علم‌الهدی:جمهوری اسلامی یک قلعه ایمن است اما دشمن می تواند از دروازه انتخابات به آن نفوذ کند

 احمد علم‌الهدی رادیو فردا :احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد، می‌گوید با آن که جمهوری اسلامی یک «قلعه ایمن» است، اما «دشمن» می‌تواند از «دروازه بزرگ انتخابات و مردمسالاری» به آن نفوذ کند.
 
آقای علم‌الهدی روز جمعه، ۲۲ آذر، در خطبه‌های نماز جمعه مشهد، شورای نگهبان را به عنوان «نگهبان و پاسدار» این «دروازه» معرفی کرد که اجازه ورود به «خارجی» و «افراد مسئله‌دار» را نمی‌دهد.
 
وی گفت: «این دروازه نگهبان و پاسدار دارد که اجازه ‌نمی‌دهد خارجی وارد شود و یقینا انگلیسی، آمریکایی، فرانسوی و یهودی از این دروازه وارد نمی‌شود، همه مسلمان و مومن هستند، حتی افراد مسئله‌دار هم نمی‌گذارند از این دروازه وارد شوند.»
 
این روحانی «دشمن» جمهوری اسلامی را نیز «دنیای کفر روی کره زمین» نامیده و خواستار شفاف‌سازی هزینه‌های میلیاردی در انتخابات شد و گفت: «شاید پشت پرده [این هزینه‌ها] آمریکا، انگلیس یا صهیونیست‌ها باشند.»
 
یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اسفندماه سال جاری در ایران برگزار می‌شود و منتقدان دولت و هواداران نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی، در روزهای اخیر به شورای نگهبان در مورد تائید صلاحیت شماری از نمایندگان فعلی مجلس و نیز فعالان سیاسی اصلاح‌طلب هشدار داده‌اند.
 
به دنبال اعتراضات اخیر در ایران و سرکوب خشن معترضان، شماری از افرادی که پیش از این در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی شرکت کرده بودند از تصمیم خود برای تحریم انتخابات خبر می‌دهند.
 
پروانه سلحشوری، نماینده مجلس شورای اسلامی اعلام کرده که به دلیل «ساختارهای محدودکننده اقتدار مجلس، نادیده گرفتن نظر و خواست مردم، رویه نامناسب نظارت استصوابی و اتفاقات پائیز ۹۸» در انتخابات مجلس آینده نامزد نخواهد شد.
 
عبدالله رمضان‌زاده از چهره‌های اصلاح‌طلب هم شرکت در انتخابات ایران در شرایط کنونی کشور را «بی‌معنی» خواند و بر لزوم برگزاری انتخابات آزاد تایید کرد.
 
ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی نیز در بیانیه‌ای از گروه‌های سیاسی در ایران خواست که «ضمن تحریم انتخابات از هر فرصتی برای بیان و اعلام اعتراض بهره جویند».
 
وی در این بیانیه نوشت که «تحریم انتخابات انفعال نیست»، بلکه «شرکت در انتخابات مجلسی نمایشی-فرمایشی که چنین عقیم و افلیج شده انفعال کامل است».
موحدی کرمانی: تدبیر غلط دولت عامل کشته‌ها و تخریب‌های اخیر بود
اما محمدعلی موحدی کرمانی، امام جمعه موقت تهران، هم روز جمعه در خطبه‌های نماز این شهر از دولت حسن روحانی برای افزایش قیمت بنزین انتقاد کرده و اقدامات دولت در این زمینه را «بی‌تدبیری» دانست.
 
آقای موحدی کرمانی از این که به دلیل «تدبیر غلط»، «عده زیادی کشته و مجروح شدند و قسمت‌های زیادی از کشور تخریب شد» انتقاد کرده است.
 
وی دولت روحانی را مورد خطاب قرار داده و پرسید:‌ «آقا چرا غفلت کردی؟ دولت تدبیر چرا تدبیر درست نکردی که این طور پیش نیاید؟»
 
این روحانی با اشاره به اظهارات رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران که گفته بود خود وی نیز از افزایش قیمت بنزین خبر نداشته، گفت: «عجب! شما مطلع نبودید، شما از وضع کشور مطلع نبودید که حالا مطلع شدید. خدا کند دروغ باشد که من خبر نداشتم. ببینید از یک خبر نداشتم چه فاجعه‌ای به وجود آمد. چه خون‌ها به ناحق ریخته شد.»
 
