر کرد، آمده است که سقف گنبدی هر دو مقبره در دوران باستان فروریخته است و آوار مانع از این شده که دزدها بتوانند به داخل این مقبره‌ها نفوذ کنند.
 
یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه سینسیناتی بیش از ۱۸ ماه مشغول حفاری در این سایت و طبقه‌بندی ابزارهای کشف شده بودند.

یک حلقه طلایی که زندگی در اوایل دوران کشاورزی را نشان می‌دهد جک دیویس، رئیس دانشکده مطالعات کلاسیک دانشگاه سینسیناتی می‌گوید که اشیاء پیدا شده از جمله حلقه طلایی که روی آن نقش گاومیش با خوشه‌های جو دیده می‌شود، اطلاعاتی در مورد زندگی حول و حوش مدیترانه در بیش از ۳۰۰۰ سال قبل ارائه می‌کند.
 
او گفت: "این نمایی جالب از دامپروری است، گله‌ای همراه با محصولات غله‌ای که اساس کشاورزی است."
 
همچنین در داخل معبدها تعداد زیادی از قطعات کوچک برگ‌‌های طلایی پیدا شد که از دیوارها جدا شده بودند.
تصویری از سر حاثور یکی از الهه‌های مصری که حافظ مردگان بود در سال ۲۰۱۵ باستان‌شناسان در نزدیکی همین محل مقبره یک مرد بلند مرتبه را پیدا کردند که داخل آن یک کتیبه اسطوره وجود داشت و بعدها مقبره جنگجوی گریفین نامیده شد. داخل این مقبره همچنین زره، اسلحه، طلا و جواهر پیدا شد.
+8
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.