بریان هوک: رهبران ایران یا باید مذاکره کنند یا شاهد فروپاشی اقتصاد کشور باشند

العربیه :برایان هوک رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه اظهار داشت که «تحریم‌های اعمال شده توسط دولت آمریکا بر بخش نفت ایران که از ماه مه گذشته اعمال شده، منجر به کاهش صادرات نفت به حدی شده است که ما از زمان جنگ ایران و عراق در دهه هشتاد شاهد آن نبودیم و این به نوبه خود کاهش صادرات روزانه 2 میلیون بشکه و محرومیت ایران از 80 درصد درآمدهای نفتی را به دنبال داشت».
 
هوک در سخنانش در شورای روابط خارجی افزود: «رهبران ایران با جدی‌ترین تصمیمات از دهه هشتاد به این طرف روبه‌رو هستند به طوری که یا باید وارد مذاکرات حقیقی شوند یا شاهد فروپاشی اقتصاد این کشور باشند».
 
او درباره احتمال دست زدن ایران به اقدامی نظامی تأکید کرد که کشورش به ایران اجازه نخواهد داد تا هر اقدام انجام گرفته از سوی خود را حاشا کند و مسئولیت آن را بر عهده خواهد داشت.
 
به گفته هوک: «تهران در صورت محاسبه اشتباه در مورد قاطعیت ما، مرتکب خطائی فاحش خواهد شد».
 
رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا در ادامه خاطرنشان کرد: «اگر ایران مبادرت به حمله علیه ما کند، با پاسخ نظامی ما مواجه خواهد شد، ما خواهان جنگی تازه در خاورمیانه نیستیم، اما توانایی‌های رزمی خود را با 14000 سرباز آمریکایی تقویت کرده و همچنین فعالیت‌های اطلاعاتی خود را ارتقاء داده و می‌دانیم که بسیاری از عملیاتی را که ایران از ماه مه در صدد اجرائی کردنشان بود، متوقف کرده و شکست داده‌ایم».
+45
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  smart292 - ونکوور، کانادا

  آخوند چیزی از اقتصاد حالیش نیست ، مثل اقتصاد در صدر اسلام آدم و برده فروشی (قاچاق انسان )، گروگان گیری ،فروش نفت،قچاق مواد مخدر،دزدیدن بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار توسط خامنه‌ای ، دزدیدن ۶۵ میلیارد دلار توسط ریسی ، ۳ برادر لاریجانی بیش از ۷۰ میلیارد دلار دزدیدند و... آخوند یعنی ذالو و انگل جامعه ،آمکش و تجاوزکار، مرگ بر خامنه‌ای مرگ بر استبداد دزد اسلامی
  5
  27
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  خامنه ای در مورد اینکه راضی به مذاکره بشود یا نشود مثل ان کس می ماند در داخل قایقی است در دریا که یک طرف قایق اتش گرفته و ان کس هم در طرف دیگر قایق می باشد نه میداند شنا کند و نه توانای خاموش کردن اتش را دارد پس یا باید برای نجات , خود را در دریا اندازد که خفه میشود و اگر در داخل قایق هم بماند اتش بزودی به او میرسد و خواهد سوخت. حالا خامنه ای و رژیمش بین مذاکره بکنن یا نکنن گیر افتادن اگر مذاکره با امریکا بکنن , چیزیکه بدست به اید در این مذاکره بنفع نظام اخوندی نخواهد بود وامکان ان را دارد منجر به سقوط نظام شود و اگر مذاکره نکند امکان دارد فشار تحریمها امریکا عاقبت خوشی برای رژیم اخوندی نداشته باشد و منجر به فروپاشی اقتصادی در داخل ایران شود.پس خامنه ای در تله ای افتاده راه پس و پیش را ندارد باید تا اخرین دقایق زندگیش در برابر امریکا و در برابر مردم معترض ایران مبارزه کند.
  5
  26
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.