پلیس هلند ۴ مهاجر ایرانی و عراقی را در یک کامیون یخچال‌دار پیدا کرد

 روتردام هلند رادیو فردا :رسانه‌های هلند خبر می‌دهند که پلیس این کشور در یک کامیون یخچال‌دار در منطقه بندر رتردام چهار مهاجر غیرقانونی پیدا کرده که ایرانی و عراقی هستند.
 
به گزارش شبکه خبری «ان‌اُاس»، راننده ۶۱ ساله این کامیون، اهل اسپانیا، و این چهار مهاجر غیرقانونی هم‌اینک بازداشت شده و برای بازجویی به اداره پلیس خارجیان هلند فرستاده شده‌اند.
 
این گزارش می‌نویسد که این مهاجران اهل ایران و عراق‌اند و سنشان بین ۱۷ تا ۳۱ سال است. «ان‌اُاس» می‌نویسد که این افراد صدمه ندیده و وضعیت عمومی‌شان خوب است.
 
به نوشته روزنامه «ان‌ارسِ» هلند، پلیس این کشور پس از تماس‌های شهروندان بلژیکی با پلیس در مورد این کامیون به آن مشکوک شده بود. هنوز مشخص نیست این کامیون از کجا حرکت کرده و مقصد آن کجا بوده است.
 
در منطقه روتردام پیش از این هم مهاجرانی در کامیون‌های یحچال‌دار بازداشت شده‌اند که مقصدشان بریتانیا بوده است. در یک مورد، مربوط به ماه گذشته، ۲۵ مهاجر در یک کامیون در رتردام بازداشت شدند. حدود یک ماه و نیم پیش در نزدیکی لندن یک کامیون حمل بار کشف شد که ۳۹ مهاجر غیرقانونی در آن جان باخته بودند. همه این افراد اهل ویتنام بودند.
 
در مورد بازداشت ایرانیان در کامیون‌های یخچال‌دار تاکنون کمتر گزارشی مخابره شده بود. مهاجران ایرانی که بسیاری‌شان از طریق صربستان وارد اروپا شده‌اند معمولاً‌ می‌کوشند با قایق به بریتانیا برسند.
 
بسیاری از پناهجویان و مهاجران ایرانی که خود را به کاله در فرانسه رسانده‌اند، می‌کوشند با قایق از کانال مانش بگذرند. این در حالی است که نیروهای پلیس و مرزبان‌های فرانسه و بریتانیا نظارت و مراقبت در جاده‌ها، از جمله در تونل مانش را افزایش داده‌اند.
 
در این رابطه، خردادماه امسال یک امام جماعت ایرانی‌تبار مسجدی در نرماندی فرانسه به جرم کمک به عزیمت پناهجویان از کانال مانش، از فرانسه به بریتانیا، به دو سال زندان محکوم شد.
 
روز بیستم شهریور امسال مقام‌های بریتانیایی از توقیف دو قایق خبر دادند که در آنها ۲۳ مهاجر از کشورهای ایران، افغانستان، پاکستان و فیلیپین حضور داشتند.
 
روز ۵ خرداد سال گذشته نیز پنج مهاجر ایرانی که سعی داشتند سوار بر یک قایق بادی خود را به خاک بریتانیا برسانند در آب‌های سواحل شمال فرانسه توسط یک گروه نجات غریق فرانسوی نجات یافتند.
 
پیش از آن، در چهارده فروردین آن سال نیز مقام‌های نیروی دریایی فرانسه اعلام کردند شش مهاجر ایرانی را که قایق آنان در آب‌های نزدیک به بندر کاله در حال غرق شدن بود، نجات داده‌اند.
+11
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.