روحانی: آمریکا در تحریم ایران شکست خورده و ایران مشکلات اقتصادی را پشت سر گذاشته است

رئیس جمهوری ایران در ملاقات با ایرانیان مقیم مالزی گفت که آمریکا در تحریم ایران شکست خورده و ایران مشکلات اقتصادی را پشت سر گذاشته است بی بی سی :حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران که به مالزی سفر کرده شب گذشته در نشست ایرانیان مقیم آن کشور شرکت کرد و در سخنانی نسبت به آینده اقتصادی و سیاسی ایران ابراز خوشبینی کرد.
 
آقای روحانی گفت که در دولت او، روی آوردن به مذاکره هسته ای این نظر در میان خارجیان را باطل کرد که ایرانیان اهل گفتگو و مذاکره نیستد بلکه آنان حاضرند مسایل منطقه ای و بین المللی را از مذاکره حل و فصل کند.
 
رئیس جمهوری ایران تحریم های آمریکا را محکوم کرد و گفت که "سال ۹۷ آمریکایی‌ها بدون دلیل و بهانه ای به صورت یک طرفه از توافق برجام خارج شدند و توقع داشتند که همه کشورها از آنها پیروی کنند که خوشبختانه در این زمینه موفق نبودند و هم پیمانان آمریکا و طرفین مذاکره با ما، کار آمریکا را تایید نکرده و حتی آن را محکوم کردند." اشاره آقای روحانی به تصمیم دولت دونالد ترامپ برای بازگشت تحریم های هسته ای علیه ایران به منظور مذاکره مجدد است.
 
وی آمریکا و اسرائیل را متهم کرد که در نظر داشتند با اعمال تحریم و فشار بر ایران "ما را در شرایط انزوا قرار دهند و فشارهای حداکثری باعث شود که صبر و تحمل مردم ایران به سر آمده و با لبریز شدن کاسه صبرشان، در برابر نظام قرار بگیرند."
 
رئیس جمهوری ایران افزود: "برخلاف تصور دشمنان، مردم ایران برغم قرار داشتن در شرایط سخت معیشتی بخاطر تحریم های ناعادلانه که مواد غذایی و دارو را نیز در برگرفته است، مقاومت و ایستادگی کردند و حتی در برخی زمینه‌ها، فشارهای حداکثری دشمن را به فرصت تبدیل کردند." آمریکاییان می گویند که مواد غذایی و دارویی تحریم نیست و اخیرا اقداماتی برای برقرار تسهیلات بانکی در این مورد صورت گرفته است اما مقامات ایرانی این نظر را مردود دانسته اند.
 
رییس جمهوری ایران گفت که "‌آمریکایی‌ها ناچارند از مسیری که در پیش گرفته‌اند برگردند زیرا با مقاومت و ایستادگی مردم در برابر تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی حداکثری دشمنان، تاب‌آوری ما در برابر فشار خارجی از نظر اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و دفاعی بسیار بیشتر از گذشته است."
 
آقای روحانی در مورد شرایط اقتصادی ایران گفت که در سال ۹۷ ایران با مشکلاتی از نظر تورم، رشد اقتصادی و اختلال در بازار کالا و ارز مواجه بود. وی افزود: "دولت و مردم توانستند با مقاومت و ایستادگی در بهار سال ۹۸ کنترل اوضاع را بدست گیرند و بعد از اردیبهشت ماه سال ۹۸ آمارها نشان از بهبود شرایط و حرکت همه شاخص ها به سمت مثبت است."
 
رییس جمهوری ایران گفت که "پیش بینی ما این است که امسال رشد اقتصادی کشور منفی نبوده و مثبت خواهد شد و در رشد اقتصادی بدون نفت حرکت مثبتی شروع شده و در بسیاری از زمینه ها توانستیم به خوداتکایی برسیم."
 
رئیس جمهوری ایران برای شرکت در اجلاس بین المللی کوالالامپور با حضور رهبران چند کشور اسلامی به مالزی سفر کرده است. قرار است او روز جمعه به ژاپن برود و در آنجا با شینزو آبه، نخست وزیر ملاقات و گفتگو کند.
+3
رأی دهید
-75

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  dada mehrdad - تهران، ایران

  آررره حتما از در عقب !!!!
  0
  63
  ‌چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  عمه ت هم همینو میگفت!
  0
  68
  ‌چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
  ۱۰۳
  Ruhollah_almosavi_khomeini - تهران، ایران

  بهت پیشنهاد میکنم که یک درسی از چوپان دروغ گو بگیری حـ...!
  0
  51
  ‌چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  اینا واقعین یا خیلی گاوه یا دیوانه ایران را به مرز نابودی کشاندن این فرقه کثیف اسلامی باید جنگ مسلحانه را علیه فرقه کثیف اسلامی شروع کرد
  1
  23
  ‌چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  ننگ بر دینتون که پتیاره هایی مثل شما ها را ساخته
  2
  22
  ‌چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
  ۵۵
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران

  تو اره مشگل اقتصادی نداری با دامادت و فامیل‌ها اما ما دیگه بریدیم ! نفهم بفهم
  0
  25
  ‌چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
  نظر شما چیست؟