سردار سلامی: اگر دست از فتنه برندارید، منافعتان را به آتش می‌کشیم و این آخرین کلام ماست

دویچه وله :فرمانده کل سپاه، سران "آمریکا، اسرائیل، انگلیس و برخی همسایگان" را تهدید کرد دست از دشمنی با جمهوری اسلامی بردارند. اخیرا تونلی ساخت ایران در مرز سوریه و عراق کشف شد که گویا انبار جنگ‌افزار و خودروهای نظامی است.
 
حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران جمهوری اسلامی روز ۲۱ آذر (۱۲ دسامبر) در جمع سپاهیان و بسیجیان شهرستان ری، با مسئولان آمریکا، اسرائیل، بریتانیا و کشورهایی که او آنها را "دشمنان‌ منطقه‌ای" نامید، اتمام حجت کرد که دست از "فتنه" بردارند.
 
این فرمانده سپاه که تسنیم، خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران سخنان او را منتشر کرده، خطاب به سران این کشورها گفت: «اگر دست از فتنه برندارید، منافعتان را به آتش می‌کشیم و این آخرین کلام ماست.»
 
سردار سلامی همچنین تهدید کرد که انتقامی "سخت" در انتظار "دشمنان منطقه‌ای" جمهوری اسلامی است.
 
تهدیدهای مسئولان ارشد نظامی جمهوری اسلامی مرتب تکرار میشوند، اما این بار سردار سلامی تصریح کرد: «در حال حاضر به دشمن و خیمه آن‌ها نزدیک هستیم و آن‌ها در حال عقب‌نشینی هستند و در حال عقب‌نشینی این فتنه‌ها را برپا می‌کنند.». منظور او از فتنه، اعتراضات اخیر مردم در ایران است.
 
رسانه‌های اسرائیل و آمریکای به تازگی از کشف یک تونل ساخت جمهوری اسلامی در مرز سوریه و عراق خبر داده‌اند. گفته می‌شود که این تونل برای نگهداری جنگ‌افزارهای پیشرفته و خودروهای نظامی ساخته شده است.
 
سردار سلامی، فرمانده سپاه ۱۱ آبان امسال خطاب به کشورهای جهان گفته بود: «ما به اندازه کافی و بیش از نیاز موشک ذخیره کرده‌ایم و اهداف ما هم مشخص بوده و نیروهای ما هم آماده هستند.»
 
انگیزه جمهوری اسلامی از تولید و انبار کردن موشک "بیش از نیاز" مشخص نیست.
 
سخنان امروز این فرمانده سپاه اما می‌تواند برخی نگرانی‌ها را افزایش دهد که جمهوری اسلامی همواره با ارسال تسلیحات نظامی و تجهیزات موشکی به گروه‌هایی نظیر شیعیان حوثی یمن، حزب‌الله لبنان و برخی گروه‌های فلسطینی نظیر حماس، یک خطر جدی در منطقه محسوب می‌شود.
+9
رأی دهید
-64

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  در روایت آمده است که - سن فرانسیسکو، ایالات متحده امریکا

  خوبه خودشون میدونن دستشون به آمریکا نمیرسه میگن "منافعتون" رو به آتش میکشیم آره اینام اینجا وا میستن نگاه میکنن میگن آخی منافع مون سوخت یادش بخیر منافع خوبی بود و بعد میرن پی کارشون. بیچاره تنها دلیلی که باعث شده به شما ها کاری نداشته باشن تیغ زدن میلیاردی عربهاست که به همین خاطر شما رو یه شیر پوشالی درست کردن وگر نه اگه روزی احساس کنن واقعا خطرناکین به هفته نمیکشه که ایران به عراق و افغانستان تبدیل بشه. اینا همین الان میدونن رهبر معظم و صد تا رییس سپاه کجاهستن اگه بخوان همه رو تا صبح نشده یکی یه موشک تو رخت خوابشون حوالشون میکنه. اینا همش بازی های سیاسیه . خاور میانه مدتهاست تقسیم شده. ایران سهم روسها و چینی ها اعراب سهم امریکا.
  3
  47
  جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Afshin51 - کلن، آلمان

  سردار زر مفت سیری چند؟! ،مراقب ام القرتت !! باش عین رهبرت جر نخوری، البته خوردی هم خوردی به جهنم
  3
  60
  جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  حسین جغجغه! داش حسین! خاویار موجود دارین جواب اسراییل رو بدین که چپ و راست داره پس گردنی بهتون میزنه.
  2
  46
  جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ

  یکی از یکی بی سواد تر من نمیدونم تا چند کلاس سواد داری برو یه کم فارسی یاد بگیر ایران افتاده دست دزد ها آدم حالش بهم میخوره از حرف های اینا جمهوری کثیف داعشی
  2
  28
  جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  جناب خرار بشکه ببشید.زارت
  2
  31
  جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  کله این بوفالو عین بمب بشکه ای میماند امریکا و اسرائیل از ترس کله فرمانده سپاه هم که باشد غیرت نزدیک شدن به پایگاه های نظامی رژیم اخوندی را ندارند. وای به روزیکه صبر بسیجی ها و سپاهی ها و اخوندها به سر اید انگاه هرچه ملخ و پشه که بخواهند از مرز ایران عبور کنن همه را با چنگ و دندان هم که باشد نابود میکنن.
  1
  12
  جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  تنها هنر این تیمسارهای یکروزه چاقو عربده کشی هست
  1
  19
  جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  baba bekheyal - اسپارت، ایران
  منافعتان را به آتش می‌کشیم.بکش این سیگار برگو.
  1
  12
  جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  samisan - توکیو، ژاپن
  شما فعلا راست میگی جلوی اختلاس و دزدی های میلیاردی رو بگیر خارجی ها را بیخیال شو دشمن اصلی مردم ایران همین شماها هستید اون میلیارد میلیارد پول را خارجی ها نبردن
  1
  13
  جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  Iranievatanparast - مادرید، اسپانیا
  یکی به این آشقال بو گندو بگه تو که خود فتنه هستی. از فتنه دست بر نمیدارن تا تک تک شما را به فاضلاب های تاریخ تحویل دهند. ننگ بر شما کثافتا ی مفت خور. آخر عمرتان نزدیک است هر چه بیشتر تحرک داشتین بیشتر در گنداب فرو میروین. به امید ایران پارسی آزاد
  1
  14
  جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.