آرسنال: اظهارات مسعود اوزیل در دفاع از مسلمانان اویغور موضع باشگاه نیست

مسعود اوزیل بی بی سی :باشگاه فوتبال آرسنال گفته است که اظهارات مسعود اوزیل، از بازیکنان ترک تبار این باشگاه در مورد سیاست‌های چین در قبال مسلمانان اویغور تنها دیدگاههای این ورزشکار است و ربطی به موضعگیری این باشگاه ندارد.
 
مسعود اوزیل در پیام‌هایی در توییتر و اینستاگرامش از سیاست‌های چین در مورد مسلمانان اویغور انتقاد کرده است.
 
او در پیام‌هایش اویغورها را "رزمندگانی که در مقابل آزار و شکنجه مقاومت می‌کنند" خوانده و سرکوب این اقلیت توسط چین و همچنین سکوت مسلمانان را مورد انتقاد قرار داده است.
 
این بازیکن سرشناس تیم آرسنال که خود مسلمان است همچنین گفته: "در چین، قرآن‌ها سوزانده می‌شوند، مساجد تعطیل شده‌اند، مدارس علوم اسلامی ممنوع شده‌ و دانش آموزان علوم دینی یکی یکی کشته می‌شوند."
 
در واکنش به این پیام‌های مسعود اوزیل، اکانت رسمی باشگاه آرسنال در پیامی که بر روی شبکه اجتماعی ویبو چین منتشر کرده گفته: "به عنوان یک باشگاه فوتبال، آرسنال همواره به سیاست مداخله نکردن در سیاست پایبند است."
 
اما این پیام‌های مسعود اوزیل با واکنش تندی از سوی کاربران در شبکه ویبو روبرو شده و حتی برخی خواستار اخراج او از باشگاه آرسنال شدند.
 
براساس برآورد سازمان ملل و گروههای حقوق بشری بین یک تا دو میلیون نفر که اکثر آن‌ها را اقلیت مسلمان اویغور هستند در شرایط سختی دراستان شین جیانگ در بازداشت بسر می‌برند. چین این اقدام خود را در چارچوب مبارزه با تروریسم توصیف کرده است.
+4
رأی دهید
-8

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.