درخواست قاتل از قضات دادگاه: آزادم کنید تا رضایت اولیای دم را جلب کنم

مرد جنایتکار که به خاطر ارتباط پنهانی با یک زن 10 سال قبل با همدستی دوستانش دو برادر را به قتل رسانده بود از قضات دادگاه درخواست آزادی کرد.

به گزارش خبرنگار «ایران»، اواخر آذرماه سال 88 خانواده‌ای با مراجعه به مأموران انتظامی شهریار در شکایتی اعلام کردند دو برادر آنها به ‌نام‌های محمود 43 ساله و مجید 31 ساله یک ماه قبل از خانه خارج شده و بازنگشته‌اند. با شروع تحقیقات در این پرونده زنی به‌نام منیژه بازداشت شد. وی در بازجویی‌ها مدعی شد دو مرد افغانستانی و یک مرد ایرانی این دو برادر را کشته‌اند و اجسادشان را در چاه انداخته‌اند. بدین ترتیب متهمان دستگیر و در بازجویی مدعی شدند به‌ خاطر ارتباط پنهانی با منیژه و باج‌گیری محمود از آنها با نقشه‌ای از قبل تعیین‌شده محمود را به باغی کشاندند تا او را به قتل برسانند اما چون برادرش مجید نیز همراهش بود او را نیز به‌شدت زخمی کردند و پس از گذشت سه روز جسم نیمه‌جان آنها را در داخل چاهی در باغ انداختند. در ادامه با حضور مأموران پلیس و سازمان آتش‌نشانی جنازه این دو برادر از داخل چاه بیرون کشیده شد. در جلسه رسیدگی به این پرونده که در شعبه 71 وقت دادگاه کیفری برگزار شد، نماینده دادستان با توجه به اعترافات متهمان و سایر مدارک پرونده درخواست صدور حکم قانونی کرد. سپس اولیای دم دو برادر در جایگاه قرار گرفتند و تقاضای صدور حکم قصاص کردند.

در این جلسه منیژه درباره آشنایی با محمود- مقتول - گفت: در تهرانسر با او آشنا شدم و از من درخواست دوستی کرد. به ناچار با او ارتباط برقرار کردم او هر جا که می‌رفت مرا با خود می‌برد تا اینکه یک روز وقتی مرا به خانه‌اش برد همسرش از راه رسید و ما را کتک زد.

در ادامه جلسه متهمان از خود دفاع کردند و در نهایت بعد از پایان جلسه دادگاه قضات وارد شور شدند و هر سه متهم را به قصاص به جرم مشارکت در قتل عمد و 100 ضربه شلاق و 10 سال حبس محکوم کردند. با گذشت 10 سال از حادثه از آنجایی که دو نفر از متهمان موفق به جلب رضایت اولیای‌دم شده‌ بودند متهم سوم درخواست اعمال ماده 423 کرد. از آنجا که وی از سوی اولیای دم تعیین تکلیف نشده بود درخواست کرد تا با قرار وثیقه آزاد شود.

سرانجام صبح دیروز این متهم در شعبه 2 دادگاه کیفری استان تهران به قضات گفت: در این پرونده 9 ولی دم وجود دارد که من از 6 نفر آنها رضایت گرفته‌ام اما هنوز موفق به جلب رضایت سه نفر از آنها نشده‌ام. اگر از زندان خارج شوم امکان اینکه بتوانم رضایت بگیرم بسیار زیاد است. من 10 سال است که در زندان هستم دو هم‌جرم دیگرم رضایت گرفتند و آزاد شدند من هم رضایت اکثریت اولیای‌ دم را جلب کرده‌ام و حالا درخواست تعیین تکلیف دارم.

قضات بعد از گفته‌های این مرد برای تصمیم‌گیری درباره درخواست او وارد شور شدند.
+0
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.