سرگذشت گوشواره دزد!

از کاری که کرده ام بسیار پشیمانم و می‌خواهم از شاکی پرونده ام درخواست گذشت کنم تا از گناهم بگذرد و من زندانی نشوم چرا که...

این ها بخشی از اظهارات زن 33 ساله ای است که به اتهام سرقت گوشواره های کودکان در یکی از مراکز تجاری شهر شناسایی و دستگیر شده است.

 این زن که دختر بچه ای اهل کرج را فریب داده و در حال بیرون آوردن گوشواره های کودک بود مورد ظن شهروندان قرار گرفت. دقایقی بعد با حضور نیروهای گشت کلانتری سپاد مشهد که با گزارش شهروندان عازم مرکز تجاری شده بودند در حالی به دایره تجسس تحویل شد که مسافران کرجی از این زن شکایت کرده بودند.

متهم این پرونده که میله های زندان را رو‌به‌روی خود می دید و از شدت خماری چشم‌هایش نیمه باز مانده بود، درباره سرگذشت خود و ماجرای سرقت گوشواره های کودکان به کارشناس اجتماعی کلانتری سپاد مشهد گفت: 21 سال قبل زمانی که در کلاس اول راهنمایی تحصیل می کردم پدرم را بر اثر   سانحه تصادف رانندگی از دست دادم. آن روز وقتی از مدرسه به خانه بازگشتم همه فامیل خانه ما بودند. می گفتند پدرم مجروح شده و در بیمارستان بستری است اما خیلی زود همه سیاه پوش شدند و من از گریه های آن ها فهمیدم که پدرم فوت کرده است.

به همین دلیل مادرم دست مرا گرفت و به منزل پدربزرگم برد تا در آن جا با آسایش و آرامش درس بخوانم. مادرم در بیرون از منزل کارگری می کرد تا مخارج خورد و خوراک و هزینه های تحصیلم فراهم شود اما در این میان مادرم نیز به بیماری فشار خون مبتلا شده بود و مدام دارو مصرف می کرد. خلاصه امتحانات آخرین سال مقطع راهنمایی را به پایان رسانده بودم که روزی مادرم نیز بر اثر همین بیماری سکته کرد و جان سپرد. من هم بعد از مرگ مادرم ترک تحصیل کردم و در حالی که سرگردان بودم عمه ام مرا به منزلشان برد تا سرپرستی مرا به عهده بگیرد ولی خیلی زود فهمیدم که او قصد دارد مرا به عقد پسرش درآورد. پسر عمه ام دچار مشکلات روحی و روانی بود و آن ها به این امید که با ازدواج، بیماری پسرشان بهبود یابد قصد داشتند آینده مرا تباه کنند. این بود که در یک فرصت مناسب از خانه آن ها فرار کردم و در کوچه و خیابان سرگردان ماندم. شب بود که با جوانی آشنا شدم او مرا به خانه اش برد و بعد از مدتی با هم ازدواج کردیم و من صاحب یک فرزند شدم. اما از همان چند ماه اول زندگی فهمیدم که همسرم نه تنها اعتیاد دارد بلکه به من نیز خیانت می کند و با زنان زیادی در ارتباط است. دیگر نمی توانستم رفتارهای زشت او را تحمل کنم و به همین دلیل همواره با یکدیگر درگیر بودیم و او هم با عصبانیت مرا کتک می زد تا این که چاره کار را در طلاق دیدم و با سپردن حضانت فرزندم به او، از همسرم جدا شدم.

این بار برای آن که درآمد مستقل داشته باشم و نیازمند کسی نباشم، تصمیم گرفتم در لباس فروشی خاله ام که لباس های زنانه می‌فروخت به عنوان فروشنده کار کنم. او نیز با رویی گشاده از من استقبال کرد و برای آن که اجاره منزل نیز نپردازم در منزل خاله ام ساکن شدم و روزها را در مغازه اش کار می کردم تا این که با دو زن جوان آشنا شدم که از مشتریان فروشگاه بودند. آن ها وقتی سرگذشت مرا شنیدند و فهمیدند که مطلقه هستم مرا برای برادرشان خواستگاری کردند و به این ترتیب من و «امیرعلی» با یکدیگر ملاقات کردیم.

من که قصد ازدواج داشتم تا از این شرایط اسفبار رها شوم بدون آن که درباره خواستگارم تحقیق کنم پاسخ مثبت دادم و با یکدیگر ازدواج کردیم. سپس اسباب و اثاثیه ام را جمع کردم و به خانه امیرعلی رفتم. با وجود آن که همسرم یک کارگر ساده بود و درآمد چندانی نداشت اما همین درآمد اندک را نیز صرف هزینه های اعتیادش می کرد. این گونه بود که آرام آرام من هم به مصرف مواد مخدر آلوده شدم و مدتی بعد به استعمال شیشه و کریستال روی آوردم. مصرف موادم روز به روز بیشتر می شد و من پولی برای تامین هزینه های اعتیادم نداشتم. می خواستم برای ترک اعتیاد اقدام کنم اما پول خرید داروهای ترک اعتیاد را نداشتم به همین دلیل وقتی به یک مرکز تجاری در اطراف میدان بار سپاد آمدم چشمم به گوشواره های دختر بچه ای افتاد که احتمال دادم مسافر هستند، وسوسه های شیطانی رهایم نمی کرد تا این که آن دختر را با ترفندی از پدر و مادرش جدا کردم و در حال بیرون آوردن گوشواره هایش بودم که دستگیر شدم و ...
شایان ذکر است به دستور سرهنگ عباس زمینی (رئیس کلانتری سپاد) متهم این پرونده در اختیار ماموران دایره تجسس قرار گرفت تا درباره جرایم احتمالی دیگر او تحقیقات بیشتری صورت گیرد.
+9
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.