نقشه‌های گوگل چقدر از مساحت جهان را پوشش می‌دهند؟

العربیه :گوگل برای اولین مقدار مساحتی را که طی بیش از یک دهه آغاز به کار برنامه‌های جغرافیایی‌اش مانند گوگل مپ، استریت ویو و گوگل ارث تصویربرداری کرده، فاش کرد: 57.9 میلیون کیلومتر مربع.
 
خودروهای دوربین‌دار گوگل که به ضبط تصاویر مختلف برای سرویس استریت ویو (Street View) این شرکت در سرتاسر جهان چرخیده‌اند، تا کنون 16.09 میلیون کیلومتر را تصویربرداری کرده‌اند. با طی مسافتی که تیم گوگل برای ضبط این تصاویر پیموده، می‌توان 400 بار دور کره زمین چرخید.
 
گوگل برای ضبط تصاویر از بیشترین مساحت ممکن جهان، اگر چه خودروها، کشتی‌ها و قایق‌های دوربین‌دار استفاده کرد ولی علاوه بر آن از گوسفندان و شترها نیز برای تصویربرداری از امکان دورافتاده که دسترسی به آنها با خودرو ناممکن بود، نیز استفاده کرد.
 
ایثان راسل مدیر بخش نقشه‌های گوگل گفت: «عکس‌ها اصلی‌ترین ابزاری هستند که ما از آن استفاده می‌کنیم و می‌خواهیم یک نقشه کامل از جهان داشته باشیم. گوگل ارث توانسته تا کنون 98 درصد از جاهایی که بشر در آنها زندگی می‌کند را تحت پوشش قرار دهد.»
 
این مدیر ارشد گوگل تاکید کرد که تصاویر نقشه‌های گوگل مربوط به اماکن عمومی است که افراد هنگام عبور یا ایستادن در یک خیابان و یا پرواز بر فراز یک منطقه ثبت می‌شوند. او افزود که همه تصاویر با کیفیتی که این شرکت به دست می‌آورد، از مجموعه متنوعی از شرکت‌های خدمات‌رسان تهیه می‌شوند.
 
16میلیون کیلومتر مربع استریت ویو، گوگل را با فاصله زیادی بالاتر از نزدیک‌ترین رقیبش اپل قرار می‌دهد. اپل به تازگی افزودن تصاویر به نقشه‌ها را از نسخه iOS 13 به بعد سیستم عامل آی‌اواس شروع کرده ولی برای رسیدن به میلیون‌ها کیلومتر مربعی که در اختیار گوگل است، راه زیادی در پیش دارد.
+7
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.