عرضه قرص‌های مشکوک در داخل بسته بندی کیک‌های خوراکی در۲ استان + ویدیو

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه گزارشات واصله به وزارت بهداشت مبنی بر وجود قرص و کپسول در کیک‌های خوراکی،‌ به هیچ عنوان به خط تولید این محصولات مربوط نیست،‌ گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته از گزارشات مردمی در دو استان سیستان بلوچستان و هرمزگان،‌ مشخص شد این قرص‌ها پس از تولید و در مرحله‌ عرضه داخل کیک‌ها گذاشته شده‌است.
دکتر کیانوش جهانپور در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه هرگونه جاسازی قرص در این کیک‌ها پس از روند تولید اتفاق افتاده است،‌ اظهار کرد: طبق گزارشاتی که به دست ما رسیده است و بررسی‌هایی که از شرکت‌های صنایع غذایی در این استان‌ها داشته‌ایم،‌ این قرص‌ها به هیچ عنوان هنگام پروسه تولید درون کیک‌ها گذاشته نشده است.
 
وی افزود: طی مشاهدات موجود این کار مشکوک و با انگیزه و هدفی نامعلوم توسط فرد یا افرادی در سطح عرضه در استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان صورت گرفته است. تمام مباحثی که در حوزه اختیارات و بازرسی‌های سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت است در حال انجام بوده اما،‌ بررسی سایر عوامل نظیر قصد و نیت انجام این کار در حوزه صلاحیت و اختیارات وزارت بهداشت نیست و مراجع انتظامی و امنیتی باید موضوع را بررسی کنند.
سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه موارد مطرح شده‌ی جاسازی قرص در کیک‌ها مربوط به بیش‌ از ۱۰ شرکت تولید کیک است، اظهار کرد: قاعدتا اینکه یک جسم خارجی در خط تولید بیش از ۱۰ شرکت تولید کیک خوراکی طی دو هفته و به صورت همزمان جاسازی شود، آن‌هم به شکلی که این اتفاق متوجه یک یا دو استان باشد، قطعا مشکوک است و باید از مراجع انتظامی پیگیری شود. نکته قابل توجه اما آن است که تولید کیک نیز در همان استان‌ها صورت نگرفته و از خارج از این استان‌ها به آن جا وارد می‌شود.
 
جهانپور تاکید کرد: برخلاف ادعاهای موجود مبنی بر اینکه قرص‌هایی که در کیک‌های خوراکی گذاشته شده‌ است، از نوع روانگردان‌ها و مخدرها بوده،‌ بررسی‌های ما این موضوع را نشان نمی‌دهد و این قرص‌ها انواع گوناگونی داشته است.
 
