احتمال بازگشت استراماچونی به تهران قوت گرفت؛ تغییر در قرارداد مربی ایتالیایی

در پی اعتراض هواداران باشگاه استقلال تهران به فسخ قرارداد سرمربی ایتالیایی این تیم و دخالت وزارت خارجه و وزارت ورزش برای پرداخت مطالبات آندرا استراماچونی، احتمال بازگشت او به تهران قوت گرفت.
 
مدیر برنامه های آقای استراماچونی روز سه شنبه ۱۹ آذر در پیامی که اینستاگرام منتشر کرد، واکنش گسترده هواداران و بازیکنان تیم استقلال را در اعتراض به مسئولان باشگاه و وزارت ورزش به دلیل مشکلات سرمربی ین تیم، فوق العاده خواند و گفت که استراماچونی از این اتفاقات احساساتی شده است.
 
به گفته او، اگر باشگاه استقلال با با سند اثبات کند که به تعهدات خود پایبند خواهد بود، آقای استراماچونی به تهران باز می گردد.
 
از سوی دیگر، در پی استعفای امیرحسین فتحی، مدیرعامل استقلال، کامران منزوی، عضو هیئت مدیره این باشگاه از بررسی سه گزینه برای مدیرعاملی خبر داد. او همچنین گفت که اسماعیل خلیل زاده، عضو هیئت مدیره استقلال، برای مذاکره و توافق با استراماچونی به ترکیه می رود تا بخشی از مطالبات او را پرداخت کرده و مدت قرارداد را بنا به خواسته مربی ایتالیایی به یکسال تغییر دهد.
در خبری دیگری که در وبسایت باشگاه استقلال منتشر شد، وزیر ورزش اسماعیل خلیل‌زاده را به عنوان سرپرست این باشگاه منصوب کرد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“The great affection shown by @esteghlal.fc.official fans and their players in the last few days has been extraordinary and left Andrea #stramaccioni deeply touched. Andrea’s decision to leave Teheran has been deeply considered as well as very suffered, and it has not been due by his intention to sign for any another club of course!!! Such decision has exclusively been dictated by the several, serious and continuous breaches of contract committed by the Club during these months, with reference to which the Club has not given yet any concrete signal to comply with. Andrea is ready to go straight back to coach what has became his favourite team as long as the club proves with facts its will to respect its commitments and promised made.” #esteghlali #esteghlal #comebackstra 🇮🇷'

A post shared by Federico Pastorello (@fedepastorello) on


مشکلات باشگاه استقلال و خروج ناگهانی سرمربی آن، ابعاد دخالت سیاستمداران ایران در ورزش و مشکلات ناشی از آن را بیشتر نمایان کرد. روز دوشنبه، بازیکنان باسابقه استقلال خطاب به وزیر ورزش گفتند که مدیر عامل آنها باید تغییر کند. آنها از مدیرانی که بدون آگاهی از ورزش وارد این باشگاه پرطرفدار شده اند انتقاد کردند.
 
آندرا استراماچونی نیز در مصاحبه ای در ایتالیا ضمن تمجید از هواداران استقلال و شور و شوق فوتبال در ایران به ویژه در میان بانوان، از اینکه برخی از اعضای هیئت مدیره استقلال هیچ آگاهی از فوتبال ندارند، انتقاد کرد.
 
هواداران این تیم نیز هم در ورزشگاه و هم در تجمع مقابل ساختمان باشگاه، علیه وزارت ورزش شعار دادند.
 
دو باشگاه پرطرفدار تهرانی، استقلال و پرسپولیس، توسط دولت اداره می شوند و طرفداران آنها هر از چند گاهی سوء مدیریت مدیران منصوب دولت را مورد انتقاد قرار داده و مشکلات باشگاه را به این مدیران و دولتی بودن سیستم اداره باشگاه نسبت می‌د‌هند. در پایان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال ایران نیز برانکو ایوانکویچ، سرمربی پرسپولیس تهران که این تیم را به سه قهرمانی پیاپی در لیگ برتر رسانه بود، به دلیل پرداخت نشدن مطالباتش قرارداد خود را فسخ کرد.
 
سرمربی آرژانتینی این فصل پرسپولیس نیز در دریافت مطالبات خود مشکل داشته و به باشگاه تا پایان سال جاری میلادی فرصت داده است تا طلب ۱۱۰ هزار دلاری او را پرداخت کند. این موضوع نگرانی هواداران باشگاه پرسپولیس را در پی داشته است تا جایی که دروازه بان ملی پوش پرسپولیس، علیرضا بیروانوند به خبرگزاری ها گفت حاضر است برای پرداخت حقوق سرمربی، مبلغ ۸۰ هزار دلار به باشگاه کمک کند.
+2
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.