مقام‌های جمهوری اسلامی هم‌زبان با علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، معترضان را «اشرار و اغتشاشگر» می‌نامند و پس از مشخص شدن شمار بالای کشته‌شدگان، نه تنها از ارائه آمار دقیق در این زمینه خودداری می‌کنند، بلکه خشونت‌ها را به «دشمنان» نسبت می‌دهند.
 
آنها در عین حال بدون اشاره به حمایت آقای خامنه‌ای از تصمیم سرای قوای سه‌گانه برای افزایش قیمت بنزین، تلاش دارند نقش رهبر را در این زمینه کمرنگ جلوه دهند و اظهارات او علیه معترضان را موجب نجات کشور از بحران معرفی کنند.
 
محمدجعفر منتظری، دادستان کل ایران نیز روز پنج‌شنبه، ۲۱ آذر، درباره موضوع افزایش ناگهانی قیمت بنزین در کشور گفت: «نباید این‌ طور القا شود که سران سه قوه این تصمیم را در خصوص بنزین گرفتند.»
 
او افزود: «این مسئله اصلاً ربطی به قوه قضائیه ندارد. این مسئله سه بار مطرح شد و یکی، دو بار هم آقای [ابراهیم] رئیسی [رئیس قوه قضائیه] گفتند که این مسئله در حوزه اختیارات دولت است.»
+2
رأی دهید
-54

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  behzad2010 - رتردام، هلند

  حق داری,وقتی هر سال محرم یک مشت گوسفند میریزن تو خیابون و برای یک مشت عرب تو سر و کله شون میزنند بایدهم بگی جمهوری اسلامی یک قلعه ایمن هست ولی کور خوندی دیگه تمومه کارتون.
  2
  25
  جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Alphabet - پترس، یونان
  د خفه شو برو بمیر دیگه تو هم خر پیره مزخرف.
  2
  20
  جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  ببند اون گاله رو و اینقدر دژمن دژمن نکن! هیچ دشمنی خطرناکتر از شما کلم به سران برای ایران و ایرانی نیست!
  2
  25
  جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  رقص پرواز - پراگ، چک

  علم الهدی در ادامه فرمودند؛ همانطور که میدانید، جمهوری اسلامی یک «قلعه حیوانات» است. پس از پیروزى انقلاب شکوهمند حیوانات، ما خوک ها نقش رهبرى را به دست گرفتیم. بعد از انقلاب، به دلیل روی دادن یک سری توطئه و کودتا در بین حیوانات انقلابی، یک قانون اساسی بر روی دیوار مزرعه نوشتیم که مهمترینش به شرح زیر است: همه ى آنها که روی دوپا راه می ‌روند، دشمن هستند. همه ى آنها که چهار پا هستند، دوستند. از آن پس شورای نگهبان را به عنوان «نگهبان و پاسدار» «دروازه قلعه حیوانات» معرفی کردیم که اجازه ورود به «انسان ها» را به قلمرو حیوانی مان ندهد!
  0
  22
  شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  هان ؟ ببند در خلا را بوش تا اینجا اومد
  0
  16
  شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  سلام به عمه گرامی برسون
  0
  16
  شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این علم الهدای بشکه از وقتی عاشق سوفیالورن لعبت شد ان یک ذره عقلش را هم از دست داد و حالا بیشتر ترهات به هم می بافد. در دیار عقب افتاده های ذهنی این بابا که در سر راس دیوانگی قرار دارد حسابش کاملا معلوم و حرف هایش فقط برای جوک خوب هستند
  0
  7
  شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  رژیم اسلامی قلعه ضحاک و خونخواران و جنایتکاران و دزدان است کلا دین .....دین جنایت و تجاوز و کشتار و خون است از ۱۴۰۰ سال پیش تا به امروز این دین با خون بیگناهان رشد و نمو کرده دینی که فقط خون میطلبد و با خون مظلومان تغذیه میشود
  0
  8
  شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  به چشم شما قلعه است که داره یواش یواش آب میره ودر آخر خوده رهبر هم جاش نمیشه چه برسه به شما برید پاسپورت اتیوپی یا سومالیرو بگیرید تا وقت هست خدا از شما نگذره که با حکومت استبدادیتون آبروی شاه نازنین را خردید به امید ایرانی بدون شما.
  0
  1
  یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.