پلیس کالیفرنیا تعرض به کنیسه ایرانیان یهودی را بررسی می‌کند

 عکس از بایگانی رادیو فردا :پلیس کالیفرنیا اعلام کرده که تعرض به یک کنیسه ایرانیان یهودی در این ایالت را بررسی می‌کند.
 
تعرض به کنیسه «نصح اسرائیل» در رکسفورد درایو در بورلی هیلز، کانون فعالیت‌های جامعه بزرگ ایرانیان یهودی در کالیفرنیا، صورت گرفته است.
دوربین کنیسه ورود یک مرد به این ساختمان در ساعت دو بامداد در روز شنبه ۲۳ آذر را نشان می‌دهد.
 
خبرگزاری ایرانشهر در لس‌آنجلس نیز گزارش داده که کتاب‌ها و تابلوهای عکس به کف کنیسه پرتاب شده و یک کتاب تورات نیز بروی زمین افتاده بود اما آسیبی به مبلمان وارد نشده و قفل کابینت‌ها نیز سالم مانده است.
به نوشته تایمز اسرائیل، ورد نسیم، رئیس شبکه اقدام مدنی آمریکا-اسرائیل یا «ایکن» در کالیفرنیا این تعرض را ناشی از «افزایش تنفر» در آمریکا نسبت به یهودیان دانسته و پرسیده است «چند نفر یهودی باید بمیرند و چند کنیسه باید نابود شود تا به یهودستیزی توجه شود؟» به گفته وی، «در شرق و غرب آمریکا، جوامع یهودی زیر فشار و حمله قرار گرفته‌اند».
 
اریک گارستی، شهردار لس‌آنجلس، حمله به کنیسه ایرانیان یهودی بورلی هیلز را «رفتاری ناشی از نفرت و عدم مدارا» دانسته و در توئیترش نوشت که او «شوکه و خشمگین است».
 
پلیس کالیفرنیا در این مرحله به وجود انگیزه یهودستیزی در این تعرض اشاره نکرده است. به نوشته تایمز اسرائیل، مرد مهاجم آثاری که نشانه یهودستیزی باشد، بر جای نگذاشته است.
 
اکثریت بزرگی از حدود ۱۲۰ هزار ایرانیان یهودی تا آستانه انقلاب در ایران، راهی آمریکا شدند که بیشتر آنها در لس‌آنجلس زندگی می‌کنند.
+6
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  Hatef - پاریس، فرانسه
  فکر میکنم کار دوزیستیانى باشد که نام شیعیان آریایى ( کچل موفرفرى)!! بر خود نهاده اند!
  3
  10
  دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.