وی با بیان این که تمام گزارشات صورت گرفته بررسی‌شده است، خاطرنشان کرد: به عنوان مثال بررسی‌های صورت گرفته از ۳۰ مورد گزارش شده از استان هرمزگان نشان می‌دهد که موضوع مربوط به خط تولید نیست. مردم هم می‌توانند موارد مشابه را به سامانه تلفنی ۱۹۰ گزارش دهند و با معرفی محل عرضه کیک خوراکی ما را در بررسی بیشتر واقعه یاری کنند.
+59
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  بیچاره مردم.
  11
  59
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  پخش این قرصها بدین صورت شاید برای جلوگیری از براداری زنان هموطن سیستان و بلوچستان باشد که مناطق فقیر نشین و حشیه ای زیادی دارد.
  25
  6
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳
  ۴۶
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند
  یه تلویزیون از کردستان عراق هم در گزارشی مشابه نشان داد و گفت که کیک دارای قرص از ترکیه وارد این اقلیم شده است
  3
  15
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  شانسی که آوردین اینه که قرص ها یا کپسول ها بصورت کاملا سالم در داخل کیک ها گذاشته شده. اگه همین مقدار ماده مخدر، سم یا هر چیز دیگری بصورت تزریقی وارد مواد خوراکی شود که بهمین سادگی قابل قابل رویت نباشد، اونوقت باید چه خاکی بر سر ریخت؟ عجب مملکت خر تو خری شده! بر پدرت لعنت آخوند که مملکت رو به اینجا رسوندی!!
  7
  31
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  ساندیس خوران بهتره ببینید فیلمهای اون مزدوران حشد الحشرو پاسداران و بسیجی هایی در عراق را چه جوری زیر مشت و لگد مردم خشمگین و شجاع له شدند و یا اون که از پا آویزانش کردند ببینید و درس عبرت بگیرید .دست مردم شجاع درد نکنه امیدوارم نصیب تک تک هواداران خامنه ای و رژیم اسلامی بشه
  11
  17
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  همین مسئولی بهداشت که گفته بعد از تولید و در مرحله توزیع داخل کیکها گذاشته شده باید دستگیر کنند. شک نکنید همین طرف بخشی از این جنایت هستش. آخه مرتیکه چطور میشه در مرحله توزیع کیک ها رو بگیرید و باز کنید و داخلش اونطوری که تو عکس هستش بدون اینکه شکل و شمایل کیک بهم نخوره قرص و کپسول بذارن؟ کاملا مشخصه حسابی پول گرفته تا همچین مطلبی رو بگه و شک نکنید که کارخانه وابسته به یکی از ارگانها هستش که اینطوری جلوی برشکست شدنش رو میگیرن.
  1
  14
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  دقت کنید اصلا مارک و برند کارخانه کاملا مخفی مانده و مشخصه اشتباه در خط تولید بوده و احتمالا کارگری یا شخصی به قصد دست به همچین کاری زده و حالا برای اینکه کارخانه ارگان نظامی یا نهادها پیگرد نخورند باج میدن تا بهداشت یه مطبی بسازه که اینا پیگرد قضایی درباره کوتاهی کردن در کنترل کیفیت نشوند. هر کارخانه ای مسئول بهداشت باید داشته باشه و یه بخش کنترل کیفیت هم دستشون هستش که نمونه برداری میکنند و مشخصه دروغ دارن میگن.
  2
  9
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
  ۵۰
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک
  من یادمه هفت هشت ماه پیش نوشتم که این کثافتها مردم رو چیز خور میکنن که هیچ کس حال مخالفت نداشته باشه, حتی خانوم خودم هم میگفت اینها چه حرفهائیه که میزنی!!! حالا حداقل به خودم ثابت شد, این آخوندها کثیفترین موجودات روی کره زمین هستن, انگل , پارازیت, از هیچ کاری برای در رآس قدرت موندن کوتاهی نمیکنن, یادتون باشه این حکومت دینه!!!!! در هزارو چهارصد سال پیش هم همین بود, اگه میشد گوه کاریهای اونها رو مثل الان ثبت کرد میدیدید که اون ممد هم از جنس همین آدم خوارها بود!!!
  17
  27
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  یک هدف دیگه هم ممکنه در این کار باشه و اون ایجاد رعب و وحشت توسط حکومت در میان مردمه! چون اگر هدفشون ضربه جسمی بود خیلی راحت و بدون مشکل میتونستن این مواد رو در خود کارخانه و یا بعدا توسط آمپول وارد مواد خوراکی کنند!
  6
  14
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۱
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک::]. آفرین بر شما دقیقا اون ممد و علی هم همانند خمینی و خامنه ای بودند و یک عده نادان و احمق و مزدور بادمجان دور قاب چین هم گنده میکنند این دیوانگان و بیماران روانی جنایتکار را
  12
  14
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷
  ۵۵
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران
  [::Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک::]. اول میگم مرگ بر آخوند و طرف دارن آخوند آخه آقای عقل کل آخوند کثیف هست اما این کار چه سودی براش داره که بچه کوچیک معتاد بشه یا مریض بشه این کار برای این هست که اعتماد مردم رو از خرید جنس داخلی‌ از بین ببرن !! فقط و فقط دست خارجی‌ که ارزی ویرانی ایران رو دارند در کار هست یک کمی‌ تفکر موقع نظر دادن
  8
  6
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۹
  ۴۷
  جناب سروان - مونرآل، کانادا
  [::Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک::]. اگه دروغ حناق بود تا الان باید مرده بودی اولن بگو کی و کجا هفت ماه پیش نوشتی؟ ادرس بده بریم ببینیم دوم بدترین و کثیفترین چیز دنیا ذهن کثیفه اینو از من داشته باش سوم عقل کل تو که اینقد باهوشی پس چرا هویج نمیخوری؟کمپین #نه به خرید جنس از موتوری هاهاها
  19
  4
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۲
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. وقتی مینویسی هاهاها من تورو شبیه یه دلقک مجسم میکنم که وسط میدان سیرک داره میان پرده بازی میکنه ولی کار هاش اصلاً خنده دار که نیست هیچ، حتی قیافه کریهش بچه هارو به گریه میندازه!
  3
  9
  جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۷
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. البته اینها دلقک و ملیجک های طویله رهبری هستند که لباس زنانه میپوشند و بزک و دوزک میکنند و در شب نشینی های سید علی به وقت شیره کشیدن برای او و دیگر آخوندها میرقصند و در آخر سر به بستر گرم سید علی و طوسی ختم میشود
  1
  1
  جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
  نظر شما چیست؟