کلاهبرداری‌های میلیونی سرگرد قلابی

سرگرد قلابی پلیس راهور که به بهانه فروش خودروی سهمیه‌ای، استخدام در ستاد ترخیص، کم کردن جریمه و دریافت گواهینامه بیش از 150 میلیون تومان کلاهبرداری کرده از سوی پلیس دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی - معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت - درخصوص جزئیات این پرونده گفت: 24 شهریور سال‌جاری مأموران دژبان ناجا در یکی از خیابان‌های جنوب تهران متوجه فردی شدند که لباس کارکنان راهور را با درجه سرگردی بر تن داشت و از شهروندان جریمه نقدی می‌گرفت. همین مسأله باعث شد از او تقاضای مدارک شناسایی کنند که او به سبب نداشتن مدارک شناسایی دستگیر شد.متهم هنگام انتقال به کلانتری موفق به فرار شد اما خودروی سواری‌اش به کلانتری 179 خلیج انتقال پیدا کرد و مأموران در بازرسی از خودروی متهم تعداد زیادی گواهینامه افراد مختلف کشف شد که با دعوت از آنان مشخص شد این رانندگان وجوه مختلفی را به متهم پرداخت کرده‌اند تا کار آنها را در پلیس راهور انجام دهد.

در تحقیقات بعدی هم مشخص شد که متهم پیش‌تر با عناوین مجرمانه سرقت مسلحانه، غصب عناوین و کلاهبرداری دستگیر شده بود که با هماهنگی قضایی تیمی از کارآگاهان اداره پنجم برای دستگیری متهم به مخفیگاه وی اعزام شدند. مرد شیاد در بازجویی‌ها گفت: با پوشش افسر راهور در تهران و قم خود را رئیس ستاد ترخیص یا کارشناس ایران‌خودرو از راهور یا سرگرد شاغل در پلیس راهور معرفی می‌کردم و به بهانه‌هایی چون فروش خودروی سهمیه‌ای، استخدام در ستاد ترخیص، کم کردن جریمه و دریافت گواهینامه، جواز ساخت منزل و... از مردم مبالغ زیادی پول گرفته‌ام. متهم در ادامه اظهاراتش به مأموران گفت: با وجود زن و 3 فرزند، چند ماه پیش تحت عنوان سرگرد راهور با خانم جوانی ازدواج کردم و از باجناق، خواهر زن و همسایه‌ها و هر کسی که احساس می‌کردم می‌توانم پولی بگیرم مبالغی را کلاهبرداری کرده‌ام.

گفتنی است تاکنون 10 نفر از شاکیان متهم را شناسایی کردند و مشخص شد وی حدود 150 میلیون تومان از آنها کلاهبرداری کرده است. متهم با دستور بازپرس شعبه 7 دادسرای ناحیه 34 روانه زندان شد.‌
+3
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.